Haal de schaatsen maar uit het vet Zeeuwse bands Muziekworkshops Podium-Z Handwerkcafé Masha en de Beer Kunstroute De Faam WOENSDAG 28 NOVEMBER 2018 Ijsbaan open vanaf 28 november WORKSHOP 'WE ZIJN AL BEZIG MET HET PROGRAMMA VAN 2019-2020' REUZENRAD EN SPECIALE PROJECTEN Theo Rietveld MIDDELBURG - Op zon dag 2 december openen een dertigtal ateliers en galeries in Middelburg hun deuren voor het pu bliek, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurrou te. Een laagdrempelige manier om een grote vari ëteit aan kunstwerken te leren kennen en de sfeer te proeven van de karak tervolle ruimten in de oude binnenstad. De ope ningsuren zijn van 13.00 tot 17.00. Voor meer infor matie over de deelnemers en de locaties, ga je naar kunstroutemiddelburg.nl VEERE - Stichting Welzijn Veere organiseert in samen werking met de Zeeuwse Mu ziekschool en Kunsteducatie Walcheren muziekworkshops op vrijdag 30 november, 7 en 14 december en zaterdag 15 december. Speel jij bas, gi taar, drums, zing je graag, of speel je een ander te gek instrument? Ben je begin ner of gevorderd? Dat maakt niet uit! ledereen kan bij ons meedoen! In stappen leer je bij ons om samen te spe len in een band, en werk je toe naar een echt optreden. De Kosten zijn 45 euro en de workshops zijn voor jongeren van 12 tot 23 jaar. De uitvoe ring is op vrijdag 21 december. Geef je dus zo snel moge lijk op via welzijnveere.nl/ muziekworkshops-podium-z Dames die bezig zijn met een eigen handwerk. MIDDELBURG - Op zondag 2 december van 1430 tot 16.30 uur vindt in de Spot in Mid delburg de eerste PopAanZee Masterclass plaats. Hiervoor werkt PopAanZee samen met de organisatie van de Middel burgse Popronde, omdat zij graag zoveel mogelijk Zeeuw se bands vertegenwoordigd zien in de selectie van de lan delijke Popronde. Thema van deze masterclass is dan ook: Hoe kom ik in de Popron de? Popronde is een reizend festival dat elk najaar plaats vindt in een veertigtal steden door het hele land, waaronder Middelburg. Het is misschien wel het belangrijkste podium voor iedere opkomende band. Popronde is voor (nog) onbe kende bands de mogelijkheid zich te presenteren buiten de eigen regio en intensieve tour- en speelervaring op te doen. De programmering is niet gebonden aan een mu ziekstijl en geeft een overzicht van wat op live-muziekgebied - buiten de mainstream om - in Nederiand gebeurt Een panel van professionals geeft tijdens de masterclass tips Op woensdagmorgen 28 november om 10.00 uur openen kin deren van de Klimopschool uit de Stromenwijk de ijsbaan aan de Markt in Middelburg. Tot 13 januari staan er naast het schaatsen en curlen allerlei activiteiten op het programma. Vanaf 21 december staat er ook een reuzenrad. tricks om op te vallen tussen de ruim duizend aanmeldin gen. Ook vormen zij samen een demopanel. Aanwezige artiesten en bands kunnen hun demo laten beoordelen tijdens het 'demo-uurtje'. Het panel bestaat uit Pim van de Werken, producer en muzi kant, Janneke Nijhuijs, bassist bij onder andere The Indian en The Deaf en Daniël de Keizer, eigenaar van Eighty Five Music Consultancy. Allen zijn lid van de selectiecommissie Popron de Nederland. De masterclass is gratis toegankelijk. Workshop fotografie. MIDDELBURG - Zaterdag 8 december geeft Anda van Riet een workshop fotografie in CBK Zeeland aan de Balans 17 in Middelburg. De workshop wordt gehouden van 10.15 tot 17.00 uur. Aanmelden vóór 3 december via info@cbkzeel- and.nl of 0118-611443. Kosten: 15 euro inclusief lunch. WESTKAPELLE - Op donder dag 29 november om 13.30 uur is er een handwerkcafé in het museumcafé van het Polder huis. Er zijn deze middag ver schillende dames die bezig zijn met een eigen handwerk, van een muts die gebreid wordt tot een handgemaakte kaart, ledereen is vrij om aan te slui ten met een eigen handwerk. Belangrijkste is om gezellig sa men te zijn, wat te kletsen en ondertussen te handwerken. VLISSINGEN - Masha is een vrolijk, klein meisje en haar beste vriend is een grote brui ne beer. Na hun populaire ani matieserie op Netflix en NPO3 komen Masha en de Beer voor het eerst naar het theater met hun eigen familiemusical. Op zaterdag 8 december komen ze ook naar het CCXL Theater in Vlissingen. In 'Masha en de Beer Live!' heeft Beer einde lijk zijn rust gevonden. Maar zijn ondeugende buurmeisje Masha kan geen seconde stil zitten. Ook nu komt ze samen met Beer en al haar andere be kende vriendjes weer terecht in een doldwaas avontuur. Het prachtige poppenspel, de fleurige decors, de vrolijke meezingliedjes en het hartver warmende verhaal maken van 'Masha en de Beer Live!' een onvergetelijke theaterervaring voor de hele familie. Kaart- prijs 16 euro exclusief reserve- ringskosten. Reserveringen via www.cinecity.nl of telefonisch via 0900-2463 2489. MIDDELBURG - Maanden aan voorbereiding gaan er aan vooraf. Patrick Gabriëlse is met zijn team van personeel en vrijwilligers vanaf vrijdag 23 november druk bezig met opbouwen. Dit jaar bouwt hij voor de dertiende keer de ijsbaan op. Patrick huurt de houten ijsvloer en tent die vrij dagmiddag klaar zijn. De blok hut bestaat uit een gedeelte waar schaatsen worden ver huurd en waar wat gedronken kan worden. Zaterdag start de verdere opbouw van de ijs baan. Er moet rekening wor den gehouden met de komst van het reuzenrad achter de blokhut op 21 december en er moet voldoende ruimte tussen stadhuis en ijsbaan overblij ven voor het publiek. De dagen daarna wordt alles ingericht Een jaar werk Ik moet even wachten voordat Patrick mij te woord kan staan. Overleg met de vloer- en ten tenbouwers gaat voor. Patrick: "We zijn vorig jaar al begonnen met de editie van dit jaar. In ja nuari worden de plannen grof gemaakt Een maand later de vergunningaanvraag, de spon sorbrochure en we hebben een nieuwe website gemaakt. In de zomermaanden worden de roosters van de werknemers en vrijwilligers gemaakt. Van af september benaderen we scholen en bedrijven en dan is het één lange sprint naar nu". Mooi De markt is afgezet met linten en daarbinnen staan vracht wagens en doen mannen hun werk. Een groepje toeristen kijkt en vraagt wat het is. Bij hen in Nijmegen, Den Bosch, Leiden en Eist liggen ook ijs banen in december. Deze plek vinden ze wel heel mooi. De ijsbaan wordt wat groter dan voorgaande jaren: dertig bij twintig meter. Om een laag je van zeven centimeter ijs te krijgen, is vierduizend liter water nodig. Koelapparatuur zorgt voor een continue ge schikte ijsvloer. Nieuw is een tweede curiingbaan. Beide banen zijn overdekt Woens dagavond 12 december vindt de tweede editie van het Rien- grieë plaats. Samen met de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging wordt in verschillende categorieën gestreden om de prijzen. De jaarlijkse spektakel dag is nu op 15 december. Met allerlei activiteiten: ijstijd kids- dub, jumpchallenge, Trachitol schaatskoorts foto, KPN Sven Vrijdagmorgen wordt de houten vloer en de tent opgezet FOTO: Theo Rietveld Kramer schaatsstoel. En niet te vergeten een sprookjesdag, silent disco en Die verückte weinachtsparty. Nu al een succes Op 26 november wordt er nog steeds druk gewerkt In Goes en Zierikzee komen ook ijsba nen. Hij vertelt ook dat er vol gend jaar waarschijnlijk een vierde bijkomt. Nieuwsgierige kinderen en volwassenen in formeren wanneer de ijsbaan klaar is. Patrick glundert. Met al die vragende gezichten is de ijsbaan nu al een succes. Ik zie steeds meer kinderen zich ver gapen aan de ijsbaan. Nieuw dit jaar is het reuzenrad. Tussen 21 december en 30 december wordt het gevaarte opgebouwd met een hoogte van 24 meter. Het komt achter de tent, midden op de marktte staan. Ook nu wordt op de ijsbanen in Middelburg, Goes en Zierikzee, samenwer king gezocht met andere organisaties. In Middelburg wordt in samenwerking met de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) speciale ochtenden voor ouderen georganiseerd. Meer info op www.zeelandhoudtvanschaatsen.nl

de Faam | 2018 | | pagina 3