Het woord aan raadslid Carla Doorn Verandering eigen bijdrage voor Wmo Gemeente haalt kerstbomen op Waterschap en gemeente Middelburg gaan samenwerking rioolgemalen aan Commissievergaderingen in januari Gemeentelijke balies later open Wijziging ophalen huisvuil Koffieochtend in Sint Laurens Nieuwjaarsreceptie in stadhuis GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Regiobureau Beste lezer, in november jl. had de PvdA een motie ingediend om deel te nemen aan het nieuw op te richten Regiobureau. Dit bureau moet de samenwerking tussen de Zeeuwse gemeenten versterken. Dat is toen met grote meerderheid weggestemd, mede vanwege de kosten. Opnieuw ligt dit voorstel voor. Nu als raadsvoorstel. Het enige wat veranderd is, is dat de Commis saris van de Koning het belang rijk vindt dat alle gemeenten meedoen. En nu waren bijna alle partijen voor. Kosten: eenmalig 48.000,00 en voor de langere termijn 1,00 per inwoner per jaar. Vele organisaties moesten be zuinigen, de Kinderboerderij kan nog maar amper het hoofd boven water houden, voor het behoud van de dierenambulance in Mid delburg hebben we gestreden. In beide gevallen gaat het niet over een wettelijke taak, dus men vindt dat de gemeente dit niet hoeft te subsidiëren. Maar ze hebben wel een grote sociale functie. Dat moet bij het nieuwe Regiobureau maar blijken. Een Regiobureau is ook geen wettelijke taak. En wat de LPM be treft, dit soort overleggen behoren gewoon tot de reguliere taken van gemeenten. Daar hoeft niet een extra zak met geld, op kosten van de burger, bij. Carla Doorn Raadslid Lokale Partij Middelburg c.doorn@lokalepartijmiddelburg.nl Per 1 januari 2019 is de eigen bijdrage voor veel inwoners met een Wmo-voorziening (bijvoorbeeld huishoudelijke hulp, hulpmid delen) gewijzigd. Door een besluit van het kabinet betalen alle in woners een vast bedrag van (maximaal) 17,50 per vier weken. De meeste inwoners met een Wmo-voorziening betaalden een eigen bijdrage voor de zorg die zij ontvangen. Alleen inwoners met een laag inkomen betaalden geen eigen bijdrage. Wat is er anders? De hoogte van de eigen bijdrage hangt niet meer af van inkomen of vermogen. Het is een vast bedrag van maximaal 17,50 per periode van vier weken geworden. Er zijn enkele uitzonderingen: Inwoners die gebruik maken van beschermd wonen en maat schappelijke opvang: zij blijven een inkomensafhankelijke eigen bijdrage betalen. Niet-AOW gerechtigde meerper- soonshuishoudens: deze groep betaalt geen eigen bijdrage. Inwoners van de gemeente Mid delburg met een laag inkomen betalen geen eigen bijdrage, net als in 2018. De eigen bijdrage voor het Wmo- vervoer is en blijft een ritprijs die gelijk is met die van het open baar vervoer. www.hetcak.nl. In de week van 7 januari worden de kerstbomen opgehaald op de huisvuilinzameldag. Dit geldt ook voor de hoogbouw. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom vóór 07.30 uur 's morgens bij de containers of ondergrondse containers (maar niet op de plaat) buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Binnenstad en Maisbaaigebied In de binnenstad en in het Mais baaigebied worden de kerstbomen op vrijdag 4 januari opgehaald. De kerstbomen moeten vóór 07.30 uur bij de ondergrondse containers (maar niet op de plaat) worden gezet. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt worden de kerstbomen op donderdag 10 januari opgehaald. De kerstbomen moeten vóór 07.30 uur bij de on dergrondse containers (maar niet op de plaat) worden gezet. Waterschap Scheldestromen en gemeente Middelburg gaan een proef aan van twee jaar voor het onderhoud van rioolgemalen. Het onderhoud van de 180 rioolgemalen in de gemeente wordt voortaan uitgevoerd door waterschappers. De proef heeft als doel om de kwaliteit van het afvalwatersys teem te verbeteren, de kwets baarheid van de organisatie te verminderen en de kosten van het onderhoud te beheersen. Zo wordt in Zeeland gewerkt aan een gezamenlijke afvalwaterketen. Inzamelen en zuiveren Volgens de wet is het inzame len van rioolwater een taak van gemeenten. Rioolgemalen staan binnen de bebouwde kom en transporteren het afvalwater afkomstig van woningen en bedrij ven naar grotere inzamelgemalen van het waterschap. Vervolgens wordt het afvalwater via persleidin gen en gemalen van het water schap in grotere hoeveelheden naar de rioolwaterzuiveringen getransporteerd. Daar wordt het rioolwater gezuiverd en gaat het schone water uiteindelijk terug de natuur in. Samen werken aan een toekomst- bestendige waterhuishouding De samenwerking komt voort uit de Samenwerking Afvalwaterke ten Zeeland (SAZ+). In Zeeland werken gemeenten, waterschap Scheldestromen en waterbedrijf Evides samen in de SAZ+ aan een doelmatige en toekomstbe- stendige waterhuishouding in het stedelijke gebied. De inrichting van de openbare ruimte, riolering, rioolwaterzuivering en drinkwa tervoorziening wordt op elkaar afgestemd en wanneer moge lijk worden taken gezamenlijk uitgevoerd. Deze samenwerking zorgt voor een verbetering van de kwaliteit van de waterketen, een minder kwetsbare organisatie en beperkt de kosten(stijging) voor een toekomstbestendige water huishouding. Op woensdag 9 januari is er een commissievergadering Maat schappelijke Zaken. Op maandag 14 januari vergadert de com missie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 15 januari. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor donderdag 24 januari. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Op maandag 7 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. De gemeente is die dag vanaf 10.00 uur telefonisch bereikbaar. Het huisvuil van dinsdag 1 januari wordt op zaterdag 5 januari opge haald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. De dorpsvereniging van Sint Laurens organiseert de eerste koffieochtend van 2019 op 9 januari van 10.00 tot 12.00 uur. Welzijn Middelburg, de dorpsagent, een boa en de dorpsmanager schuiven aan. Tijdens de koffieochtend kunnen inwoners vragen stellen. Algemene vragen worden in de groep besproken. Een persoonlijke vraag wordt besproken in een aparte ruimte. Hebt u nog wensen of tips voor ons dan horen wij dat graag van u. Zaterdag 12 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak. Aansluitend draagt stadsdichter Anna de Bruyckere haar nieuwjaarsgedicht voor. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. 1Besluit ncamgeving openbare ruimte: a. Toevoegen park Molenwaterpark aan stractnamenlijst b. Wijzigen begrenzing van Molenwater 2. Besluit naamgeving openbare ruimte: a. Wijzigen begrenzirg van Raven steijn weg b. Wijzigen begrenzing van Eddie Boydstraat c. Wijzigen begrenzing van Little Walterpad 3. Arbeidsvoorwaardenregeling a. Wijziging FLOovergargsrecht b. Wijziging rege ing sport en vitaliteit (werkkosten rege' ing] 4 Afva I sroffenverorden i ng 5 Uitvoeringsbesluit cfvalstoffenverordening

de Faam | 2019 | | pagina 9