Het woord aan raadslid Wilfried Boonman Verwijderen en afsluiten afvalbakken Regels jaarwisseling gemeente Middelburg Gratis parkeren rond feestdagen Wijzigingen ophalen huisvuil Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen Afvalkalender in de bus GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Aan het eind van het jaar is het goed alvast vooruit te kijken naar 2019. Wat moeten we doen om de écht goede dingen te kunnen realiseren? 1. Orde op zaken Niet sexy en ambitieus, maar wel nodig! Naast de gemeente lijke financiën, de woningmarkt, maar ook in de jeugdzorg, ouderenzorg, armoedebestrij ding... Met elkaar en met de organisaties die het uitvoeren moeten wij duidelijkheid schep pen. Het gaat om de basis levensvoorwaarden om mee te kunnen doen. Dat moet gewoonweg voor elkaar zijn. 2. Investeren Met weinig middelen, vanuit ge- zond boerenverstand besluiten nemen over integratie, zorg, duurzaamheid, werkgelegen heid, woningmarkt en veilig heid, allemaal belangrijk voor de toekomst van Middelburg. Wij willen daar werk van maken, zodanig dat de veranderingen die we met elkaar beogen behapbaar zijn. 3. Faciliteren De gemeente moet daarbij luis teren naar vragen van inwoners in een gemeente waar je zorgt voor jezelf en omziet naar een ander. Waar de gemeente durft een stapje terug te doen en initiatieven ruimte geeft, niet gehinderd door betutteling of overbodige regels. Samen gaan we ook aan de slag in 2019 in en vóór de gemeente Middelburg, vóór u. Alvast een heel mooi jaar gewenst. Wilfried Boonman Fractievoorzitter WD Middelburg wilfriedboonman@hetnet.nl Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad rond de feest dagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afge sloten. De afvalbakken in de parken zijn verwijderd. In de week van 1 januari worden deze weer terug geplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 28 december afge sloten of weggehaald. Op woens dag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op maandag 31 december afgesloten en worden op woens dag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse afval containers Om vuurwerkvandalisme te voor komen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van maandag 31 december 15.30 uur tot dinsdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse containers voor het oud papier in Dauwendaele worden vrijdag 28 december van af 15.30 afgesloten tot dinsdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse textielcontainers worden donderdag 27 december tot vrijdag 4 januari afgesloten. De ondergrondse afvalcontainers die te openen zijn met een sleutel hanger of afvalpas blijven voor de gebruikers geopend. Oud en nieuw moet voor iedereen een feest zijn. Toon dus respect met de jaarwisseling. Laat een ander met rust en laat andermans spullen heel. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste regelgeving rondom oud en nieuw in de ge meente Middelburg. Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar verkocht worden op 28, 29 en 31 decem ber aan personen van 16 jaar en ouder. Op zondag 30 december mag er geen winkelverkoop van vuurwerk plaatsvinden. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. De politie treedt streng op tegen il legaal vuurwerk. Weet of vermoedt u dat er ergens illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt verhan deld? Meld dit dan bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Vuurwerkvrije zones Er zijn voor de komende jaarwisse ling in Middelburg geen vuurwerk- vrije zones aangewezen door het college van B&W, met een verbod op het afsteken van vuurwerk. Op verzoek van enkele inwoners en instellingen zijn er wel onder linge (vrijblijvende) afspraken ge maakt over vuurwerkvrije zones. Dit zijn zones waar de mensen onderling hebben afgesproken om geen vuurwerk af te steken of waar een beroep is gedaan op bewoners/omwonenden om rekening te houden met de situatie ter plaatse (zoals het houden van dieren). Deze zones kunnen zich uitstrekken over een of enkele straten, een buurt(je) of een wijk. Dit jaar zijn die afspraken gemaakt in de omgeving van: Een paardenstal aan de Roelse's- weg in Arnemuiden, met het oog op de gezondheid en het welzijn van de aanwezige paarden; Vogel- en zoogdieropvang De Mikke in park Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg, met het oog op de gezondheid en het welzijn van de aanwezige dieren; De gezamenlijke kerken in Arnemuiden, met het oog op het ongestoord verloop van de kerk diensten op oudejaarsavond; Zorgcentrum "De Binnenhaven", Kraayerthavenstraat 1 in Nieuw en St. Joosland, met het oog op het welzijn van de bewoners van het zorgcentrum en bijbeho rende aanleunwoningen. Horeca In de nacht van maandag 31 december op dinsdag 1 januari mogen alle (niet-paracommerciële) bedrijven in de gemeente Middel burg open blijven tot 06.00 uur. Voor het feest Hometown op de Markt is vergunning verleend tot 04.00 uur om muziek in de tent te draaien. Brommer rijden - aangepast gedoogbeleid Volgens de landelijke verkeerswet- geving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. Binnen de gemeente Middelburg wordt in Arnemuiden op zondag 31 december vanaf 13.00 uur tot zonsondergang rijden op een brommer zonder uitlaat gedoogd. In de rest van de gemeente Middelburg is dit niet toegestaan. Binnen de gemeente Middelburg wordt in Arnemuiden op 31 december te hard rijden op een brommer of scooter op de Stei- Vanaf maandag 24 december tot en met woensdag 2 januari is het par keren in Middelburg gratis. Ook kan er in diezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Tijdens de kersdagen zijn er gewijzigde ophaaldagen. Het huisvuil van dinsdag 25 december wordt maandag 24 december opgehaald en het huisvuil van woensdag 26 december wordt vrijdag 28 december opgehaald. Het huisvuil van dinsdag 1 januari wordt op zaterdag 5 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 december. Op oudejaarsdag maandag 31 december en op nieuwjaarsdag dinsdag 1 januari zijn de balies ook gesloten. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Op maandag 7 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. De gemeente is die dag vanaf 10.00 uur telefonisch bereikbaar. Als het goed is, heeft u vorige week de afvalkalender in uw brievenbus gehad. Op de afvalkalender ziet u in welke weken wat voor afval wordt opgehaald. Ook staan de ophaaldata vermeld, wanneer bij u in de wijk oud papier wordt ingezameld. Heeft u geen afvalkalender ontvangen, dan is deze op te halen op het stadskantoor. Ook kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg, tel. 14 0118 of via info@middelburg.nl. gerweg of ergens anders niet ge doogd. De politie zal hier optreden tegen snelheidsovertredingen. Vragen? Voor vragen of opmerkingen, kan contact worden opgenomen met het cluster openbare orde en veiligheid van de gemeente Mid delburg, bereikbaar via telefoon nummer (0118) 67 54 21. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak «rrri«- De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen B'akstraat 45/45 A, Buitenrustslraat 20 A en B, Sprencklaan 35, Turfkaoi 3, Veerseweg 23 Verleende omgevingsvergunningen A Pojwer&trcict 8, Dokstract 2 A, Kou- steensedijk 5, landluststraal 63, Langeweg 16 (Nieuw- en Sint Joosland), Veerse&ingel 270 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidings procedure) Vlasmarlc 56/Kromme Weele 6 Verleende exploitatievergunningen Damplein 27, Kruilmolenlaan 183 Vergaderschema 2019 Walcherse Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit (WARK) (voo'heen Welstands- en Monumentencommissie) 2019 Verkecrsbcsluit Nieuw en Sint Joosland: Korteweg, Molendijk (deels), Quarleshavenstiaat en SloehavensTaat. geslotenverklanng vracht auto's (uitgezonderd bestemmingsverkeer) en landbouwvoertuigen Vaststelling Evenementenkalender 2019 Ontwerp wijzigingsplan 'Molendijk 24-24a' te Nieuw en Sint Joosland Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Wet ruim telijke ordening hetontwerpwijzigirgsplan 'Molendijk 24-24a' Ie Nieuw- en Sint Joos- lard vanaf 20 december 2018 gedurende zes v/eken (lot 31 januari 2019) voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Daarnaast is het ontwerp-wijzigingsplan digitaal raadpleegbaar via de websi'e ruimteli|kepbnnen.nl onder identificatienum mer NI.IMRO.0687.WPNLMLNDKON01 Orderhavge wijziging maakt het mogelijk om binnen het aargegeven wijzigingsge- bied een tweeonderéén kap woning op te richten. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpwijzigings- plan kenbaar maken bij he» college van burgemeester er wethouders van de ge meente Middelbjrg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor he' kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf oen a'spraak te maken via lelc'connummer (0118) 67 52 36.

de Faam | 2018 | | pagina 9