Van Dixhoornbrigade traint op ijsreddingen C BESTEL NU ONZE NIEUWE REISGIDS 2019 Kerstevenement in de Vlissingse binnenstad von oeveren reizen 0111-414348 of www.vanoeveren.nl De Faam WOENSDAG 19 DECEMBER 2018 WALCHEREN KORT Industrieweg 10 4301RS Zierikzee P| /vanoeverenreizen Gratis taxiservice Inclusief alle entreegelden Luxe touringcars Kofferservice inclusief Free WiFi Veiligheid De winter heeft zijn intrede gedaan en daarom kregen le den van de Middelburgse reddingsbrigade, de Van Dixhoornbrigade. vorige week vrijdag een wel erg bij zondere training: ze leerden hoe ze zichzelf en anderen vanonder het ijs kunnen red den. MIDDELBURG - Met behulp van drie speciale matten, zoge heten wakmatrassen, kregen de Middelburgse redders in het Vrijburgbad uitleg over hoe te handelen bij ijsongevallen. Problemen De Middelburgse Van Dixhoornbrigade is sinds de oprichting in 1972 uitge groeid tot een veelzijdige reddingsbrigade. Bij de Van Dixhoornbrigade leren kinde ren spelenderwijs technieken aan voor zowel zelfredding als veilig redden van anderen. Oudere jeugd en volwasse nen leren handelend optreden bij waterongevallen. Dat het belangrijk is om te kunnen zwemmen, zal voor iedereen duidelijk zijn. Natuurlijk kan je ook onverwacht in het wa ter in problemen komen, zoals in de winter wanneer je door het ijs zakt. Als de omstandig heden tegen zitten hoopje dat er getrainde redders zijn om je te helpen. Zelfredding Er zijn namelijk meerdere technieken om uit een wak te klimmen mocht je onverhoopt door het ijs zijn gezakt. Zelfred ding is de basis van de lessen bij de reddingsbrigade. Tijdens de training kregen de leden daarom allereerst te horen hoe ze zichzelf kunnen redden. Dat kan bijvoorbeeld door jezelf af te zetten tegen de randen van het wak om vervolgens weg te rollen ofte weg te kruipen. Wak Tijdens de lessen op vrijdag avond en zaterdagochtend was er ook aandacht voor technieken om anderen te redden. Zo werd geleerd hoe je een drenkeling uit een wak kunt halen. Voor de oudere leden was er ook een oefe ning zijn waarbij onder een 'ijsoppervlak' gedoken moest worden. Bij deze oefening lag er onder het matras een red dingspop verborgen, die door de redders naar de kant moest worden gebracht. In de Vlissingse Lange Zelke is zaterdag 22 december een groots kerstevenement. Van 10.00 tot 17.00 uur is het genie ten van modeshows, kerstmarkt en kinderanimatie. VLISSINGEN - Om 12.30 uur, 1400 uur en 15.30 uur zijn er shows van dames- heren en kindermode, verzorgd door de Vlissingse modezaken. Van 10.00 uur tot 17.00 uur is er een kerstmarkt met zo'n vijftien stands. Onder andere Italian delicatesse, de nieuwe zaak Estilo Tropical gespecialiseerd in tropische bloemstukken en uiteraard de modezaken la ten hun mooiste items zien. Daarnaast zijn er houtbewer kingsproducten, zelfgemaak te sieraden, de Crea Bea shop, tweedehandsboeken, Zeeuw se borstbeelden, kandelaars en vaasjes gemaakt van oud ser vies, Zeeuwse souvenirtjes met babbelaars, kussentjes, wens kaarten en nog veel meer. Voor de jongeren in het ge zin is er kinderanimatie met een echte kerstvrouw die voor jong en oud ter plaatse creaties maakt van ballonnen. Voor de inwendige mens is er warme chocomelk, glühwein en snert. Deze dag is het gratis parkeren op de bovengrondse parkeer plaatsen in het centrum. De Kerstmarkt in Vlissingen telt dit jaar zo'n vijftien kraampjes. FOTO: G. van Damme Afgelopen weekend trainden leden van de Van Dixhoornbrigade in het Vrijburgbad op ijsreddingen. FOTO: VAN DIXHOORNBRIGADE

de Faam | 2018 | | pagina 21