Het woord aan raadslid Corné de Voogd Wijktafel Klarenbeek/Veersepoort Commissievergaderingen Informatiemarkt over studentenhuisvesting Kanaalweg Middelburg Gemeentelijke balies eerder dicht Maandag 3 december controlebericht NL-Alert www.middelburgwinterstad.nl GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Donkere dagen voor kerst "Doe je je licht aan van je fiets", "let je erop dat je goed zichtbaar bent in het donker". De donkere dagen voor kerst zijn aangebro ken. Overal branden er lampen. Ook een aantal monumenten in ons prachtige Middelburg zijn of worden in het zonnetje gezet. Het Stadhuis, Kloveniersdoelen, De Lange Jan, de Gasthuiskerk, de Koepoort. Stuk voor stuk mooie gebouwen met een rijke historie. Om deze gebouwen ook in het donker zichtbaar te maken was er een half miljoen euro nodig. Voor de SGP was deze uitgave niet verantwoord, vanwege de slechte financiële situatie. Eerst investeren in de vele noodzakelijke zaken, zoals de jeugdzorg, grondbedrijf, Orionis, onderhoud aan wegen, gebouwen, kademuren. Maar de raad besliste anders. De donkere dagen voor kerst Voor vele mensen zijn deze dagen echt donker. Donker, omdat ze eenzaam zijn, donker omdat de avonden lang zijn. Wilt u ook aan deze mensen denken? De donkere dagen voor kerst Maar na deze donkere dagen kwam het Licht in de wereld. We denken aan de komst van Jezus, het Licht, naar deze wereld. Is het bij u ook zo donker? Ga dan op zoek naar het Licht. "Zoekt en gij zult vinden" staat er in de Bijbel. Corné de Voogd SGP Middelburg Op donderdag 29 november wordt de wijktafel Klarenbeek/Veerse poort gehouden in Café Willem (Hof van Buren). De bijeenkomst duurt van 20.15 tot 22.30 uur (inloop 20.00 uur), bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafel te bezoe ken. Op donderdag 6 december is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 10 december vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Be stuur is op dinsdag 11 december. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 17 december. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. De gemeente Middelburg start binnenkort de bestemmingsplan procedure voor de bouw van studentenhuisvesting aan de Kanaalweg in Middelburg. Alle direct omwonenden zijn door woningcorporatie Woongoed Middelburg en de gemeente uitge nodigd voor een informatiemarkt op woensdagavond 12 december. Omwonenden kunnen tijdens de informatiemarkt tussen 19.00 uur en 20.30 uur binnenlopen in de raadzaal van het stadskantoor en bij diverse thematafels informatie ophalen. Ze kunnen bijvoorbeeld het ontwerp van het gebouw zien, meer horen over de herinrichting van de Kanaalweg en vragen stel len over de procedure en planning. Vertegenwoordigers van Woon goed Middelburg, de gemeente Middelburg, Rothuizen Architecten Stedenbouwkundigen en de HZ University of Applied Sciences staan de omwonenden te woord. Woongoed wil in 2021 119 studentenwoningen realiseren aan de Kanaalweg in Middelburg. Ze worden verdeeld over drie gebou wen. Woongoed speelt hiermee in op de verhuizing van een aantal opleidingen van de HZ University of Applied Sciences naar Middel burg. Op woensdag 5 december sluiten de gemeentelijke balies in het stads kantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Maandag 3 december zendt de overheid om 12.00 uur een NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. Aan de hand van dit controlebericht kunnen mensen nagaan of hun mobiel juist is ingesteld om NL-Alert te ontvangen. hoe je je mobiel moet instel len voor NL-Alert. Handig met telefoons? Help ook anderen met instellen! NL-Alert is het alarmmiddel van de overheid. Met NL-Alert kan de overheid mensen via hun mobiel heel gericht alarmeren en informe ren tijdens een ramp in de buurt. In het bericht staat wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kunt doen. NL-Alert op OV-vertrekborden Nieuw is dat NL-Alert uitbreidt naar aanvullende kanalen om zoveel mogelijk mensen te informeren en te alarmeren bij een ramp in de omgeving. Zo is NL-Alert vanaf 3 december ook te zien op digitale borden bij Zeeuwse bushaltes. Het is de eerste keer dat het contro lebericht op vertrekborden wordt getoond. Hoe stel ik mijn telefoon in voor NL-Alert? Veel telefoons die in Nederland worden verkocht, zijn al inge steld voor NL-Alert. Op sommige toestellen, zoals de iPhone, moet je dit zelf doen. Ga nu naar www. nl-alert.nl. Daar lees je per toestel Goed ingesteld? Als je het controlebericht op 3 december ontvangt, weet je zeker dat jouw mobiel juist is ingesteld. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat. Het vorige controlebericht uit juni 2018 werd door ruim 10 miljoen mensen van 12 jaar en ouder ontvangen. De bereidheid om NL-Alert door te geven is groot. Hierdoor zijn met het vorige controlebericht circa 11,3 miljoen mensen van 12 jaar en ouder bereikt. Meer informatie: vAvw.nl-alert.nl, vAvw.zeelandveilig.nl WINTERPRET,'l'JSBA'AfJ SFEERVOL: WINKELEN WINTERBIERFESTIVAL terrasseNSSS? ÏiOkTïfTTfl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Dokstraat 2 A, Gravenstraat 1/3, Houlkoai 9 A, 9 B, 9 C en 9 D, Molstraat 7 Verleende omgevingsvergunningen Doeleweg 1 (A'nemuiden), Griffioenpad (volkstuincomplex), Koningin Julianabon 30 (Arnemuiden), Molstraat 7, Vlissingsestraat 5 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Willem Arondeusstrcat 59 Verleende exploitatievergunning Vlasmark' 56

de Faam | 2018 | | pagina 9