Wethouder bezoekt Klussenservice 9 Conversatie in het Frans Kerstfair in het wijkcentrum Schenk een kerstdiner Trekker Light toer Walcheren Nehallenia in Middelburg Kerstkaarten bezorgen De Faam WOENSDAG 12 DECEMBER 2018 Vrijwilligers staan in het zonnetje NIET ALLEEN KLUSSEN. OOK EEN SOCIALE FUNCTIE. WALCHEREN KORT Theo Rietveld De Stichting Welzijn Middelburg (SWM) organiseerde vrijdag 7 december voor de derde keer de campagne "Een warm dank je wel". Op Nationale Vrijwilligersdag trakteerde wethouder Lodder vrijwilligers op een lezing met koffie en gebak; werd er een online vrijwilligerstijdschrift gelanceerd en waarde- ringsbezoeken aan vrijwilligersorganisaties afgelegd. Eerder op de dag bezocht hij de tientallen vrijwilligers van de Kledingbank. Het laatste be zoek bracht hij aan de vrijwilli gers van de Stichting Hart voor de Zorg Walcheren (sinds 2012). Een stichting die ontstaan is nadat medewerkers uit de zorg aangaven handen en middelen tekort te komen. Momenteel zijn er acht klussers actief bij de klussenservice. De doelgroep zijn die klanten uit de zorg die zelf niet in staat zijn de klus te klaren en die niet de financi ële middelen hebben om een regulier klusbedrijf in te scha kelen. Daarnaast ontbreekt bij hen vaak het netwerk om hen bij het klussen te helpen. Klussenservice Het team van de Klusservice bestaat uit Anton, Bert, Ton, Jan, Ben, Krish, Henk en Jet; stuk voor stuk mensen die na hun betaalde baan iets terug willen geven aan de mede mens. De binnen ploeg houdt zich bezig met klussen bin nenshuis en de buitenploeg is er voor tuinonderhoud. Anita noemt ze stuk voor stuk klus- kanjers. De doelgroep bestaat uit vaak eenzame mensen die het financieel niet breed heb ben. Ze wonen vaak in een onderhoudsgevoelig huis met een tuin die ze niet meer kun- nen bijhouden. Tijdens het waarderingsbezoek van wet houder Lodder komen ver schillende voorbeelden uit de praktijk aan de orde; ouderen die geen professionele hulp kunnen betalen voor een kar wei in huis of tuin. Later in het gesprek heeft het team ook vragen aan de wethouder. Ton: "Wat moeten we doen als een klant geen financiële middelen heeft en moet verhuizen naar een verpleeghuis? De woning bouwvereniging wil dan dat de woning weer in oorspron kelijke staat wordt gebracht. Wij vragen 5 euro per persoon per uur, goedkoper kunnen we het niet doen. Is daar dan een potje voor? Anders komt de klant straks in de schuldsane ring terecht en heeft deze klant dus niet alleen de zorg om zijn fysieke problemen maar ook nog een financiële schuld." Ton geeft aan te willen samenwer ken met dit soort instanties. Volgens hem ligt daar de op lossing. Lodder noteert, belooft niets maar gaat op zoek naar verbindingen. Meer ruimte en meer klus sers Anita Aerts, coördinator, legt uit dat de ruimte in Vlissin- gen te klein is. Lodder hoort het aan, maar doet geen toe zegging. Rianne Hacking van het Vrijwilligerssteunpunt vertelt dat in mei 2019 weer een Vrijwilligersmarkt wordt georganiseerd en dat er plan nen zijn voor een steunpunt in elke wijk. De Stichting Hart voor de Zorg Walcheren heeft nog klusjesmensen nodig. Bel of mail Anita. T 0611925619 of mail naar aaerts@zorgstroom. nl. www.hartvoordezorgwal- cheren.nl Al voor het lie jaar op rij wordt er een kerstkaartenactie georganiseerd op Walcheren. FOTOR. DINGEMANSE MIDDELBURG - In de week van 7 januari start de Alliance Fran^aise in Middelburg con versatielessen in het Frans, bestemd voor hen dieal een zekere kennis van de Fran se taal hebben. Minimaal vier jaar ervaring op school is toch wel een vereiste. De modules omvatten 10 lessen van elk 90 minuten en kosten 130 euro. U hoeft geen boeken aan te schaffen. De lessen staan onder leiding van een Franstalige do cente. Er is nog plaats op dins dagavond van 20.30 tot 22.00 uur in het gebouw van Neha- lennia SSG aan de Breeweg 71 e te Middelburg. Daarnaast gaat er nog een groep van start op de donderdagmiddag van 1400 tot 15.30 uur bij de docen te thuis in Middelburg. 0 Meer infoimatie op https://afpb.nl/walchererV modules-conversatie-2019/ VLISSINGEN - Zaterdag 15 december organiseren Wijk centrum de Burgerij en de Wijkraad Paauwenburg een gezellige Kerstfair in Wijkcen trum de Burgerij, van Hogen- dorpweg 58a in Vlissingen. Deze is open van 11.00 uur tot 17.00 uur. Er staan kraampjes met Zeeuwse artikelen, Dia mond painting, gehaakte knuf fels, kerststukjes, zelfgemaakte kaarten, je kunt een foto laten maken met kerstachtergrond en nog veel meer. Mocht je kerstcadeautjes zoeken, dan is dit een goede gelegenheid om langs te komen. Ook staan er diverse eetkraampjes: olie bollen, wafels met slagroom, broodjes warme worst en erw tensoep. Als klap op de vuur pijl is er een loterij met leuke prijzen, geschonken door de winkeliers, je hebt altijd prijs. We sluiten de Kerstfair af met de inmiddels traditionele Lam pionoptocht met de Kerstman. Deze start om 17.00 uur bij de Burgerij. Lampionnen zijn de gehele dag, tegen een kleine vergoeding, verkrijgbaar in de Burgerij. We hopen dat er veel kinderen zullen aansluiten en natuurlijk is de Kerstman de hele dag aanwezig. MIDDELBURG - Schenk dit jaar aan een ander een hart verwarmend diner met buurt genoten. Deze kerst nodigt Resto VanHarte inwoners van Middelburg uit om anderen een hartverwarmend diner met buurtgenoten te schen ken. Dit kan middels de aan schaf van het Resto VanHarte kersthartje. De hartjes kosten zeven euro per stuk, de ge middelde prijs van een diner in de buurtrestaurants van Res to VanHarte, en zijn gemaakt door mensen met een beper king van Atelier Uit De Kunst. Met de aanschaf van het Resto VanHarte kersthartje draag je financieel bij aan de diners van Resto VanHarte. Resto Van- Harte biedt mensen met wei nig sociale contacten de kans om weer mee te doen. Ga naar https://webshop.restovan- harte.nl/vanharte-producten/ kersthartje en bestel nu uw kersthartje(s). WESTKAPELLE - De tijd van gezelligheid en lichtjes na dert. De eerste editie van de Trekker Light Tour staat voor de deur. 28 december rijden tientallen trekkers in een ver lichte stoet door acht kernen van de gemeente Veere. De Trekker Light Tour start om 18.30 uur in Serooskerke. Ver volgens rijdt de vrolijke stoet door Oostkapelle, Domburg, Aagtekerke, Grijpskerke, Melis- kerke, Zoutelande. In elk dorp is er een stop, zodat jong oud de trekkers kunnen bewonde ren en de deelnemers worden voorzien van een hapje een drankje. De finish is op de Zee dijk in Westkapelle, ter hoogte van café Kasteel van Batavia. In het cafe is aansluitend de prijsuitreiking en een feest avond. De route is te vinden op de facebookpagina van de TrekkerTrek en op www.trek- kerlighttour.nl. Het inschrijf- fonnulier om deel te nemen aan de Trekker Light Tour en de foto's zijn tevens te vinden op deze website. Adres feest avond en prijsuitreiking: Kas teel van Batavia, Zuidstraat 143, 4361 AH, Westkapelle. MIDDELBURG - Onlangs is er in Leiden, in het Rijksmuseum van Oudheden, een bijzonder Zeeuws altaar met drie keer de godin Nehalennia tentoon gesteld. Maar waarom is dit zo bijzonder? Classica en historica Kim Beerden, werkzaam aan de Universiteit Leiden, geeft op 13 december a.s. tweemaal een lezing over de Germaan se godin Nehalennia. De eer ste lezing vindt plaats in het Zeeuws Museum en start om 12.15 uur. De toegang is beperkt daar de lezing georganiseerd wordt door Nehalennia-scho- lieren. Kaarten hiervoor zijn te verkrijgen bij de Drvkkery. De tweede lezing vindt plaats in de avonduren in de aula van de naar de godin vernoemde middelbare school, SSG Ne halennia locatie Breeweg in Middelburg. De lezing begint om 13 december om half 8 en openbaar toegankelijk. Ook deze avondlezing wordt bege leid door vwo-6 leerlingen van Nehalennia. AAGTEKERKE - Al voor het 14e jaar op rij wordt er een kerst kaartenactie georganiseerd op Walcheren. De actie houdt in dat er kerstkaarten ingezameld worden die geadresseerd zijn voor mensen op Walcheren. In de week voor kerst worden deze bezorgd door vele jon geren (jeugdverenigingen) en ouderen. De jeugdvereniging van de Gereformeerde Ge meente in Aagtekerke is hier mee begonnen. In 2018 zijn er 26 inzamelpunten. De bezorg kosten zijn 50 cent per kaart. Inleveren t/m 19 december, bezorging vanaf 20 december. Vermeld voluit op de kaart: adres, plaatsnaam en de post code. De inleverpunten van dit jaar zijn: Leo Joosse Tweewie- Iers en Zuivelhoeve Maljaars, Aagtekerke. Arne's Kaasboer derij, de Lelie Bloemenhuis en Slagerij Wisse in Arnemuiden. Oliehandel Dekker, Grijpskerke. Emté Drogisterij Vader, Bakke rij Koppejan en De Boekenmo len Meliskerke. Boekenhandel den Hertog, Fruitteeltbedrijf Weststrate, Eben-Haëzer,Apo- theek 'De Veerse Poort' en Petrus Immensschool in Mid delburg. Stoffeerderij Moens, Nw. St-Joosland. Emté Dro gisterij Ton den Dikken, Oost kapelle. Het Bloemenhuis, Oost-Sou burg. Drukkerij van Keulen en 'tt Groentenschuur- tje in Serooskerke. Kapsalon Karen, Veere. Hans Vers, In loophuis 'Walstraat 68' in Vlissingen. Plus Corbijn Super markt Vrouwenpolder, Bak kerij Koppejan Westkapelle, E.mté vd Berg Zoutelande De wethouder aan tafel bij de Klussenservice. v.r.n.Uet, Anita, Henk, Jan, Cees Lodder, Rianne Hacking, Krish, Bert, Anton. FotoTheo Rietveld

de Faam | 2018 | | pagina 15