21/11/18 Zeeuwse Onderwijsprijs voor Kindcentrum De Meidoorn en Centrum voor Toptechniek Haltetaxi gaat vaker rijden Jongeren debatteren in de Statenzaal ^Zeeland Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Zo werkt kavelruilen in een wereld van verschillende belangen Uitnodiging informatie bijeenkomst MKB over de Brexit D ovinciewerk Het Kavelruilbureau Zeeland is er om de dagelijkse werkzaamheden van de agrarisch ondernemer te vergemakkelijken. Een boer heeft zijn landerijen natuurlijk liever aaneen gesloten liggen, dan her en der verspreid over de provincie. Maar in het landelijk gebied spelen meer belangen. Zo wordt kavelruil ook ingezet voor waterberging, natuurbeheer, duurzaamheid en verkeersveiligheid. Het Kavelruilbureau van de Provincie kijkt waar het vrijwillige kavelruil mogelijk kan maken, brengt betrokken partijen bij elkaar en levert zo een bij drage aan de leefbaarheid in Zeeland. In de onlangs gemaakte film ziet u hoe het Kavelruilbureau werkt in een wereld van verschillende belangen. Bekijk 'm via www.zeeland.nl/kavelruilbureauzeeland. Zeeland is een landelijk gebied. Dan is het een uitdaging om ook de mensen zonder auto een vervoersgarantie te bieden. Daar is de volgende oplossing voor gevonden. Waar de bus niet rijdt, brengt de haltetaxi u van halte naar halte. Dat is uniek in Nederland. Om de aansluiting tussen haltetaxi en lijnbus te verbeteren, stopt de haltetaxi voortaan op meer plekken. Ook buurtschappen met meer dan 50 in woners en grotere recreatieparken krijgen een stopplek voor de haltetaxi. Vaak is dat een halte waar een lijnbus al stopt, maar waar op stillere tijden de haltetaxi wordt ingezet als vervoer naar een drukkere bus halte. Een overzicht van alle halles vindt u op www.zeeland.nl/haltetaxi De haltetaxi brengt passagiers van halte naar halte. De haltetaxi rijdt vooral op trajecten waar te weinig reizigers zijn voor een gewone busverbinding. De haltetaxi sluit aan op de dienstregeling van de bus en rijdt alleen als er een rit wordt aange vraagd. Voor gebruik van de haltetaxi heeft u een gebruikerspas nodig. Reserveren van de haltetaxi doet u anderhalf uur van tevoren door te bellen naar 083 - 23 58 000 of te mailen naar info@haltetaxi.nl. Op www.zeeland.nl/haltetaxi .eest u meer over het gebruik van de haltetaxi. De bus haltes waar een haltetaxi op afroep rijdt, zijn bovendien te herkennen aan de sticker op het haltebord. Met ngang van 1 januari 2019 betaalt u voor een rit met de haltetaxi 0,96 opstap- tarief en vervolgens 0.16 per kilometer Jongeren uit het voortgezet onderwijs nemen op 26 november de Statenzaal over. Dan vindt namelijk het Provinciaal Jeugd- debat in Middelburg plaats. In vier fracties verdiepen zij zich in diverse onderwerpen, waaronder de Zeeuwse arbeids markt en verkeersveiligheidscampagnes. Ze leggen 's middags hun voorstel voor aan Zeeuwse Statenleden en gaan daarover in debat. De organisatie van het Provinciaal Jeugd debat is in handen van de Nationale Jeugd raad. Zij organiseert ieder jaar de provinci ale jeugddcbatten in de twaalf provincies. De winnaars uit dit debat worden geselec teerd voor het Nationaal Jeugddebat dat plaatsvindt in de Tweede kamer in Den Haag. U kunt het Provinciaal Jeugddebat aanstaande maandag volgen vanaf de publieke tribune in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg van 13.30 uur tot 16.00 uur. Jongerenparticipatie De Provincie Zeeland vindt het belangrijk dat jongeren meedenken en beslissen over hun Zeeland. Dit doen we door hen te raad plegen over provinciale plannen tijdens de batten en bijeenkomsten. Hiervoor bestaat het jongerennetwerk Jouw Zeeland. Al 65 jongeren in de leeftijd van 12 tot 23 jaar praten mee over onderwerpen die ook hen aangaan. Denk bijvoorbeeld aan onderwijs, openbaar vervoer, economie, duurzame energie, recreatie en de promotie van Zeeland. Ook meepraten? Ga voor meer informatie en aanmelden naar www.jouwzeeland.nl Doet u zaken met het Verenigd Koninkrijk en wilt u meer zicht krijgen in mogelijke gevolgen van de naderende Brexit voor uw bedrijf? We informeren u erover tijdens een informatie bijeenkomst voor het MKB op 26 november in Middelburg. Centraal tijdens deze bijeenkomst staan de voorbereidingstijd, ontwikkelingen, bedrei gingen én kansen. Aan het woord zijn diverse sprekers, waaronder Kees Verhoeven: één van drie Brexit rapporteurs in de TWeede Kamer en voormalig regiodirecteur MKB. De com missie Europese Zaken wees hem in 2017 aan als één van de co-rapporteurs voor de Brexit. Dat houdt in dat hij de onderhandelingen en overige ontwikkelingen rondom de Brexit blijft volgen om zo meer inzicht te krijgen in de nieuwe toekomstige relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk en de gevolgen van de Brexit voor Nederland. Hij gaat tijdans de bijeenkomst in op de context en het proces, de stand van zaken en de knelpunten die er nog zijn. Meer informatie over het interactief program ma mat onder andere Mare Groothuijse (advi seur Ondernemersondersteuning Buiten land en projectleider Brexit Impact Scan), Cheyanne Wiskarke (Wiskerke Onions) en San- der van der Veeke (VEREX customs services B.V.) en aanmelden? Kijk dan op www.zoaland.nl/brexit. COLOFON Redactie: fcam Commumcoiie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Provincie Zeeland Reageren op de/c uitgave van Provinciewede? Neem dan contact op met team Communicatie per JOi Pf*OVi ncie telefoon 0118 - 63 10 50. Witt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@rectand.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. £331 Bh Middelburg De volgende Provinciewede verschiet 5 december 2018 Drie basisscholen en drie scholen voor voortgezet onderwijs dongen mee naar de Zeeuwse Onderwijsprijs. "Eigenlijk allemaal winnaars", concludeerde gedeputeerde Harry van der Maas 1A november tijdens de prijsuitreiking in de Abdij in Middelburg. speelplein is de kers op de taart. Daar kun nen kinderen zichzelf op een avontuurlijke wijze ontwikkelen en óók nog gezond bezig zijn. Soep maken met groentes uit de eigen moestuin, hoe leuk wil je hel hebben...?" Zes scholen presenteerden de projecten die zij het afgelopen jaar hebben ontwik keld om het onderwijs leuker, aantrekke lijker of breder te maken. Juryvoorzitter Jeffrey Oudeman (docent én Statenlid) was onder de indruk van de inzendingen. Eervolle vermeldingen waren er voor Het Omnis Kindcentrum De Reiger uit Hein- keszand en De Twijn uit Terneuzen Maar de eerste prijs in het basisonderwijs was voor het Groen Kindcentrum De Meidoorn uit Nisse. Uit het juryrapport: "De school presenteert zich als 'groene school' en maakt dat onmiskenbaar waar. Het groene In het voortgezet onderwijs was de eerste prijs voor het Centrum voor Toptechniek. het resultaat van een unieke samen werking tussen vier Zeeuws-Vlaamse scholen. Die ontwikkelden niet alleen een eigen Vakmanschapsroute Techniek voor vmbo-basis en -kader, maar stampten ook een eigen hypermoderne werkplaats uit de grond. De eervolle vermeldingen in het voortgezet onderwijs gingen naar Pontes Pieter Zeeman uit Zierikzee en het Lode- wijk College uit Terneuzen. De Meidoorn en het Centrum voor Toptech niek vertegenwoordigen Zeeland komend jaar in Leiden waar de Nationale Onder wijsprijs wordt uitgereikt.

de Faam | 2018 | | pagina 28