CitySeeds begint aan nieuwe toekomst Wim Bens stapt over van Rabobank naar ZLTO Dï Natuurlijke oplossing bij een trekkerig gevoel en korstjes in de neus De Faam Gezond eten uit Driewegenhof GROEPSVORMING DOOR OP DE TUIN MET ELKAAR KOFFIE TE DRINKEN VISIE VAN CITYSEEDS GEMEENTE officielebekendmakingen.nl 'Verzorgt schrale, droge plekjes In de neus' De neus als filter 100% natuurlijke Cinuforce Extra Forte* Extra krachtige natuurlijke neusspray sps WOENSDAG 2 JANUARI 2019 Theo Rietveld In 2019 verandert er veel voor CitySeeds Middelburg. In 2018 kreeg het bestuur van de Gemeenschapstuin bericht te moe ten verhuizen. Vanaf februari wordt er gewerkt op de nieuwe locatie aan de uitbreiding op Driewegenhof. Oud Nieuw krijgt voor hen een andere betekenis. •rJ* PR-medewerkster Marina Heinze (links) en voorzitster Martha Vergouwen. FOTO: THEO RIETVELD MIDDELBURG - Op een regen achtige morgen net voor Kerst zijn vrijwilligers van CitySeeds bezig met het inrichten van de groentekraam op het complex aan de rand van de Mortiere. Vandaag de laatste oogst van het jaar: spitskolen, boeren kool, ramanas, postelein, knol selderij, winterprei en spruiten. Wekelijks komen twintig per- sonen groenten ophalen. In totaal zijn er zo'n zestig Wal- cherse huishoudens met een minimum inkomen die hun groenten van CitySeeds be trekken. De meeste van hen zijn doorverwezen door Maat schappelijk Werk Walcheren. Vrijwilligers In de tijdelijke ontvangstruim te op het parkeerterrein achter het ROC gebouw aan de Ra- vesteijnweg praat ik met drie leden van het bestuur van de Stichting Gemeenschapstuin CitySeeds. Overal zie ik gieters met daarin bloemen- en plan- tenzaad staan en een kerst- zakdoek. Voorzitster Martha Vergouwen: "Dit krijgen onze vrijwilligers als dank, samen met een etentje bij één van de bestuursleden thuis. Daar krij gen ze soep met groenten uit eigen tuin". Drijfveer Martina Heinze woont in de binnenstad en houdt zich be zig met de PR en social me dia. "Veel mensen weten ons te vinden en steunen ons met een donatie. Mijn drijfveer is het totale concept van het pro ject mensen die als vrijwilliger anderen met groente helpen". Martha Vergouwen is sinds kort voorzitter en was daarvoor vrijwillig coördinator: "Een dergelijke taak vrijwillig is te groot." Vanaf 2018 is Ankie de Landmeter betaald coördina tor. Zij maakt het teeltplan en deelt het werk in voor de vrij willigers. "Omgaan met diver siteit is belangrijk. Zo werken hier ook mensen uit het AZC. Haar deskundigheid en aan pak heb je nodig. Groepsvor ming krijg je door elke morgen op de tuin koffie met elkaar te drinken. Na mijn pensionering (daarvoor had ik veel te maken met coördineren en verbin den), hoorde ik van dit project en toen men iemand vroeg voor deze taak heb ik niet ge aarzeld". Ineke woont in de wijk Dauwendaele en gaf zich op nadat ze een folder over het project las. Ineke: "Ik ben hier blanco begonnen en wilde lek ker bezig zijn. Nu coördineer ik de tuinen". Nieuw Aan de Driewegenhof liggen drie percelen klaar. De middel ste is al een paar jaar in gebmik als schooltuin voor kinderen uit groep 5/6 van de Wilgen hof en Het Element. De ande re percelen worden komend jaar ingericht. Ook op de route van de kinderen komen ele menten uit de fruit- en groen- CitySeeds kreeg in 2018 bericht dat ze moesten verhuizen. Op het een hectare grote terrein komt nieuwbouw. In overleg met de gemeen te Middelburg en Woongoed is gekozen voor uitbreiding van het perceel aan de Driewe genhof drie verschillen de percelen van ieder duizend vierkante meter met twee schooltuinen, eigen tuinen en vijftien verhuurtuinen. tetuin. Martha: "We werken goed samen met de gemeente en Woongoed. In enkele ga rages is ruimte voor materieel en gereedschappen. Eén flat woning mogen we inrichten als ontmoetingsplek." Plannen, veel plannen zijn er nog. Vanaf februari gaat het hier pas écht beginnen. Toekomst Martha: 'We hopen dat we de tuinen dichter bij de mensen kunnen brengen. Eric de Ceus- ter van Woongoed noemde Ci tySeeds: kijkgroen". "GtySeeds voorziet in gratis, gezond en vers voedsel en richt zich op die huishoudens waar gezonde verse groente en fruit geen vanzelfsprekendheid is." Men kan ook donateur worden, een tuintje huren of vrijwilliger worden. www.cityseeds-middelburg.nl BEKENDMAKINGEN Bekendmakingen van de gemeente Veere worden zoveel mogelijk digitaal gepubliceerd. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. U kunt de digitale bekendmakingen bekijken via www.offiaelebekendmakingen.nl. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg, telefoonnummer (0118) 555 444. Advertorial Wim Bens neemt per 1 april het voorzitterschap van boerenorganisatie ZLTO over van Hans Huijbers. Foto ZLTO Wim Bens uit Heesch neemt op 1 april het voorzitterschap van boerenorganisatie ZLTO over van Hans Huijbers. Bens is nu nog directievoorzitter Rabobank Tilburg e.o. VLISSINGEN - Wim Bens gaat, samen met de andere be stuursleden, directeur Kath leen Goense en medewerkers van ZLTO verder werken aan de visie Boeren hebben een Oplossing. Zo moet de orga nisatie maximaal betekenisvol zijn op het erf van haar leden. Hans Huijbers: "Het bestuur heeft met de keuze voor Wim Bens bewust een keuze ge maakt voor een ander profiel. ZLTO heeft in haar geschie denis vaker een niet-boer als bestuurder gehad en ook dat zijn fases waar we met ple zier op terug kijken. Het be stuur heeft alle vertrouwen in hem, vanwege zijn gedreven persoonlijkheid en zijn passie voor onze sector en ik deel dat vertrouwen." Wim Bens (58) woont in Heesch. Hij studeerde SPD/ HEAO-BE en haalde later zijn MBA-diploma op Nijenrode. In 1992 kreeg hij zijn eerste di rectiefunctie en is sinds 2012 directievoorzitter bij Rabobank Tilburg e.o. Daarnaast is hij landelijk actief in diverse besturen en com missariaten zoals het Textiel museum en het Regionaal Archief in Tilburg. In het ver leden was hij commissaris bij woningcorporaties en was hij betrokken bij het toenmalige kenniscentrum Agro Co. Hans Huijbers zal de komen de tijd zijn kennis en ervaring overdragen aan Wim Bens zo dat hij op 1 april ZLTO met een gerust hart kan achterlaten in de handen van Bens als nieu we bestuurder. Een pijnlijk, trekkerig gevoel In de neus? Korstjes en soms zelfs bloedneuzen? Grote kans dat uw neusslijmvlies te droog Is. Zo'n 17% van de Nederlan ders heeft er last van, böjkt uK onderzoek. En nog eens extra In het najaar en de winter, wanneer de lucht droger Is. Andere redenen zijn centrale verwarming, airco hormonale veranderingen en medicijn gebruik. A. Vogel Clnuforce neusspray helpt effectief bij droog neusstijmvties. zuivert 10.(XX) liter ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Boven dien kan droog neusslijmvlies ook leiden tot een pijnlijk, trek kerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. jes* beschermt en bevoch tigt de neusholtes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van beschadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingre diënten de genezing van het neusslijmvlies onder steunen. Verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij, supermarkt en gezandbeidswinkd. 'Medisch hulpmiddel- Lee» voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Ademen door een gezonde oplossing Vochtige neus' is belangrijker A.Vogel Cinuforce neusspray dan u denkt. Het neusslijmvlies Droog neusslijmvlies en korst- Neusverkoudheid, verstopte neus •Werkt éxtra krachtig -~rr- Snel en effectief Bevat geen chemische ingrediënten Cinutoie' ncuticajf 0(«q la «is

de Faam | 2019 | | pagina 7