Al achttien jaar gedreven vrijwilligster Cabaretpret tijdens het Zeeuwse Nieuwjaarsconcert De Faam WOENSDAG 26 DECEMBER 2018 Iets willen betekenen voor anderen IK KAN ALLES AFZEGGEN BEHALVE 'MIJN MEISJE' HET LEVEN HOUDT NIET OP OMDAT JE ZEVENTIG WORDT COLOFON E FAAM door Conny den Heijer Na jaren met haar man over de wereld gereisd te hebben voor zijn werk, kwam ze terug naar Walcheren. Daar stortte zij zich op het vrijwilligerswerk. MIDDELBURG - Bevlogen ver telt ze over "haar meisje". Ma rijke Zuidwijk (74) bezoekt al jaren als vrijwilligster een cli ënte van Gors. "Het is gewoon zo heerlijk als je iets voor een ander kunt betekenen. Ik hou haar gezelschap, ga eens een dagje met haar uit en ik leer van haar. Want als je niet op past vul je zelf dingen in voor iemand met een verstandelijke beperking maar mijn meisje is heel goed in staat om zelf aan te geven wat ze wil." Marijke is ook vrijwillig coör dinator bij De Manteling Wal cheren, de organisatie voor mantelzorg en vrijwilligers. Daar houdt ze intakes en zoekt de match tussen de vrijwilli ger en de hulpvrager. "Je krijgt mensenkennis want je zoekt mensen bij elkaar waarvan je vermoedt dat het klikt en dat is een uitdaging. We controleren twee tot drie keer per jaar of alles goed verloopt tussen de vrijwilliger en de hulpvrager." Als geboren vrijwilligster heeft Marijke ook geleerd om nee te zeggen. "Jaren heb ik gecol lecteerd en koffie gezet bij de Oratoriumvereniging. Op mijn 70e ben ik gaan selecteren. Ik was er een beetje klaar mee om op mijn leeftijd afgewezen te worden aan de deur met mijn collectebus. Ik had geen zin meer om koffie te zetten bij de vereniging. Gelukkig werd dat direct overgenomen door een andere vrijwilliger. Kijk, ik ben helemaal niet egoïstisch maar er zijn dingen die wat minder leuk zijn. Mijn valkuil is dat ik me overal voor in zet Ik wil nu alleen nog de dingen doen waar mijn hart ligt, bij voorbeeld bij mijn meisje. Zij wil me graag bij de bespreking van haar zorgplan hebben ie dere keer. Als haar gevraagd wordt wat ze graag anders zou willen zien, dan zegt ze stee vast "Maakt me niet uit, als Marijke maar weer een jaar mag komen." Kijk, daar doe je het voor, dat is een stuk waar dering. Op Kerstavond heeft mijn meisje bij ons gegeten. Zij mocht kiezen wat we aten: dat werd snert, want dat is haar lievelingsgerecht. Fantastisch." Wij Zeeuwen worden met zijn allen steeds ouder en blijven ook steeds langer actief. We gaan niet meer met pensioen als we 65 worden, om vanaf dan achter de geraniums of de beeldbuis ons leven passief uitte zitten. Neen, we blijven steeds langer werken, sporten, dansen, en reizen of blijven anderszins actief. Vindt u ook dat het leven pas bij zeventig begint? Meld u dan via redactie.faam@persgroep.nl Nieuwjaar vier je in de buurt, met je vrienden uit de straat. En daarbij horen tradities aan de ene kant, zoals de Weense Walsen, en humor en cabaret aan de andere kant. Dit jaar presenteert het Zeeuws Orkest daarvoor Yentl en de Boer. VLISSINGEN - Een mooie Nieuwjaarstraditie is samen naar het Nieuwjaarconcert gaan. Met je vrienden, familie en kennissen uit de buurt Ons eigen Zeeuws Orkest biedt dit. En omdat het programma al tijd vol verrassingen zit, wordt dit jaar "An der schonen blauen Donau" gecombineerd met ca baret. U kent vast het liedje "Ik heb een man gekend". Waar mee Yentl en de Boer in 2014 de Annie M.G Schmidt prijs ge wonnen hebben. En met Yentl hebben we een Zeeuws talent binnen, want zij komt van Kruiningen. Winnen Gezellig met je vrienden uit de straat en dan kans maken op een prijs Het kan nog!! Koop nu een kaartje met je vrien den uit de straat en maak kans op een postcode verrassing tijdens de voorstelling. Als je bij de ingang van het concert je postcode achterlaat bij de Ipad-vrijwilligers dan maak je kan op een prijs. En de prijs valt op de postcode waar de mees te concertbezoekers vandaan komen. Onze chef-dirigent zal op zijn unieke en ludieke wijze, samen met Yentl en de Boer de verrassing bekendmaken, tij dens het concert Absurdistisch In de eerste plaats natuurlijk een gezellig avondje uit, waar je veel bekenden tegenkomt. Hopelijk uit de straat want dan ga jij winnen. En natuurlijk speelt het orkest ook klassieke Weense werken van Johann Advertentieverkoop en media-advies Eadvertising.zeeland@persgroep.nl T 06 - 20 541455 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Redactie r Bied je nieuws aan op de website via de v v knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via v Agendaberkhten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Strauss, die horen nu eenmaal bij Nieuwjaar. Te horen zijn dit jaar de Ouverture van Der Zi geunerbaron, An der schonen blauen Donau, en Auf der Jagd. Van Dvorak speelt het orkest diverse Slavische dansen. De verrassing van de avond zijn Yentl en De Boer. Zij treden op samen met het orkest, af gewisseld met eigen sketches. Het beroemde Nederlands muzikaal absurdistisch caba ret duo bestaat uit Yentl Schie man en Christine de Boer, half Zeeuws dus. En natuuriijk is er ook nog jong Zeeuws talent, dit keer de Middelburgse Anna May van der Feen. Zij studeert Yentl Schieman en Christine de Boer staan n januari met het Zeeuws Orkest in deJacobskerk FOTO: PR conservatorium fluit. Zij speelt Vrijdag n januari St. Jacobskerk het concertino voor fluit en or- Vlissingen om 20.00 uur. Kaar- kest van Cécile Chaminade. ten www.zeeuwsorkest.nl Marijke Zuidwijk is een geboren vrijwilligster. Zo lang zij kan blijft zij zich met plezier inzetten voor anderen. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2018 | | pagina 3