Wat wenst u uw medemens voor 2019 13 Zeelandpas stopt Nieuw gezicht bij KWF Voorleesontbijt in de bibliotheek Hulpje bij verhuizen KWF KANKER BESTRIJDING Snert wandeling De Faam WOENSDAG 2 JANUARI 2019 Steun elkaar daar waar nodig HAKUNA MATATA: MAAKJE GEEN ZORGEN, ZORG DAT JE GENIET PROBEER MEER TE GENIETEN IN DEZE DRUKKE WERELD BRON Conny den Heijer Zomaar aangesproken worden op straat vinden we een beet je vreemd, mensen reageren soms wat huiverig. Wij deden het toch en vroegen naar 'uw wens voor uw medemens'. VLISSINGEN - Lopend over de Markt is dit een uitgelezen kans om eens even om je heen te vragen. Een dame die ijve rig haar sinaasappels staat in te laden kijkt me wat vreemd aan en zegt dan: "Je oven/alt me een beetje maar als ik er even over nadenk dan wens ik mensen vriendelijkheid. Dat is een weids begrip maar als we eens meer nadachten over hoe we elkaar benaderen dan kan dat toch veel beter? Niet altijd ikke ikke maar denk eens aan de ander. En op welke manier je dat doet, dat mag ieder voor zich invullen." Op een terras zitten Michele en Loes. Michele zegt: "Men sen maken zich zo vaak zorgen over mondiale zaken. Natuur lijk is dat belangrijk maar daar kan ik hier ter plekke weinig aan veranderen. Ik wens ie dereen de ruimte om je armen uit te slaan en de kring om je heen te vergroten zodat we za ken met elkaar kunnen delen, er kunnen zijn voor elkaar en de handen ineen kunnen slaan op de momenten dat het no dig is." Loes roept direct "Hakuna Ma- tata! Zorg maar dat je geniet. We zijn tot hier gekomen en we zullen ook wel weer ver der komen. Ik wens iedereen minder zorgen. De enige zorg die je zou moeten hebben is te zorgen datje geniet Al zie ik ook wel dat dit niet voor ieder een even gemakkelijk is. Help elkaar waar nodig om het ge wicht van die zorgen te dragen. Het leven duurt immers niet eeuwig..." Dan rollen we in de politiek, een onderwerp dat toch best wat mensen aanzet tot discus sie. Zo zegt Gisela: "Ik maak me zorgen over Brussel, ik denk dat ze onze maatschappij nog verder in de modder trekken dan dat nu al het geval is. Als burger sta je langs de zijlijn en je kunt er weinig tegen doen. Dat probeer ik dan maar los te laten. Ik wens mensen plezier toe, geniet van de dingen om je heen. Ik heb me voorgeno men om mijn energie te steken in zaken waar ik van geniet en alleen nog leuke dingen te doen. Daarvoor moet ik op tijd naar bed en gezond eten. En dat ben ik zeker van plan." Henk wenst de lokale politici wijsheid en inzicht. "Er is zo veel gaande in de stad, ik hoop dat dit zijn weerslag op de bur gers heeft. Dat men eens wat trotser over zijn stad gaat pra ten en de schouders er onder zet daar waar nodig. Kritiek Ie- Ook burgemeester Bas van den Tillaar van Wissingen heeft een nieuwjaarswens voor onze lezers. Foto: Conny den Heijer veren is niet zo moeilijk maar wat doe je nu zelf? Alles bij anderen leggen is het gemak kelijkste wat er is. Wat doe je zelf om je omgeving leefbaar te houden? Kijk daar eens naar en oordeel dan." De nieuwjaarswens van bur gemeester Bas van den Til laar van Vlissingen is kort en bondig: "Ik wens dat 2019 een jaar mag worden vol liefde, gezondheid en verdraagzaam heid. Samen maken we er een mooi jaar van." Daar sluit onze redactie zich graag bij aan. De een gaat zorgelozer over de wereld dan de ander, soms gedwongen door de situatie waar hij of zij zich in bevindt We hebben allemaal veel aan ons hoofd en leven in een drukke maatschappij die veel van ons vraagt Zijn we dan nog in staat om aan elkaar te denken? Wij gingen de straat op om te vragen wat uw wens voor uw medemens is voor 2019. Dat leidde soms tot verrassende uitspraken. Eén ding staat als een paal boven water: we wensen elkaar allemaal het goede, op welke manier dan ook. DOMBURG - De ZeelandPas, de pas die sinds 2014 gasten en inwoners vele voordelen en toeristisch ven/oer in Zee land biedt, wordt niet gecon tinueerd. De reden hiervoor is dat het product in huidi ge vorm niet rendabel is om voort te zetten. Pashouders die een ZeelandPas hebben kun nen hun pas nog tot 1 maart gebruiken. De ZeelandPas was in de af gelopen jaren een belangrijk instrument van de toeristische sector om vermaak en vervoer in Zeeland onder de aandacht te brengen, en meer bezoek en gebruik ervan te stimule ren. De ZeelandPas heeft circa 280 acties, 120 verkooppunten en gaf ook afgelopen seizoen recht op uiteenlopend toeris tisch vervoer. Directeur Erik van den Dobbelsteen: "On danks de vele kansen die we zien in de ZeelandPas, is in huidige vorm geen rendabele voortzetting mogelijk. Een om slag naar online en smartpho- ne zien we als dé manier om er in de toekomst mee verder te gaan." Een omslag naar app moet er voor zorgen dat het product makkelijker bereikbaar wordt voor de consument. Een ver breding ervan met loyaliteit, ticketing en arrangementen past bij de behoefte van gas ten en inwoners. De infra structuur kan daarnaast een ondersteunende rol spelen bij de uitvoering met sociaal do mein, cultuur en parkeren. De doorontwikkeling moet voort komen uit een samenwerking met Economische Impuls Zee land en Kenniscentrum Kust toerisme, de provincie en de dertien Zeeuwse gemeenten. MIDDELBURG - Zaterdag 12 januari is er een Snert- wandeling voor het hele gezin. Deze wandeling gaat door de binnenstad van Middelburg, er is keus uit 5,10 of 15 kilome ter. Vertrek is tussen 13.00 en 14.00 uur vanaf De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 in Mid delburg. Na de wandeling is er voor iedere wande laar een kop erwtensoep. Deelname kost 3,50 euro, kinderen tot 12 jaar 1 euro. Deelnemers van wandel verenigingen 1 euro kor- 4^ VLISSINGEN - Met ingang van 1 januari heeft het KWF voor de stad Vlissingen een nieu we KWF collecte-coördinator aangesteld; John Bouterse, uit Vlissingen. Bouters gaat Gerard de Jonge opvolgen, die alleen nog als voorzitter van het afde lingsbestuur KWF Vlissingen, op de achtergrond betrokken zal blijven. Jezelf aanmelden als vrijwilliger kan vanaf nu via het e-mailadres john.bouter- se@kwf-vlissingen.nl MIDDELBURG - In het ka der van de Nationale Voor leesdagen organiseert ZB op woensdag 23 januari van 9.30 tot 10.15 uur een Voorleesont bijt voor kinderen van 2 tot 4 jaar en hun ouders dan wel verzorgers in de Foyer van ZB aan de Koustee rise dijk 7 in Middelburg. De kinde ren zijn al welkom vanaf 9.15 uur. Marjolijn Bergmann zal tijdens het ontbijt voorlezen uit 'Een huis voor Harry' van Leo Timmers, het Prenten boek van het Jaar 2019. Na het voorlezen is er voor ieder kind een ontbijt. Deelname aan het voorleesontbijt is voor alle kinderen helemaal gratis. Aanmelden via educatie@ dezb.nl vóór 19 januari VLISSINGEN - In De Faam van maandag 24 december is een bronvermelding weggevallen. De afbeelding van de pagina uit de Middelburgse Courant van 31 december 2017 is afkom stig uit Krantenbank Zeeland. https://krantenbankzeeland. nl/ VLISSINGEN - En een verhui zing brengt behoorlijk wat werk met zich mee, in een hectische periode. De Woon bond heeft daarom in een overzichtelijk boek op een rijtje gezet waar huurders aan moe ten denken bij een verhuizing. Want waar moetje op letten bij het opzeggen van de huur van de huidige woning? Wat komt er kijken bij het verhuizen naar een andere gemeente? Hoe pakje de verhuizing slim aan? Het boek over verhuizen is be stemd voor huurders die van de ene naar de andere huur woning verhuizen, nieuwe huurders (starters op de huur markt of mensen die uit een koop- naar een huurhuis ver huizen) en ex-huurders (men sen die hun huurhuis verruilen voor een koophuis. Verder is er een apart hoofdstuk voor na bestaanden van mensen die na overlijden een huurwo ning achterlaten. Het boek kost 17,50 euro, www.woonbond. n l/webwinkel.

de Faam | 2019 | | pagina 5