ziet u iets VERDACHTS? bel 112 m Het woord aan raadslid Hilde Onderdijk Eerst evalueren dan besluit over langer openblijven AZC Informatiemarkt studentenhuisvesting Kanaalweg Commissievergaderingen ledereen extra alert tijdens de donkere dagen Gemeentelijke balies eerder dicht VOORKOM WONINGINBRAAK! Verwijderen en afsluiten afvalbakken GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De wijk Dauwendaele gaat mij nauw aan het hart. Als ik door de wijk loop en begin bij het ROC aan de Ravensteijnweg dan zie ik allerlei bedrijvigheid. Er zijn nieuwe plannen voor dit gebouw. Wonen en zorg worden in de buurt ge combineerd. Dat is natuurlijk mooi maar de gemeente Middelburg moet voor de huidige verenigingen een inspanningsverplichting op zich nemen om hen andere ruimte aan te bieden. B.v. de biljartvereni ging en de kledingbank. Vanaf de Torenweg rijd ik via de Dauwendaelselaan richting winkelcentrum Dauwendaele. Deze laan is een mooie toegangsweg naar dit oude winkelcentrum en er staan en stonden mooie linden en ander fraaie boomsoorten. Wij vinden dat als deze mooie bomen gerooid worden er een herplant plicht zou moeten gelden. De laan eindigt tegenover het winkelcentrum. Deze uitermate belangrijke voorziening voor deze wijk verloedert meer en meer. Uitzicht op een oplossing lijkt er nog niet te zijn. Met het CDA zijn partijen het er over eens dat voor deze 50-jarige wijk Dauwendaele in 2019 aan de uitvoering van het opknappen moet worden begonnen. De wijk is een goed winkelcentrum waard die uitstraling heeft naar de hele wijk en tegelijk ook een sociaal ontmoetingspunt is. Ik maak mij er sterk voor dat deze wijk eindelijk het centrum krijgt dat het verdient en roep het college op vaart te maken hiermee. Hilde A.K. Onderdijk Raadslid CDA Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft de gemeente Middelburg gevraagd om de opvang van vluchtelingen in het asielzoekerscentrum aan de Laurens Stommesweg te verlengen met vijf jaar tot 25 juni 2025. Een besluit hierover wordt in juni 2019 verwacht. Eerst vindt er een evalu atie plaats waarbij de omwonenden nadrukkelijk worden betrokken. Het asielzoekerscentrum in voor malig verzorgingshuis Swerf-Rust is in 2015 open gegaan voor vijf jaar met de mogelijkheid tot verlenging voor nog eenmaal vijf jaar. Het COA heeft het verzoek tot verlenging onlangs officieel ingediend. Het col lege van burgemeester wethou ders heeft besloten dit verzoek van het COA positief te benaderen. Verlenging van het contract met het COA is geen automatisme. Diverse partijen waaronder de omwonenden worden betrokken bij de evaluatie en kunnen hun ervarin gen met het AZC delen. Ook over de wijze waarop er geëvalueerd gaat worden, mogen omwonenden meepraten. De gemeente wil de ervaringen met het asielzoekers centrum zorgvuldig evalueren en de actuele situatie meewegen alvorens er over een half jaar een besluit kan worden genomen. De gemeente Middelburg start binnenkort de bestemmingsplan procedure voor de bouw van studentenhuisvesting aan de Ka naalweg in Middelburg. Alle direct omwonenden zijn door woning corporatie Woongoed Middelburg en de gemeente uitgenodigd voor een informatiemarkt op woensdagavond 12 december. Omwonenden kunnen tijdens de informatiemarkt tussen 19.00 uur en 20.30 uur binnenlopen in de raadzaal van het stadskantoor en bij diverse thematafels informatie ophalen. Ze kunnen bijvoorbeeld het ontwerp van het gebouw zien, meer horen over de herinrichting van de Kanaalweg en vragen stel len over de procedure en planning. Vertegenwoordigers van Woon goed Middelburg, de gemeente Middelburg, Rothuizen Architecten Stedenbouwkundigen en de HZ University of Applied Sciences staan de omwonenden te woord. Woongoed wil in 2021 119 studentenwoningen realiseren aan de Kanaalweg in Middelburg. Ze worden verdeeld over drie gebou wen. Woongoed speelt hiermee in op de verhuizing van een aantal opleidingen van de HZ University of Applied Sciences naar Middel burg. Op donderdag 6 december is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 10 december vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Be stuur is op dinsdag 11 december. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 17 december. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Op woensdag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stads kantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het is weer vroeg donker 's avonds. Dat weten helaas ook straatrovers, woninginbrekers en overvallers. Die slaan juist in de donkere dagen hun slag. De politie heeft de ogen en oren van alle inwoners hard nodig om verdachte zaken te melden. Hoort of ziet u iets ongewoons? Een vreemde auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. Tips en informatie ter voorkoming van woninginbraak, overval en straatroof vindt u op politie.nl in het menu Thema's. Om de waakzaamheid in buur ten te vergroten, zijn er ook in gemeente Middelburg verschil lende BuurtWhatsApp groepen. Meer informatie hierover leest u op wabp.nl. PULITIE Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad rond de feestdagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De afvalbakken in de parken worden in de week van 10 december verwij derd. In de week van 1 januari worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 28 december afgeslo ten of weggehaald. Op woensdag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op maandag 31 december af gesloten en worden op woensdag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Grenadierweg t/o nr 21, Landlus'stroat 63, Lange Delft 99, Molenberg 33, Spanjaard- straat 53 Verleende omgevingsvergunningen Adelaarstraat 62, Gravenstraat 1 -3, Molen berg 33, Seisban 14, Stadsambcchtsweg 6, Vismarkt 3 Verleende exploitatievergunning Markt 85 Vcrkcersbesluit Gehandicaptenparkeerplaats Bnljant Voorontwerpbestemmingsplan 'Studentenhuisvesting Kanaalweg' In het kader ven artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraak verordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 6 december 2018 tof en me' 16 januari 2019 het voorontwerpbesfem mingsplan Studentenhuisvesting Kanaalweg vcor een ieder ter inzage bi Ce vakbalie in het Stodskantoor aan de Kanoalweg 3 'e Middelburg. Het plangebied ligt inge<lemd 'ussen ce Kanaalweg, dc Schrocweg, het station on de spoorlijn Middelburg - Vlissingen. Het gebied wordt ontsloten via dc Kanaalweg en Schrceweg richting de A58, via de Sch reeweg, Poclcndaelcsingel en dc Nieuwe Vlissingseweg richting Vlissingen. Het plan maakt dc realisatie van drie woon torens voor studentenhuisvesting mogelijk In totaal kunnen er 236 studenten in het complex gaan wonen Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront- werpplar kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan roadpeecbaar via de bndelijke website www ruimtelijkeplan.nen.nl onder plancode NLMRO 0687.BPBNSKAN - VOOl Tijdens ce genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht werden aan hef college van burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 60CO, 4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge inspraakreactie is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85 Voor meer informatie over het voo'ontwerp- bestemmingspbn kunt u contact opnemen met W. Kuijper telefoonnummer (0118) 67 52 85 VUfSINCfN ZMkn4

de Faam | 2018 | | pagina 9