Tennis, fitness, spinning en Pilatus Uitdaging voor Zeeuwse scholieren en studenten Najaarseditie Ballustrada De Faam WOENSDAG 5 DECEMBER 2018 Samen er naartoe, dat motiveert ALS JE PECH HEBT STOPT ALLES, MAAR GA DOOR ALS JE KUNT HET LEVEN BEGINT BIJ ZEVENTIG COLOFON DE FAAM door Conny den Heijer Theo en Annie de Badts kwamen we al jarenlang overal op de fiets tegen. Maar dat blijkt niet het enige te zijn wat ze op sportief gebied doen. Daarom zochten we hen op. OOST-SOUBURG - Theo (75) wijdt zich graag aan spinning en lopen. Jaren geleden spurt te hij door het dorp waar hij herkend werd als 'de rennende meester van de lagere school', ook die van mij. Zijn vrouw Annie (73) heeft zich naast fit ness en tennis meer toege legd op Pilatus. Pilatus is een uitgebalanceerd systeem van oefeningen waar je je kracht, soepelheid, concentratie en coördinatie mee verbetert Annie vertelt: "Je ontwikkelt met Pilatus de samenwerking tussen je lichaam en geest. Je houding verbetert en je ge wrichten worden soepeler. Al les in je lijf komt aan de beurt je doet oefeningen vanuit je buikspieren maar ook je nek, rug, armen en benen. Je moet het voelen, net als bij yoga, wat ik ook jaren heb gedaan. Dat gaat helaas niet meer." Het echtpaar De Badts is al ja ren vaste klant bij Optisport in het Vrijburgbad. "Voor mij is het wel belangrijk wie er voor zon groep staat." zegt Annie. "Het moet wel iemand zijn die rekening houdt met ou deren en die je een alternatief kan bieden als je een oefening niet kunt Dus iemand die goed weet wat ze doet en zich be trokken bij je voelt Die heb ik gelukkig gevonden bij Optis port, dat was voor mij wel een must. Wij hebben altijd veel bewogen, gingen samen op de fiets naar Rome, de Mid dellandse Zee of Roemenië op vakantie. Tentje mee en gaan, dat was onze instelling. Dat gaat niet meer, misschien moeten we volgend jaar maar eens aan de E-bike." Theo valt haar bij: "Je merkt dat je wat ouder wordt. Als je een paar weken niet hebt gesport we gens andere bezigheden dan heb je zes weken nodig om weer aansluiting te vinden. Je moet er structuur in aanbren gen, daarom gaan we samen, al doen we ieder ons eigen ding. Fitness is een individue le sport, spinning doen we met een clubje, we hebben zelfs een groeps-What'sApp." Ze zijn het er over eens: a Is je kan, moetje er zelf wat aan doen. Wij Zeeuwen worden met zijn allen steeds ouder en blijven ook steeds langer actief. We gaan niet meer met pensioen als we 65 worden, om vanaf dan achter de geraniums of de televisie ons leven passief uit te zitten. Nee, we blijven steeds langer werken, sporten, dansen, en reizen of blijven anderszins actief. Vindt u ook dat het leven pas bij zeventig begint? Meld u dan via redactie.faam@persgroep.nl MIDDELBURG - Het Koninklijk Genootschap der Wetenschap pen heeft een subsidie van 450.000 euro gekregen van de Stichting Zeeuwse Publie ke Belangen voor het project Young Energy Society Challen ge. Het Zeeuws Genootschap nodigt in het kader van haar 250-jarig bestaan een jaarlang Zeeuwse scholieren en stu denten uit om na te denken over de energietransitie. De Young Energy Society Challen ge (YESC) daagt alle Zeeuw se jongeren uit om concrete voorstellen te ontwikkelen die Zeeland energiezuiniger en Idi- maatbestendiger kunnen ma ken. Het projectbudget voorziet in de aanstellingen van een projectteam voor een jaar en de realisatie van activiteiten. Het project YESC gaat een jaar lang de energietransitie op de agenda zetten bij jongeren, en heeft als doel aan het einde van het jaar concrete oplossin gen voor Zeeland op te leve ren. Hoogtepunten in het jaar zijn: een educatief programma, de prijsvraag zelf die op 15 juni tijdens het jubileumfeest van het Koninklijk Genootschap in de Sint Jacobskerk in Vlissin- gen officieel wordt uitgezet en een afsluitend Young Energy Society festival met de presen tatie van alle ingezonden plan nen en de bekendmaking van de prijsvraag. De winnaars zien hun plan uitgevoerd, winnen een geldbedrag én krijgen een genootschapspenning. Naast de prijsvraag komt het Genoot schap in 2019 ook met andere prijsvragen, tentoonstellingen en publicaties. MIDDELBURG - In het kersverse najaarsdub belnummer van het literaire tijdschrift Bal lustrada onderzoeken negen dichters hun 'wortels'. Ja bik Veenbaas riep ze bijeen voor de door hem samengestelde aflevering van de rubriek Laaglandse Poëzie. Tsead Bruinja, Emma Crebolder, Hans Kloos en de andereen komen tot verrassende interpretaties. Veen baas zelf vertelt in zijn inleiding hoe een erva ring uitzijn jeugd hem levenslang inspireerde als voorbeeld van trouw blijven aan je wor tels. De rest van deze Ballustrada, nog altijd een blad met een geheel Zeeuwse redactie, is opnieuw zeer divers. Was het in de vori ge uitgave kommer en kwel op kniehoogte, deze keer verrast Jos Rouw de lezer met de pijn en vreugde van een ander kaliben vrou- wenstrijd (om een man) en schildersmystiek. Andere verhalen komen van Gert P. Kuipers, San Bos, Pieter Drift en Yorgos Dalman. Johan Everaers leverde een beschouwing over Art hur Cravan en Guillaume Apollinaire, dichters op weg naar het einde van de Grote Oorlog. Jan J.B. Kuipers laat in zijn rubriek De Juiste Verkeerde Verbanden een bekende Duitser opdraven, wiens boek Mijn Strijd onlangs in een Nederlandse vertaling is uitgekomen. En Minorgaathet gevecht aan met de regel: Alles van waarde is weerloos. Hij doet dat aan de hand van een verslag van Julian Barnes over zijn leeservaringen bij een gedicht van W.H. Auden. Moeten we een dichtregel al dan niet letterlijk nemen, is de brandende vraag. Bal lustrada is te koop voor 12,50 euro. Advertentieverkoop en media-advies Eadvertising.zeeland@persgroep.nl T 06 - 20 541455 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Health Theo en Annie de Badts zijn sinds 2003 bijna dagelijks bij Optisport in Vlissingen te vinden. FOTO: Conny den Heijer vww

de Faam | 2018 | | pagina 3