Kiezen we voor de Sint of de Kerst? Leuke activiteiten voor het Sinterklaasfeest Sint Nicolaas wandeltocht Lichtjestocht Intocht Sint Feest in de Drvkkery De Verjaardag van Sinterklaas De Faam WOENSDAG 21 NOVEMBER 2018 Sinterklaas versus Kerstmis 'SINTERKLAAS BELADEN DOOR PIETENDISCUSSIE' Gerard van der Hoeven Op dezelfde dag dat de Goedheiligman weer voet op Neder landse bodem zette, vonden ook alweer de eerste kerstmark ten plaats. Nog voor pakjesavond worden de eerste kerstbo men alweer aangeschaft en lijkt de concurrentiestrijd tussen Sinterklaas en de kerstman al zijn begonnen. Wat vindt de gemiddelde consument daarvan? VLISSINGEN - "Ik vind zowel Sinterklaas als Kerst even leuk De gezelligheid, surprises, de sfeer. Maar Sinterklaas is toch meer een kinderfeest en Kerst een familieaangelegenheid" zegt Margreet Oostwouder uit Vlissingen. Ze staat met een standje waarin zij zelfgemaak te kunstwerken van keramiek verkoopt tijdens een kerst markt bij een Walchers tuin centrum. Een ideale plaats om bezoekers eens aan de tand te voelen welk feest hun voor keur heeft. Kerst of Sinterklaas Rianne van der Linden uit Mid delburg: "Ik prefereer Kerst. Dat komt ook omdat dat gezeur over de Pietendiscussie maar doorgaat en dat feest een bela den karakter heeft gekregen!" Commercieel feest Irene Roest uit Veere denkt daar ook zo oven "Vroeger als kind was ik natuurlijk hele maal voor het Sinterklaasfeest, dat kwam natuurlijk door de cadeaus. Maar tegenwoordig vind ik Kerstmis leuker. Lek ker een huiselijk feest en daar hoort uiteraard een kerstboom en kaarsen bij." Haar man Wim is het met haar eens. "Van na ture is Kerst natuurlijk ook een Christelijk feest. Daar is helaas wel wat de klad ingekomen. Het gaat tegenwoordig -zo lijkt het- om een eetfestijn." Ook het feit dat tegenwoordig al in augustus de pepernoten en chocoladeletters in de win kelschappen liggen stoort een aantal mensen. Henk Groot huis uit Middelburg: "Zowel Sinterklaas als Kerst is te genwoordig een commerci eel feest geworden. Niemand heeft het meer over Vrede op Aarde!" Toch blijkt door de drukte op de kerstmarkten dat ook de sfeer lichtjes, kerstversierselen en bloemstukken het publiek ook aan te spreken. Magda Knuijt uit Nieuw en Sint Joosland die op de kerstmarkt handge maakte spekstenen beelden en sieraden verkoopt: "Men sen willen voor die speciale dagen tegenwoordig ook iets leuks en sfeervols aanschaffen. De door haar met rasp en bei tel gemaakte kunstwerken zijn zowel een leuke decoratie voor de Kerstdagen als voor een ca deau op pakjesavond. Samenzijn Beeldend kunstenaar Yvonne van der Pool uit Middelburg is het met haar eens. Zelf ver koopt zij lederen kunstwer ken. "Kerst is vooral voor mij een feest van samenzijn," zegt ze, "Ik zeg altijd maar. Je moet Kerst vieren op de Sinterklaas manier. Dus met surprises en cadeaus." Het stroomt vol in het gezellig aangeklede tuin centrum, waar de dennen geur wordt afgewisseld met de geur van oliebollen en chocolademelk. Discussie Betreft de Pietendiscussie heeft Middelburger Henk Groot huis één oplossing: "Makkers, staakt u wild geraas!" Op i december om 15.00 uur wordt eer een Sinterklaasfeest gevierd in CCXL Theater aan de Spuikomweg 1 in Vissingen. sen-spel met bezoek van Sin terklaas. In de keuken van de Brasserie kunnen kinderen aan de slag met het bakken van pepemoten onder begeleiding van de Brasserie-piet. Kijk voor het volledige programma op www.drukkerijmiddelburg.nl Op zondag 25 november viert boekhandel de Drvkkery tussen 13.00 en 17.00 uur een groot Sinterklaasfeest. VLISSINGEN - De Vrolijke Tip- pelaars houdt op zaterdag 24 november haar Sint Nicolaas- tocht. Er zijn nieuwe routes uitgezet over vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilometer. Op de rustplaats bij Ter Reede ont vangt u een bekertje chocola demelk. De starttijd voor de vijfentwintig kilometer is 9.00 uur en de overige afstanden tussen 10.00 en 12.00 uur. We starten vanuit clubhuis GPC aan de Bosweg 7 in Vlissingen. Sint en zijn Pieten zullen vanaf 10.15 uur enige tijd op de rust aanwezig zijn. Meer informa tie via 0118-464753, 0113-381111 of wsvdvt@zeelandnet.nl MIDDELBURG - Lopen jul lie ook gezellig mee met de lichtjestocht van Zwarte Piet op zaterdag 29 novem ber? We verzamelen om 18.30 uur bij de Kiss Ride (bij de scholen) aan de Gen. Hakewill Smithlaan te Mid delburg. Vervolgens lopen we met een lampion en on der begeleiding van muziek een ronde door de wijk. le dereen is welkom, opgeven is niet nodig. Leden van de wijkvereniging krijgen de lampion gratis, niet-leden betalen €1,50 per lampion. Kijk op onze Facebookpa- gina voor meer info of mail naar wijkverenigingklaren- beek@hotmail.nl VLISSINGEN - Zaterdag 24 november vindt de jaarlijk se Sinterklaasintocht plaats in Vlissingen. Vanaf 12.00 uur wordt het aanwezige publiek op het Bellamypark vermaakt door Design Klep- petband. Verwacht wordt dat de Goedheiligman rond 12.30 uur voet aan wal zet. Hier wordt hij ontvangen door BurgemeesterVan den Tillaar en de Design Kleppe- tband. Na het welkomst woord volgt de rondrit vol grappen en grollen. Zonder twijfel het leukste Sinterklaas feest van het jaar! MIDDELBURG - Op zondag 25 november viert boekhandel de Drvkkery tussen 13.00 en 17.00 uur een groot Sinterklaasfeest. Behalve Sinterklaas en z'n Pie ten zijn onder meer Jeroen Kramer (Sinterklaasjournaal) en Lars van der Werf (Versjes van Lars) te gast. Verder wordt er gezongen, gedanst, geknut seld en is er poppenspel van Poppentheater Parabel. Sinter klaas leest deze middag voor, beantwoordt vragen en ver telt over zijn favoriete boeken en cadeautjes. Jeroen Kramer (sinds jaar en dag verslagge ver van het Sinterklaasjour naal) vergezelt Sinterklaas de hele middag. Hij stelt origi nele vragen aan de Sint en vertelt over zijn werk als ver slaggever van het Sinterklaas journaal. De populaire dichter Lars van der Werf (Versjes van Lars) maakt gedichten op ver zoek. Dit doet hij zoals altijd op zijn ouderwetse typema chine. Poppentheater Parabel speelt oud-Hollands Jan Klaas- VLISSINGEN - Op 1 december om 15.00 uur wordt eer een Sinterklaasfeest gevierd in CCXL Theater aan de Spuikom weg 1 in Vlissingen. Ook op het kasteel van Karei de Kok, hofd ame Frandolien en hoofdlakei Franciscus. Dit jaar weer komt niemand minder dan Sinter klaas bij de vrolijke vrienden op bezoek. Want zeg nou zelf* wat zou het Sinterklaasfeest zijn zonder bezoek van de goedheiligman en de Pieten? Het wordt weer lachen, gieren en brullen met 'De Verjaardag van Sinterklaas'! Geniet met de hele familie van deze dolkomi sche kinderklucht. Samen met de Sint en Pieten zorgt het ge zellige kasteelpersoneel voor een muzikaal theateravontuur De Vrolijke Tippelaars houdt een Sint Nicolaastocht. Yvonne van der PoolMagda Knuijt en Margreet Oostwouder. FOTO: Gerard van der Hoeven.

de Faam | 2018 | | pagina 29