'Duidelijk te zien wie er niet thuis is' PAK UW VOORDEEL EN BESTEL IN 2018! lm de buurt De Faam WOENSDAG 19 DECEMBER 2018 Geef inbrekers geen kans TIJDENS DE FEESTDAGEN WORDT DUBBEL ZO VAAK INGEBROKEN INBRAAKPREVENTIECHECK DOEL De leukste nieuwtjes en verhalen uitjouw stad OO© indebuurt.nl Van de redactie 32 procent van de 776 huishoudens die deelnamen aan het jaarlijkse onderzoek van de Nationale Inbraakpreventie We ken (NIPW) laat, bij afwezigheid tijdens de feestdagen geen bewoonde indruk achter in hun woning. Het huis blijft volle dig donker. Ruim de helft (51 procent) laat slechts een of twee lampjes branden. Coen Staal, voorzitter van de Nationale In braakpreventie Weken, zegt hierover: "Helemaal donker of slechts een of twee lampjes aan, staat min of meer gelijk aan een briefje op de deur met 'wij zijn niet thuis met de feestda gen'. VLISSINGEN - Staal vervolgt "Inbrekers weten dan dat ze volop de tijd hebben om toe te slaan. Juist tijdens de feestda gen wordt bijna twee keer zo vaak ingebroken als in de rest van het jaar. Tref daarom de juiste maatregelen." Wat is wel goed? Bijna een kwart regelt zelf, met behulp van een app, tijd- schakelaars of de buren, dat de lampen die ze normaliter aanhebben, ook tijdens hun afwezigheid aangaan. "Zo is het voor een inbreker ondui delijk of er iemand thuis is. Hij zal dan eerder bij een woning inbreken waar het wel duide lijk is dat men er niet is", aldus Staal. Wat kan er beter? "Deuren goed op slot doen en een bewoonde indruk achter laten: dat zou iedereen sowie so moeten doen", zegt Staal. "Gewoon volop de verlich ting aan. Het kost misschien wat extra aan stroom, maar brengt een inbreker wel aan het twijfelen. Inventariseer op een vrije middag ook eens de zwakke plekken van je huis." Onderzoek laat namelijk zien dat bijna iedereen onterecht denkt dat het met de beveili ging van zijn huis wel snor zit Toch zijn bijvoorbeeld maar liefst vier van de vijf achter deuren zodanig slecht bevei ligd dat een inbreker binnen enkele minuten binnen is. "Je kunt de achterdeur dan wel goed op slot draaien, maar een zwak slot of beslag houdt in brekers echt niet tegen. En als het huis geen bewoonde in druk maakt, weet de inbreker dat ie voldoende tijd heeft om zijn gang te gaan", aldus Staal. Extra hulp biedt de InbraakPreventieCheck op www.inbraakmislukt.nl. Daarmee is aan de hand van foto's eenvoudig te controleren hoe het nu gesteld is met de beveiliging van je huis en water eventueel aan verbeterd kan worden. Piek van inbraken Ongeveer de helft van de Ne derlanders is tijdens de feest dagen op vakantie of op visite bij een vriend of familielid en daarom een of meerdere da gen niet thuis. Het is dan ook niet gek dat de piek van alle inbraken in de periode tussen Kerstmis en Oud Nieuw valt. Volgens cijfers van de politie slaan inbrekers vooral toe in de avonduren tussen 17.00 en 21.00 uur. Tijdens dat heer lijke diner bij familie of goe de vrienden dus. Een inbreker weet dat hij dan rustig zijn gang kan gaan en slaat bij het gemakkelijkste doelwit toe. Tips voor inbraakpreventie De stichting Nationale Inbraak preventie Weken heeft vijf simpele tips om toe te passen: 1. Laat met behulp van een tijd- De stichting Nationale Inbraakpreventie Weken is een publiek-private samenwerking met als doel woningbezitters meer bewust te maken van goede inbraakpre ventie. Om op deze manier bij te dragen aan de doelstelling van het ministerie van Veiligheid en Justitie het aantal inbraken en inbraakpo gingen wezenlijk te verlagen. schakelaar of app de lampen aangaan die je normaal ook aanhebt; 2. Laat een bewoonde indruk achter, dus zet de tv aan of zet 'nep-kaarsen' neer, die werken op batterij; 3. Ga je op vakantie? Vraag of iemand de post weghaalt en laat het aan recht ietwat rommelig ogen; 4 Vraag de buren om een oog je in het zeil te houden en de lamellen of gordijnen vroeg in de avond even te sluiten en 's morgens weer te openen; 5. Start een whatsappgroep in de buurt om elkaar te waarschu wen bij verdachte situaties. Inbreker met koevoet bij het keukenraam. 'Inventariseer op een vrije middag eens de zwakke plekken van je huis.'Foto: Stichting Nationale Inbraakpreventie Bent u op zoek naar nieuwe kozijnen en deuren? Al meer dan 40 jaar biedt Belisol een uitgebreid assortiment in kunststof, aluminium en hout Met Belisol kiest u voor zekerheid en vertrouwen. Met eigen opgeleide inmeters en monteurs garanderen we topkwaliteit Niet voor niets zijn we marktleider. Als u voor 29 december bestelt, ontvangt u de eindejaarsactie korting van 15% korting een sprankelend cadeau!* Belisol. Al meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. Belisol Goes Nobelweg 2-24 4462 GK Goes T 0113-211.811 goes@belisol.com www.belisol.ril

de Faam | 2018 | | pagina 33