Doordeweeks weer samen mooie muziek maken Specsavers Middelburg maakt kwaliteit betaalbaar 9 De beste oog- en hoorzorg voor de beste prijs, Professioneel én persoonlijk Een goede hoormeting komt nooit te vroeg Minstens 50% van het zichtverlies is te voorkomen De Faam komt ook in de klas Gratis snert en chocomel Opticien geeft Knalplanga's De Faam WOENSDAG 19 DECEMBER 2018 WALCHEREN KORT Middelburg Lange Delft 17 Tel. 0118 642 260 Ga naar specsavers.nl/middelburg en maak nu een afspraak Bespeelt een instrument of heeft dat ooit bespeeld? Heeft u weieens in een orkest gespeeld? Dan is er nu de kans uw pas sie weer op te pakken. VLISSINGEN - In De Faam van 14 november schreven we over het al dan niet instellen van vuurwerkvrije zones in Middelburg. Thirza Harthoorn uit Vlissingen heeft dit artikel gebruikt voor een schoolop dracht. Thirza zit in havo 4 van het Calvijn College en ze moest ze een betoog schrijven naar aanleiding van een nieuwsbe richt. Thirza schreef de onder staande tekst: Vuurwerkvrije zones? In De Faam van woensdag 14 november 2018 staat het arti kel 'Vuurwerkvrije zones?' De CU, PvdA, GL en SP willen dat er de komende jaarwisseling meerdere vuurwerkvrije zones zouden worden aangewezen rondom verzorgingshuizen, dierenopvangcentra en het asielzoekerscentrum. Middel burg wijst dit jaar geen vuur werkvrije zones aan omdat burgemeester en wethouders vinden dat de noodzakelijk heid hiervoor ontbreekt. Ik ben het met de partijen eens. Wij als inwoners van Middel burg moeten rekening houden met ouderen en asielzoekers. Ook zij hebben recht op een fijne jaarwisseling. Bovendien gaan oudere mensen normaal gesproken eerder slapen. Voor de dieren kan het echter scha delijke gevolgen hebben. Knal len, sissen, fluiten en andere hoge tonen kunnen voor hen gevaar betekenen. Daarnaast kunnen ze last hebben van flit sen, trillingen en zelfs de geur die vrijkomt bij het afsteken van vuurpijlen. Kortom, het zou fijn zijn als er wel vuurwerkvrije zones in Middelburg zijn. Het is beter voor dieren, oudere mensen en asielzoekers. Ik wil jou als jongere oproepen om hier re kening mee te houden. VLISSINGEN - Even op krach- ten komen na een intensie ve boodschappenronde? Dat kan. Op maandag 24 december deelt De Blinkende Morgenster gratis erwtensoep en warme chocomel uit in winkelcen trum Papegaaienburg. leder een is welkom in de warme tent op het plein om even aan de kerstdrukte te ontsnappen. Natuurlijk liggen er ook heer lijke versnaperingen klaar tus sen 10:30 uur en 1530 uur. Wie overdag geen tijd heeft, maar wel zin in de warmte van kerst is uitgenodigd op 'het kerst feest voor iedereen' ook op 24 december vanaf 19.30 bij de Evangeliegemeente De Blin kende Morgenster, Papegaai enburg 1. MIDDELBURG - Na misschien vele drukke jaren waar dat in strument in vergetelheid op zolder heeft gelegen, is er mis schien wel een drempel om weer muzikaal aan de slag te gaan. Er gaat niets boven het echt samen met andere muzi kanten muziek te maken. Van dat ene A4-tje met noten van uw partij, samen met anderen een volledig muziekstuk te cre- eren. En aan samen iets moois ontwikkelen zit toch zeker geen leeftijdsbeperking? Een groepje Zeeuwse muzi kanten start vanuit de Zeeuwse Muziekschool een kortlopend project voor een orkest op een doordeweekse dag in de och tenduren. De initiatiefnemers denken aan 10 repetities met ter afsluiting een optreden tij dens ons leerlingenconcert in de Zeeuwse Concertzaal op 29 maart. Daarbij speelt het te be reiken niveau een kleine rol in vergelijking tot het sociale ele ment van op plezierige wijze samen iets moois te creëren. Op maandag 17 december is er een proefbijeenkomst van 10:00-11:30 uur. Aanmelden voor de bijeen komst kan via info@zeeuw- semuziekschool.nl. Heeft u belangstelling maar die dag geen gelegenheid of heeft u andere vragen laat dat ook via dit e-mailadres weten. MIDDELBURG Pearle Opticiens introduceert de 'knalplanga'. De 50.000 knalplanga's, beter bekend als vuurwerkbrillen, zijn tussen 12 en 31 december gratis op te halen bij de Pearle brillenwinkels. Pearle introduceert de knal planga in navolging van Donnie, die deze week in samenwerking met Rijks overheid de gelijknamige track Knalplanga lanceerde. De knalplanga is de opvol ger van de snelle planga, waarmee rapper en social media fenomeen 'Mara- donnie' afgelopen zomer een hype creëerde. Uit het onderzoek van Pear le blijkt dat een op de vijf jongeren een vuurwerkbril heeft, maar deze niet op zet, omdat anderen dat ook niet doen. Bijna de helft van de jongeren (46%) In Zeel and geeft aan zelf vuurwerk af te steken en sommigen overschrijden hierbij wei eens de grens. Cijfers van het Nederlands Oogheel kundig Gezelschap tonen aan dat bijna de helft van het oogletsel wordt ver oorzaakt door andermans vuurwerk. Er gaat niets boven het echt samen met andere muzikanten muziek te maken. FOTO: EDGAR BUYTEN Ten minste de helft van al het verlies van gezichtsvermogen kan worden voorkomen indien dit in een vroeg stadium wordt gedetecteerd en behandeld. Veel oogaandoeningen uiten zich in uw netvlies, lang voordat u er zelf last van krijgt. Daarom is tijdige diagnose zo belangrijk' 'Uw zicht is een belangrijk zintuig en daarom verdienen uw ogen de beste zorg en de beste producten. Dat staat bij ons centraal! Onze oogmetingen worden altijd uitgevoerd door een gediplomeerd opticien. Na de meting geven wij u persoonlijk montuur- en glasadvies' Om kwalitatief hoogwaardige hoorzorg bereikbaar te maken, bieden wij een boortoestel zonder bijbetaling aan. Ongeacht waar en hoe u verzekerd bent. 'Wij vergoeden altijd uw eigen bijdrage voor uw hoortoestel, dus wacht niet langer en kom langs voor een vrijblijvende hoortest.' Bert-jan Boogaart Optometrist Melody Beernaert, Audioloog Danny Bommelé, Opticien

de Faam | 2018 | | pagina 13