zorgadvies bij Univé Middelburg Walcheren trekt de wandelschoenen aan deze Kerst Lederen jacks en jassen 20 - 40% KORTING Veel Nederlanders kunnen extra vitamine D3 gebruiken Dankers Lederen kleding past bijna iedereenimn j O Univé Middelburg Damplein 32,4331 GD Middelburg GOES Lange Kerkstraat 37.06-22038724 Ga naar univezn.nl/zorg en plan een afspraak voor advies over uw zorgverzekering Kun Je extra vitamine D gebruiken? uromunt oes Inkoop Munten, Goud en Zilver Euromunt Goes Schuttershof 11 a Goes Tel: 0113-233676 www.eu rom untgoes.eu De Faam fflülKlWii Extra vitamine D. Vóór wie? 'Vrouwen 50+ worden geadvi seerd 10 |ig extra vitamine D per dag in te nemen' 100% plantaardige vitamine D3 HET GEBIED IS ZEER DIVERS AAN RIJKE NATUUR PRAKTISCHE INFORMATIE IIHlUg daar plukt u U1 1 V WZ de vruchten van Gespecialisee'd in grote maten. Inruil leder en bont mogelij Reiskosten »ergocd bij aankoop! www.lederenjassenshop.nl Filiaal Baarie-Nassau is opgeheven FflKU.MfO'Ja.'l Doe de vitamine D test op www.avogel.nl/vitamine-d en kom erachter. WOENSDAG 5 DECEMBER 2018 ADVERTORIAL In het gebied leven veel wilde dieren als reeën en edelherten, met een beetje geluk komen ze tevoorschijn. FOTO: Het Zeeuwse Landschap. Waterwinning In de dertiende eeuw werden schorren rond Vrouwenpolder ingedijkt dit zorgde voor het onstaan van verschillende pol ders. Vanuit Domburg waaide strandzand en zo ontstonden de eerste duinen. Tot in de ja ren negentig werd het gebied gebruikt voor waterwinning. Water werd elders in het duin gebied ingespoten zodat het zand een zuiverende werking Rendiermos is een mossooort die veel voorkomt in Oranjezon. FOTO: had. Via waterwinkanalen Het Zeeuwse Landschap. Vitamine D Is een belangrijke vitamine voor ons lichaam. Het helpt b|J het behoud van sterke botten en tanden, ondersteunt de weerstand en speelt een rol bij het behoud van sterke spieren. De Gezondheidsraad adviseert vrouwen ouder dan 50 Jaar om extra vitamine D te nemen. De 100% plantaardige vitamine D3 van A.Vogel kan dan onder steunen. Zonlicht en gezonde voeding zijn de belangrijkste bronnen van vitamine D. Om allerlei redenen kan het zijn dat je als mens onvoldoende vitamine D uit deze bronnen haalt. Leef tijd, huidtype en seizoen zijn namelijk factoren die ook een rol spelen bij de aanmaak van vitamine D. De Gezondheidsraad adviseert vrouwen ouder dan 50 jaar om 10 (ig extra vitamine D per dag in te nemen. Mannen en vrou wen van 70 jaar en ouder wordt geadviseerd zelfs 20 pg per dag extra te nemen. Toch blijkt uit onderzoek van A.Vogel (onder 928 respondenten) dat 55% van de Nederlandse vrouwen (50 jaar en ouder) het advies niet opvolgt. in de bossen, wat mooie plaat jes op kan leveren. Naaldbomen en sporen Tijdens deze educatieve wan deling leert de deelnemer van alles over het leven van planten en dieren in Oranjezon en deze zal deze dag in het teken staan van de kerstdagen. Zo wordt er naar rendiermos gekeken, een mossoort die veel voorkomt in het gebied. Er wordt wat ver teld over de naaldbomen die in het bos aanwezig zijn en wat deze met kerst te maken heb ben. Maar ook gaan de deelne mers op zoek naar sporen en pootafdrukken van hoefdieren en met een beetje geluk laten ze zich zelfs zien. Voor meer informatie over de wandeling en andere winterse activiteiten, kijk op www.h etzeeu wseland scha p. Voor het behoud van sterke botten en ter ondersteu ning van je weerstand is er AAfogel Vitamine D3 10 pg én 25 pg. Veel producten hebben een dierlijke bron zoals vis of wolvet. De klei ne tabletten van A.Vogel zijn 100% plantaardig met als basis korstmos. Hierdoor is A.Vogel Vitamine D3 ook geschikt voor vegetariërs en veganisten. AAbgd Vitamine D3 ia verkrijg baar bij drogist, apotheek cn gezondheidswinkels in een verpok- kingvan 100 stuks. Adviesprijs 10 pg (400 IE) 8,99 en 25 pg (1000 IE) €11,99. De kerstdagen komen er weer aan, tijd voor kerstbomen, lichtjes en gezelligheid. Om derde kerstdag eens anders in te vullen, organiseert Het Zeeuwse Landschap een heuse kerst wandeling door natuurgebied Oranjezon. VROUWENPOLDER - Een war me jas, dikke sokken en stevi ge wandelschoenen; dat is de dresscode voor derde kerstdag. Natuurgebied Oranjezon leent zich prima voor wandelingen door haar diverse natuur en flora en fauna, zelfs tijdens de koude en gure winterdagen. In een wandeling van anderhalf tot twee uur neemt een gids de deelnemers mee op ont- dekkingstocht door het woeste duinlandschap op Walcheren. De kerstwandelingen worden al enkele jaren georganiseerd en werden druk bezocht. werd het gezuiverde water af gevoerd. Door het zoete water is de flora en fauna in het duin gebied veranderd, wat ervoor zorgt dat soorten als duinriet en Amerikaanse vogelkers op ons eiland groeien. Hoewel de waterwinning gestopt is, kan het gebied in geval van nood binnen 24 uur water leveren aan heel Walcheren. Tegen woordig staat Oranjezon voor al bekend als natuurgebied wat zich goed leent voor bui tenrecreatie. Er heerst rust, er is ruimte en de zee is op steen worp afstand. Ook veel wil de dieren voelen zich op hun gemak in het gebied. Er leven onder meer reeën en edelher ten die vooral 's nachts tevoor schijn komen. Soms houden ze zich ook overdag op De wandeling wordt gelopen vanaf het pleintje aan het begin van natuurgebied Oranje zon. Deelname bedraagt 4 euro per persoon, kinderen tot en met zestien jaar betalen 2 euro. Het adres is Koningin Emmaweg22,4354 KE, Vrouwenpolder. Honden zijn niet toegestaan in het gebied.

de Faam | 2018 | | pagina 7