Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Nieuwjaarsreceptie in stadhuis Oproep Trekdijk Informatiebijeenkomsten energiezuinige verlichting Commissievergaderingen in januari Koffieochtend in Sint Laurens Gemeente haalt kerstbomen op ledereen extra alert tijdens de donkere dagen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Goed wonen, goed veilig, goed duurzaam D66 wenst u een gezond 2019 toe! We kunnen ons over allerlei zaken heel druk maken maar dat kan zomaar ineens veranderen als je gezondheid je in de steek laat. We gunnen u dat het u niet gebeurt. Kiezen voor een gezonde leef stijl is een individuele keus, de gemeente kan daar aan bijdragen door goede voorlichting en door een ongezonde omgeving te voorkomen. Op dit laatste legt D66 accent: goed wonen in een veilige omgeving, rekenen met toekomstige generaties en de kwetsbaarheid van onze natuur. We blijven dit praktisch vertalen X in acties voor de gemeenteraad van Middelburg: initiatieven om het onderhoud in de stad op een wél goed peil te brengen, nieuwbouw alleen gasvrij, de natuurwaarde van het Cleene Hooge gebied in stand houden, en meer geld voor toezicht en handhaving in stad en wijk. En over uw gezondheid gespro ken: voor bepaalde soorten zorg heeft Middelburg qua inkoop en toekenning een rol (WMO en Jeugdzorg met name). D66 is blij dat de energie die zij stak in het vernieuwen van deze rol er nu toe gaat leiden dat er honderden duizenden euro's meer uit het zorgbudget straks daadwerkelijk gaan naar zorg voor u. Daar deden we het voor! Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 rijke06@zeelandnet.nl Zaterdag 12 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stad huis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaars toespraak. Aansluitend draagt stadsdichter Anna de Bruyckere haar nieuwjaarsgedicht voor. Uw favorieten op het carillon Voorafgaand aan de nieuwjaars receptie speelt stadsbeiaardier Janno den Engelsman van 15.00 tot 16.00 uur de muziekkeuze van Middelburg. U kunt dus zelf meebepalen welke nummers vanaf het carillon te horen zijn! Op www.middelburg.nl/jukebox staat een lijst met 72 melodieën waar u uit kunt kiezen, met muziek variërend van Mozart tot Bowie. Stuur uw voorkeur uiterlijk 11 januari naar destadsbeiaardier® gmail.com. De nummers met de meeste stem men klinken dan op zaterdag 12 januari door Middelburg. Nieuwlanders, ondernemers en de gemeente denken samen na over de toekomst van de Trekdijk. De Nieuwlanders vertegenwoordigd door de Werkgroep Trekdijk, de ondernemers door de Middelburg se Bedrijven Club (MBC). Zij vor men samen het participatieteam dat met een advies zal komen over wat de beste ontwikkeling is voor die locatie. Dit doet zij aan de hand van kaders die het college van B&W als leidraad heeft meege geven. Het streven is erop gericht dat er uiterlijk 1 september 2019 een voorstel ligt met afwegingen en advies, waarna de gemeente raad een besluit neemt. Komen er op de Trekdijk speciale woonvormen, krijgt het een recrea tieve invulling, komt er opwekking en opslag van duurzame energie, een bedrijventerrein of een com binatie van deze ideeën? Deze vijf ideeën voor mogelijke invullingen voor de gronden aan de Trekdijk in Nieuw- en Sint Joosland staan in het Plan van Aanpak dat het par ticipatieteam heeft opgesteld. Dit Plan van Aanpak wordt begin janu ari overhandigd aan college van B&W en gemeenteraad waarna het plan ook openbaar is. Daarnaast wil het participatieteam van alle inwoners en ondernemers weten of zij ideeën hebben voor de Trekdijk. Zij maakten hiervoor een speciaal filmpje. Ideeën kunnen tot 1 februari 2019 gemaild worden naar trekdijk@hotmail.com. Nieuwe ideeën kunnen door het participa tieteam toegevoegd worden aan de te onderzoeken scenario's. In januari zijn er twee bewonersbijeenkomsten voor het Europese project Smart Space. Dit project zet in op duurzame oplossin gen voor openbare verlichting. Met deze bijeenkomsten wil de gemeente graag inbreng van bewoners verzamelen. In de tweede helft van 2019 wordt de openbare verlichting aan de President Rooseveltlaan en de Jazz- en Bluesroute vervangen, waarbij sensoren toegevoegd wor den aan de lichtmasten. Hierdoor is het mogelijk de verlichting au tomatisch aan te passen aan het gebruik. Door "slimmer" te verlich ten, wel verlichten als er gebruik wordt gemaakt van de openbare ruimte en minder te verlichten op het moment dat er niemand is, wordt er minder energie verbruikt. Woensdag 9 januari tussen 16.00 en 20.00 uur in Archipel school Het Talent. Deze bijeen komst is voor alle gebruikers van de openbare ruimte in de omgeving van gebied President Rooseveltlaan-Generaal Hakewill- Smithlaan. Donderdag 10 januari tus sen 16.00 en 20.00 uur in het gebouw van het ROC Ravenste- ijn. Deze bijeenkomst is voor alle gebruikers van de openbare ruimte in de omgeving van ge bied Jazzroute-Bluesroute. De bewonersbijeenkomsten wor den georganiseerd in samenwer king met experts van de Techni sche Universiteit Eindhoven. Op woensdag 9 januari is er een commissievergadering Maat schappelijke Zaken. Op maandag 14 januari vergadert de com missie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 15 januari. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor donderdag 24 januari. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op vAvw.middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. De dorpsvereniging van Sint Laurens organiseert de eerste koffieochtend van het jaar op 9 januari van 10.00 tot 12.00 uur. Welzijn Middelburg, de dorpsagent, een boa en de dorpsmanager schuiven aan. Tijdens de koffieochtend kunnen inwoners vragen stellen. Algemene vragen worden in de groep besproken. Een persoonlijke vraag wordt besproken in een aparte ruimte. Hebt u nog wensen of tips voor ons dan horen wij dat graag van u. In de week van 7 januari worden de kerstbomen opgehaald op de huisvuilinzameldag. Dit geldt ook voor de hoogbouw. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom vóór 07.30 uur 's morgens bij de contai ners of ondergrondse containers (maar niet op de plaat) buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt worden de kerstbomen op donderdag 10 januari opgehaald. De kerstbomen moeten vóór 07.30 uur bij de ondergrondse containers (maar niet op de plaat) worden gezet. Binnenstad en Maisbaaigebied In de binnenstad en Maisbaaigebied zijn de kerstbomen op vrijdag 4 janu ari opgehaald. Het is vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie heeft de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om ver dachte zaken aan ons te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straat roof vindt u op politie.nl in het menu Thema's. Om de waakzaamheid in buurten te vergroten, zijn er ook in gemeente Middelburg verschillende BuurtWhatsApp groepen. Meer informatie hier over leest u op wabp.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abeelseweg 1Albert Aylerstraat 4, Buitenrustslraat 10, Damplein 33 en 33 A, Laan van Popkensburgh 14, lange Deft 3, Lange Delft 50, Oostkerkplcin 1Rouaanse- kcai 43, 43 A, 43 B, 43 C, 43 D en 43 E Verleende omgevingsvergunningen B'eeweg 9, Herculesweg 14, Lange Delft 99, Schoutstraal 57, Sprencklaan 35, Veerseweg 23, Waensingel 65, 67 en 69 Kennisgeving verlengde beslistermijn Herculesweg 39, Nicuwlanclscweg 2 (Arnemuiden); Vrijlandstraal 35; Johan van Reigersberg straal 2; Sportaan 46 en Maasstraat 38, Sint Janstroat 32, Vrij landstraal 51Zeekraal 18 (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Van Akenstraat 1 (Nieuw- en Sint Joosland) Verleende exploitatievergunning Loskade 3, 5 en 7 Arbeidsvoorwaardenregeling Wijziging FLOovergangs'echt, wijziging vakantie buitengewoon ambtenoar burge'- lijke stand

de Faam | 2019 | | pagina 9