Sleutel Oostkerk gaat naar nieuwe beheerder Specsavers Middelburg maakt kwaliteit betaalbaar Ga eens in gesprek met levende boeken De beste oog- en hoorzorg voor de beste prijs, Professioneel én persoonlijk Een goede hoormeting komt nooit te vroeg Minstens 50% van het zichtverlies is te voorkomen WOENSDAG 28 NOVEMBER 2018 De Faam ZEEUWSE BIBLIOTHEEK Middelburg Lange Delft 17 Tel. 0118 642 260 Ga naar specsavers.nl/middelburg en maak nu een afspraak Theo Rietveld De Protestantse Gemeente Middelburg (PGM) heeft de Oostkerk zaterdag 24 no vember officieel overgedra gen. Bep Huijbregtse, voor zitter van het college van kerkrentmeesters van de PGM, overhandigde de sleu tel aan de nieuwe beheerder. Mark van den Bos (Stichting Monumenten Bezit) Robert Quarles van Ufford en Anton Valk (Nederlandse Monu menten organisatie). MIDDELBURG - 350 jaar lang is het een plaats geweest waar werd gepreekt, gedoopt, ge trouwd en gerouwd. Op 8 ja nuari 2017 werd de laatste kerkdienst gehouden. Sinds dien stond de kerk leeg en werd sporadisch gebruikt voor concerten en opvoeringen. Geschiedenis In veel toespraken kwam de geschiedenis van de kerk ter sprake. Zo vertelde Peter Sijn- ke dat de bouw maar liefst 21 jaar duurde, onderbroken om dat soms het geld op was. De kerk werd op 6 juli 1667 als eer ste Middelburgse Protestant se kerk ingewijd. De politiek heeft uiteindelijk ook financi eel bijgedragen. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat schetste een positieve toekomst. Wethou der Johan Aalberts vertelde over de komst van de PGM om de Oostkerk aan te bieden met een zelf meegenomen bruids schat van een half miljoen euro. Samen met drie andere partijen (Provincie, gemeente en NMO) is het gelukt om de restauratie van de kerk de ko mendejaren te waarborgen. Tijdens de sleuteloverdracht sprak Bep Huijbregtse (voor zittervan college van kerkrent- meester van de PGM) over een emotionele dag. Over de toe komst zei ze: "Dit monument leent zich uitstekend voor cul turele activiteiten." Leo Hannewijk (programmeur) is goed begonnen. Diezelfde avond trad de Nederlandse Bachvereniging volle kerk. op voor een Programma Tussen maart en november 2019 zal een gevarieerd pro gramma-aanbod worden sa mengesteld met onder meer debatavonden, concerten, le zingen. Hannewijk wilde al wel kwijt dat op 4 mei 2019 een spe ciale lichtshow op muziek van Einaudi is geprogrammeerd. VLISSINGEN - Op zaterdag 8 december kun je van 13.30 tot 17.00 uur een 'levend boek' le zen in de Zeeuwse Bibliotheek in Vlissingen aan de Spuikom- weg 7. In de Human Library gaan deelnemers in gesprek met interessante mensen die ze in het dagelijks leven niet snel spreken. De toegang is gratis. Om 13.30 uur opent wethouder Els Verhage het evenement door het eerste le vende boek te lenen. 'Levende boeken' zijn mensen die in het dagelijks leven veel te maken hebben met vooroordelen, zoals mensen met een onal ledaagse achtergrond of over tuiging. Titels van de levende boeken tijdens de Human Li brary in Vlissingen zijn onder andere: rolstoelgebruikster, eetstoornis, transgender en bipolair. Het werkt zoals een Bibliotheek: je bekijkt bij de balie een catalogus met daarin de beschikbare 'levende boe ken'. Dan geven bezoekers aan met wie ze een gesprek willen hebben. De baliemedewer ker brengt de bezoeker en het 'menselijke boek' met elkaar in contact. Er worden spelre gels uitgelegd. De gesprekken duren maximaal twintig mi nuten. Het doel van Human Li brary is het samenbrengen van mensen en wegnemen van vooroordelen en taboes. 'Levende boeken'zijn mensen die in het dagelijks leven veel te maken hebben met vooroordelen. FOTO: PR Bep Huibregtse overhandigt de sleutel aan Robert Quad es van Ufford (midden), Mark van den Bos (links) en Anton Valk (rechts). FOTO: Theo Rietveld Ten minste de helft van al het verlies van gezichtsvermogen kan worden voorkomen indien dit in een vroeg stadium wordt gedetecteerd en behandeld. Veel oogaandoeningen uiten zich in uw netvlies, lang voordat u er zelf last van krijgt. Daarom is tijdige diagnose zo belangrijk' 'Uw zicht is een belangrijk zintuig en daarom verdienen uw ogen de beste zorg en de beste producten. Dat staat bij ons centraal! Onze oogmetingen worden altijd uitgevoerd door een gediplomeerd opticien. Na de meting geven wij u persoonlijk montuur- en glasadvies' Om kwalitatief hoogwaardige hoorzorg bereikbaar te maken, bieden wij een boortoestel zonder bijbetaling aan. Ongeacht waar en hoe u verzekerd bent. 'Wij vergoeden altijd uw eigen bijdrage voor uw hoortoestel, dus wacht niet langer en kom langs voor een vrijblijvende hoortest.' Bert-jan Boogaart Optometrist Melody Beernaert, Audioloog Danny Bommelé, Opticien

de Faam | 2018 | | pagina 12