wilt u ook buitengewoon, groen en r energieneutraal wonè^^^l^vervel www.claverveld.nl Wooninformatiedagen Claverveld De Faam WOENSDAG 21 NOVEMBER 2018 KORT NIEUWS Feestelijke winterfair Kerstbingo Suffe "Ritten Rake klappen Rommelmarkt Dansgroep Infoavond Podiumtijd in het Polderhuis Lucia Koster exposeert Winterse sfeerdagen Ingang: kruising Jacoba van Beierenweg en Weijevlietweg ewoon en wonen De eerste fase IA van Claverveld is zo goed als uitverkocht! Inmiddels is ook gestart met de verkoop van de tweede deelfase in Claverveld! Vrijdag 30 november Lucia Koster exposeert vanaf 3 december haar twaalf 3D-werken in de Foyer van ZBj Planbureau en Bibliotheek in Middelburg. MIDDELBURG - Tesselschade Arbeid Adelt Zeeland aan de Koepoortstraat 6 te Middel burg nodigt u uit voor haar feestelijke Winterfair op 24 november van 11.00 tot 15.00. U kunt hier terecht voor al uw Sinterklaas- en kerstca deautjes. Kerstboompjes -en versiering, houten bankjes, keukenschorten, baby- en kin derspulletjes en nog veel meer. U wordt ontvangen met een heerlijk glaasje glühwein. Vrij entree. Kijk ook eens op www. tesselschade-arbeidadelt.nl MIDDELBURG - Kom jij 30 no vember vanaf 19.30 uur naar de allereerste kerstbingo van Suffe tutten in de Kloveniers doelen, Achter de houttuinen in Middelburg? Win bijvoor beeld mooie rood-groene kaarsen, grappige kerstsokken of een houten kerstster. Wij zijn al helemaal in de stem ming. Hoe werkt het? Je brengt 1 kerstbingo prijs mee. Dit mag dus van alles zijn; van een set kerstballen tot kerstverlich ting. Van een mooie kerstkrans tot een wollen deken. Als het maar met kerst te maken heeft én als het maar niet gebruikt of ordinair is. Je kan het tenslotte zelf weer winnen. Dus kruip de zolder op of zoek je kastjes uit en en ga op ontdekkingstocht: Wat wil jij kwijt tijdens de Suf fe tutten kerstbingo? Ook krijgt iedere deelnemer een loot je waar je een prijs mee kan winnen. Wat zijn de kosten? Die bedragen 14 euro. Dit is in clusief bingokaarten, een loot je voor de extra prijzenronde, kopje koffie/thee en een suf fe tutten geluksgoodie en een gezellige avond. Je kaartje be stellen doe je via suffetutten.nl VLISSINGEN - Op donderdag avond 22 november om 19:30 uur, vindt de première plaats van Rake Klappen. Deze lees- voorstelling van de Zeeuw se Komedie handelt - en het is treurig genoeg dat dit ver schijnsel zich nog zo vaak voordoet - over kindermis handeling. Bram van Belzen, Ruben Goedhart en Marleen Vermeer brengen met name de rol van volwassenen in deze kwestie in beeld. De voorstel ling duurt 45 minuten, waar na Joke van Nieuwenhuizen, medewerker van GGD/Veilig Thuis vragen en opmerkin gen over dit thema, in relatie tot Rake Klappen, vanuit haar vakgebied zal begeleiden. Na de pauze volgt er nog een kor te voorstelling van negen mi nuten. Tabitha Govaerts en Jo Ubags spelen Laatste Kaart, een explosieve presentatie over het lot van kinderen na (v) echtscheiding. De avond vindt plaats in theatercafé Spoetnik, Oude Markt 41 te Vlissingen. De entree is gratis. Reserveren via www.zeeuwsekomedie. nl. Per persoon zijn maximaal twee kaarten beschikbaar. Er is een beperkt aantal plaatsen VLISSINGEN - Op zaterdag 24 november organiseert Dans groep Vlissingen Internati onaal weer een geweldige rommelmarkt waar voor ie dereen wel iets te vinden is. Van 09.00 tot 13.00 uur is ie dereen van harte welkom in onze danszaal in Het Bolwerk, Lindeijerlaan 8 in Vlissingen. Dit is naast de kerk in het win kelcentrum Papegaaienburg. VLISSINGEN - Wat als je naas te door ziekte of een geeste lijke aandoening niet meer in staat is om eigen beslissingen te nemen, bijvoorbeeld bij de mentie. Wie neemt er finan ciële en zakelijke beslissingen over mijn naaste mocht ik dit zelf (straks) niet meer kunnen. Of hoe leg ik mijn eigen (me dische) wensen vast? Vragen die aan bod komen op de in foavond over juridische en fi nanciële zaken van WVO Zorg op 29 november om 19.00 uur bij WVO Zorg in Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Anthonie Jacobse (Sauer en Oonk Notarissen), Lian Colijn (Mentorschap Zeeland) en Eric Koopmans (Zeeuwse Stichting voor Beheer en Bewindvoe ring) geven deze avond uitleg over (levens)testament, vol macht, wilsonbekwaamheid, mentorschap en bewindvoe ring. Toegang is gratis en aan melden voor de infoavond kan via infoavond29november(a) wvozorg.nl Op zaterdag 24 november om 13.30 uur is er wederom podi umtijd in het museumcafé van het Polderhuis. Het onderwerp van deze keer is de Duitse mili taire begraafplaats Ysselsteyn. Hans Sakkers uit Koudekerke vertelt in zijn nieuwste boek de pijnlijke geschiedenis van het kerkhof. Op het kerkhof werden vanaf 1946 alle in de Tweede Wereldoorlog in Ne derland gesneuvelde Duitsers van een graf voorzien. Meer dan 31.000. Ook in België, Frankrijk en andere West-Eu ropese landen waren grafvel den voor Duitse militairen. Die werden meest in de loop van de jaren vijftig van de vorige eeuw aan Duitsland overge dragen. Met het kerkhof in Ys selsteyn gebeurde dat pas in 1976. Waarom dat het zo lang duurde zal Hans Sakkers in de presentie toe lichten even als zijn onderzoek, dit wordt ondersteund met foto's en documenten. Na afloop is er ook gelegenheid om het boek 'Duitse militaire begraafplaats Ysselsteyn' aan te schaffen. MIDDELBURG - Van maandag 3 december tot en met 5 janu ari 2019 exposeert Lucia Kos ter haar twaalf 3D-werken in de Foyer (souterrain) van ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg. Lucia Kos ter studeert in Utrecht. Naast haar studie is ze veel bezig met kunst. Ze vindt het leuk om musea, concerten en de opera te bezoeken. Maar nog liever speelt ze zelf viool en schil dert ze. Ze gaat autodidactisch te werk. Al eerder maakte ze kleinere series van drie of vier werken. Nu is daar de serie 'Green Touch' aan toegevoegd, bestaande uit twaalf 3D-wer- ken. Ze heeft er 3D-handen, -bloemen en andere voorwer pen in verwerkt. Daardoor lijkt het alsof de doeken je willen aanraken (Green Touch). GRIJPSKERKE - Donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 no vember van 10.00 tot 17.00 uur viert Brocanteschuur GOEDt aan de Poppendamseweg 3a in Grijpskerkeweer haar jaar lijkse Wintersfeerdagen. Ook Remade by Me, edelsmederij Rolffs of Roelofs en Bloemen op 54 aan de Noordweg 54 in Serooskerke doen mee aan deze dagen. (hoek- en tussenwoningen) en vrijstaande kavels. Rijke variatie van twee-onder-één-kap woningen bungalows, royale villa's, Walcherse boerderettes Wij nodiqen u qraaq qeheel vrijblijvend uit om op de locatie aan de Jacoba van Beierenweg te Van:14:00 -16:00 UUE Vlissingen alle informatie te verkrijgen over het Zaterdag 1 december woningaanbod in deze nieuwe fases. van: 10:00 -12:00 UUT

de Faam | 2018 | | pagina 27