Taskforce pakt ondermijning aan Sü Niet zomaar wat koeriersbedrijven Scherpe prijzen Groot assortiment Persoonlijk advies Ook voor bedrijven Reparatie service Lease mogelijkheid Persoonlijke aandacht De beste service ,n 2019 openen onze 2* winkel Bevelandi De Faam WOENSDAG 19 DECEMBER 2018 'EEN GROOT PROBLEEM IN BRABANT EN ZEELAND' OVER TASKFORCE BRABANT ZEELAND ^Nlll Nét wat makkelijker. www.avaelectro.nl Redactie Taskforce Bra bant-Zee land onderschrijft de problemen op het gebied van de illegale goederenstroom bij de post- en koe riersbranche, zoals onlangs beschreven in diverse on- en of fline media. Het gaat bijvoorbeeld om drugs. VLISSINGEN - De urgentie om tot een gezamenlijke aanpak te komen met Politie, OM en de Post- en Koeriersdiensten is groot Het heeft dan ook een hoge prioriteit in de program mering van de TaskForce. Dark web Ondermijnende criminaliteit is vandaag de dag internationaal en flexibel. Het aanbod wordt steeds mobielen er worden nieuwe markten en legale dis tributiekanalen misbruikt om de verkoop van drugs via het darkweb internationaal te le veren. Dit blijkt ook uit de in ternationale drugsconferentie die vorige week plaatsvond in Den Bosch, naar aanleiding van het internationale Dismark onderzoek 'Illegale drugsmark ten in België en Nederland: Communicerende vaten?'. Post In 2017 waarschuwde Europol in haar onderzoeksrapport al voor de explosieve groei van online drugsverkoop via de post. Een groot deel van de in België en Nederland geprodu ceerde amfetamines en me- thamfetamines (beter bekend als meth, red.) lijkt echter ge ëxporteerd te worden naar landen buiten Europa. Austra lië is hierbij een van de belang rijkste bestemming. Zeeuwse drempels Anton Ederveen, de burge meester van Valkenswaard en bestuurlijk trekker post- en koeriersdiensten: "We moe ten niet onderschatten dat de illegale goederenstroom via de Koeriersdiensten een groot probleem is in Brabant en Zeeland. We maken er ons dan ook grote zorgen over: het gaat niet zomaar over een paar koeriersbedrijven in deze regio. We hebben de risico's scherp in beeld en hierover zijn we met het OM, Politie en Post- en Koeriersdiensten in gesprek. Het doel is om in Brabant en Zeeland barrières en drempels op te werpen om drugs en al het andere illegale producten-vervoer tot nul te rug te brengen." Waar de onderwereld zich vervlecht met de bovenwereld en daardoor zowel het bestuur, handhaving en normale maatschappelijke functies ondergraaft is sprake van ondermijning. Het gaat om een criminele industrie van enorme omvang met bijvoorbeeld liquidaties, corruptie en rip deals en daarmee een sluipmoordenaar voor onze democratie. Ondermijning is een groot probleem. De Taskforce Brabant Zeeland coördineert en faciliteert al enige tijd de aanpak in alle 79 gemeentes van beide provincies. Kanaalstraat 22, Oost-Souburg Burgemeester Ederveen: "Illegale goederenstroom via de Koeriersdiensten een groot probleem in Brabant en Zeeland.' Foto: Pixabay.

de Faam | 2018 | | pagina 31