.4 ziet u iets VERDACHTS? bel 112 m Het woord aan raadslid Vera Barentsen-Heijgelaar De eigen bijdrage voor Wmo verandert in 2019 Basisscholen vervangen stoeptegels voor een groen schaakbord VOORKOM WONINGINBRAAK! Raadsvergadering in stadskantoor Gratis parkeren rond feestdagen Verwijderen en afsluiten afvalbakken Inzameling karton en oud papier bedrijven binnenstad Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen a GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Communicatie. De LPM is van mening dat het heel erg jammer is, dat het boekje over Middelburg met alle wetenswaar digheden erin niet meer uitgege ven zal worden in de toekomst, dit in verband met de toenemende digitalisering. Voor oudere mensen en inwoners die geen computer hebben is dit een gemis, temeer omdat er wel vraag naar is. Het is altijd makkelijk om snel even iets op te zoeken over een sportvereniging of hulpdiensten of andere belangrijke informatie over Middelburg. Daartegenover staat wel, dat er voldoende hulp wordt geboden in de centrale publiekshal van het Stadskantoor. Deskundige en vriendelijke medewerkers staan u daar te woord. Aan de vele be- i zoekers van deze hal kunnen we zien dat persoonlijke benadering belangrijk blijft. Ook bent u altijd van harte welkom op een fractievergadering van de LPM, waar wij als partij altijd bereid zijn om naar uw klachten te luisteren en eventueel een oplos sing voor u te vinden. Jammer is het wel weer, dat er geen speciale kennismakingsbij eenkomst meer plaatsvindt voor nieuwe inwoners van Middelburg. Wij vinden de Nieuwjaarsbijeen komst hiervoor niet voldoende geschikt, omdat deze open staat voor alle inwoners en niet speci fiek voor de nieuwe. Desalniettemin hoopt de LPM u daar toch weer te ontmoeten om u een gelukkig nieuwjaar toe te wensen. Vera Barentsen-Heijgelaar Raadslid LPM www.lokalepartijmiddelburg.nl V.Barentsen@ lokalepartijmiddelburg.nl Per 1 januari 2019 verandert de eigen bijdrage voor veel in woners met een Wmo-voorzie- ning (bijvoorbeeld huishoude lijke hulp, hulpmiddelen). Door een besluit van het kabinet be talen alle inwoners straks een vast bedrag van (maximaal) 17,50 per vier weken. Hoe is het nu geregeld? De meeste inwoners met een Wmo-voorziening betalen nu een eigen bijdrage voor de zorg die zij ontvangen. Alleen inwoners met een laag inkomen betalen nu geen eigen bijdrage. Het Centraal Admi nistratie Kantoor (CAK) berekent de eigen bijdrage. De hoogte van de eigen bijdrage hangt nu nog af van inkomen en vermogen en kan dus per inwoner verschillend zijn. Wat verandert er vanaf 2019? De hoogte van de eigen bijdrage hangt straks niet meer af van inkomen of vermogen. Het wordt een vast bedrag van maximaal 17,50 per periode van vier weken. Er zijn enkele uitzonderingen: - Inwoners die gebruik maken van beschermd wonen en maat schappelijke opvang: zij blijven een inkomensafhankelijke eigen bijdrage betalen. - Niet-AOW gerechtigde meerper- soonshuishoudens: deze groep betaalt geen eigen bijdrage. - Inwoners van de gemeente Mid delburg met een laag inkomen betalen geen eigen bijdrage, net als in 2018. - De eigen bijdrage voor het Wmo- vervoer is en blijft een ritprijs die gelijk is met die van het open baar vervoer. Informatie en vragen Het CAK informeert alle inwoners met een Wmo voorziening. Via de website van het CAK komt ook informatie beschikbaar over de hoogte van de eigen bijdrage: www.hetcak.nl. Donderdag 13 december geeft wethouder Chris Dekker samen met leerlingen van basisschool Het Element het startschot van Operatie Steenbreek op school. Op negen schoolpleinen wordt een groot schaakbord geplaatst waarbij de donkere vlakken bestaan uit gras. Operatie Steenbreek Ambassadeurs IVN Natuureducatie NME Walcheren ontwikkelen speciaal voor Operatie Steenbreek op School een nieuw lesprogramma. Deelnemende Middelburgse basisschoolleerlingen worden opgeleid tot Operatie Steenbreek ambassadeur. Ze onderzoeken de voordelen van minder tegels in Middelburg. In maart 2019 start de daadwerkelijke Operatie Steen breek educatie. Operatie Steenbreek Te veel bestrating zorgt voor pro blemen tijdens hoosbuien en aan houdende droogte, vermindering van biodiversiteit en zorgt voor opwarming van de stad. Samen stappen zetten om te vergroenen heeft dan ook veel voordelen. Wellicht hebt u een tuin die (bijna) geheel is betegeld. Natuurlijk makkelijk in het onderhoud, maar het is minder klirnaatbestendig en gezond. Mogelijk biedt uw tuin kansen om (verder) te vergroenen? Contact Er zijn soms mogelijkheden op ge meentegrond bijvoorbeeld om iets tegen een gevel te laten groeien. De gemeente kijkt dan graag even mee en legt desgewenst afspra ken vast. Meer informatie? Voor vragen en/of opmerkingen kunt u contact opnemen met de heer Sakko van de gemeente bereik baar via j.sakko@middelburg.nl of (0118) 6752 12. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 17 decem ber om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen. Op de agenda staat onder meer het rekenkamerrapport 'Van A naar B met doelgroepenvervoer en de vaststelling van de belastingverordeningen. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. Vanaf maandag 24 december tot en met woensdag 2 januari is het par keren in Middelburg gratis. Ook kan er in diezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de bin nenstad rond de feestdagen te voorkomen wordt een gedeelte verwij derd of afgesloten. De afvalbakken in de parken worden in de week van 10 december verwijderd. In de week van 1 januari worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 28 december afgesloten of weggehaald. Op woensdag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op maandag 31 december afgesloten en worden op woensdag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Op 25 december Eerste Kerstdag en 1 januari Nieuwjaarsdag wordt er geen karton en oud papier van bedrijven ingezameld in de binnenstad. Op woensdag 2 januari wordt vanaf 8.00 uur het aangeboden karton en oud papier in de binnenstad ingezameld. De gemeente heeft besloten met de inzameling van karton en oud papier van bedrijven in de binnenstad per 1 maart 2019 te stoppen. Het is wet telijk niet toegestaan om als overheid de inzameling van papier kosteloos uit te voeren. Bovendien is het los aanbieden van kartonnen verpakkingen en oud papier niet meer toegestaan omdat dit kan verwaaien en de hand matige inzameling vanuit arbo oogpunt onacceptabel is. De gemeentelijke inzameling van oud papier en karton van inwoners blijft wel doorgaan. gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op maandag dinsdag 25 en woensdag 26 december. Op oudejaarsdag maandag december en op nieuwjaarsdag dinsdag 1 januari zijn de balies ook gesloten. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak VLISJINCEM POLITIE «MM De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Langeweg 16 (Nieuw- en Sint Joosland), Latijnse Schoolstraat 3. Sint Janstraat 32, Veersesingel 270, Vrijlandstroat 51 Verleende omgevingsvergunningen G-enadierweg (t/o nr. 21), Nieuwe Burg 35, 35 A, 37 en 37 A, Spanjaardstraat 53 Verleende exploitatievergunning Damplein 44 Collectieve ontheffing sluitingsuur horecabedrijven binnenstad Middelburg Kerstnacht en jaarwisseling Collectieve festiviteit (geluidhinderbepalingen) Kerstnacht en oudejaarsnacht Aankondiging verwijdering vaartuigen en boottrailer Arne-zijkanaal Verkeersbesluit Voetpad omzetten in onverplicht fietspad Park Toorenvliect

de Faam | 2018 | | pagina 9