Bossenburghs' schuurtjes probleem Samenwerking tussen bezoekers en kunstenaars TWee winnaars HZ Stern De Faam WOENSDAG 28 NOVEMBER 2018 Handhaving op voortuinbouwsels WIE LOOPT ER NU MET ZIJN FIETS DOOR DE WOONKAMER? COLOFON DE FAAM VROUWEN <£AAKi STEEDS MEER VR6©V\D door Conny den Heijer Het is allemaal wat onoverzichtelijk in de wijk Bossenburgh. Waar de een zijn tuinpad afloopt aan de voorkant, kijkt hij aan de overkant op de achtertuin van de buren. Daar staan schuurtjes in, dat mag. Maar een bouwsel in je voortuin mag niet, daar gaat de gemeente op handhaven. VLISSINGEN - Het is de bewo ners niet helemaal duidelijk. De een heeft een brief gekre gen van de gemeente dat zijn schuurtje of blokhut weg moet aan de voorkant van het huis, de ander niet. Er staan illega le schuurtjes (zonder vergun ning) waarvan men dacht dat een verjaringstermijn inmid dels wel aan de orde was om dat ze er al mim tien jaar staan. Inmiddels zijn er ook al enke le afgebroken. En er staan ook schuurtjes waarvoor wél ooit een vergunning is afgegeven. Geen achterom Een gegeven is dat de hui zen allemaal een kleine vaste berging hebben waar hooguit twee fietsen in passen. Be woners die geen achterom hebben omdat ze op gemeen tegrond of water uitkomen aan de achterkant, moeten dus zonder extra berging hun fiets of scooter open en bloot in de voortuin parkeren. We doen een rondje in de wijk en bel len willekeurig bij mensen aan. Een mevrouw die riant op een hoek woont heeft een extra kunststof berging in haartuin. Fietsen "Wij hebben geen bericht ge had en gelukkig kunnen we deze berging in één keer op pakken als die weg zou moe ten, maar waar moet ik dan met onze fietsen naartoe? Wij hebben geen achterom en moeten dan met de fiets door de woonkamer om in de achtertuin te komen. Dat gaat echt niet. Buiten laten staan is hier geen optie, er zijn hier al meerdere keren fietsen ge stolen, daarom hebben we die extra berging gezet want die kun je afsluiten." Andere bewoners hebben ruim twin tig jaar geleden vergunning aangevraagd omdat een van hen een driewielfiets gebruikt "Dat zijn behoorlijke apparaten en die parkeer je niet zomaar in de vaste berging want die draai kun je niet maken. Bui ten laten staan is vragen om diefstal want ook wij hebben geen vrije achterom. We heb ben netjes vergunning aange vraagd en die ook gekregen. Maar of de schuur nu mag blijven staan? Geen idee, we hebben geen bericht gehad. De gemeente zou misschien eens naar de achterkanten van de woningen moeten kijken, er zijn er bij waar de schutting op instorten staat dat is veel lelij ker om te zien." Oplossing De bewoners in de wijk gaan voor leefbaarheid en het straatbeeld. Er zit dus maar één ding op: de handen in elkaar slaan samen met de Wijkraad en zoeken naar een oplossing in de vorm van een goed voor stel naar de gemeente toe of zelf een vergunning aanvra gen. Hoe dan ook, de gemeen te sommeert af te breken en handhaaft daar op. Een ge waarschuwd mens telt dus voor twee. www.vlissingen.nl MIDDELBURG - Middels de kunst van het spektakel lan ceren vier speciale gasten het boek Zeeuws Museum x Das Leben am Haverkamp. De pu blicatie geeft een bijzonde re kijk op een niet alledaagse samenwerking tussen de be zoeker van het Zeeuws Muse um en het collectief Das Leben am Haverkamp. Met bijdragen van onder anderen Heske ten Cate, Leonie Dronkert en Mari van Stokkum en vormgege ven door Studio Lennarts de Bruijn. Op de avond van de lancering is het boek verkrijg baar voor 20 euro. De boeklan- cering is op 30 november van 17.00 tot 19.00 uur in Stroom Den Haag, in Den Haag. Het boek verscherpt de raad selachtige relatie tussen dingen en woorden en de fundamentele betekenis van voorwerpen in het leven van nu en dat van onze voorou ders. Deze kleurrijke uitgave geeft een bijzondere kijk op een niet alledaagse samen werking tussen de bezoeker van het Zeeuws Museum en het kunstenaarscollectief Das Leben am Haverkamp. Vanuit verschillende perspec tieven reflecteren schrijvers in het boek op deze onconventio nele samenwerking tussen het collectief en de museumbe zoeker. Met teksten van Mari van Stokkum (filosoof), Leo nie Dronkert (antropoloog) en Heske ten Cate (artistiek direc teur Nest) en Robin Barry (au teur). De publicatie verschijnt bij de gelijknamige tentoon stelling die nog te zien is tot en met 9 juni 2019. VUSSINGEN - Op donderdag 22 november is de HZ Stern voor de beste afstudeerscrip tie van 2017-2018 uitgereikt. Bijzonder dit jaar is dat de jury heeft gekozen voor twee win naars: Linsey Geldof en Raymon de Looff. Linsey en Raymon onderzochten maatschap pelijk zeer actuele onderwerpen: de een deed dit voor de oudere generatie, de ander voor de jongere (internet)generatie. Linsey Geldof, afgestudeerd in Vitality Tourism Manage ment, deed onderzoek naar de invloed van verschillende kunstvormen op het soci aal-emotioneel welbevinden van ouderen. Linsey verrichtte haar onderzoek voor Zorg groep Ter Weel. De gemiddelde leeftijd stijgt nog steeds (licht) en de huidige generatie ou deren is in de regel goed opgeleid, bezoekt musea, tentoonstellingen, een schouwburg of muziekuitvoeringen of beoefent zelf een kunstvorm. Door langer actief te blijven in één of meerdere kunstvormen of kunstuitin gen, blijven ouderen ook langer 'geestelijk' gezond. Ter Weel gebruikt de resultaten van Linseys onderzoek om een nieuw en verbe terd aanbod van activiteiten voor ouderen te ontwikkelen. Beide winnaars blonken uit op de aspecten onderzoeksopzet en -uitvoering, innovativiteit, maatschappelijke relevantie en bruikbaarheid voor de opdrachtgever. Ze ont vingen een cheque van duizend euro en een door kunstenares Hetty Heyster ontworpen bronzen beeld van een stern. De overige ge nomineerden ontvingen een bedrag van vijf honderd euro. Advertentieverkoop en media-advies Eadvertising.zeeland@persgroep.nl T 06 - 20 54M55 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen P Redactie Bied je nieuws aan op de website via de T knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: 0 www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Wel of geen achterom, wel of geen vergunning, daar zit het probleem in Bossenburgh. FOTO: Conny den Heijer

de Faam | 2018 | | pagina 5