Het woord aan raadslid Willemien Treurniet Gladheidbestrijding in Middelburg Meld zelf een kapotte lantaarnpaal Informatiemarkt over studentenhuisvesting Kanaalweg Middelburg Werkzaamheden Mozartweg Werkzaamheden Arnestein Welkom Sinterklaas! Wijk- en dorpstafels GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Werk aan de winkel Fietsverkeerslichten die maar niet op groen willen, een fiets- ring om het centrum die half is aangelegd, waar moet je toch je fiets kwijt in de stad etc. Al jaren staat in de begroting van de gemeente Middelburg ge noemd dat de fiets op nummer 1 staat. Zoals u weet is de Christen- Unie kritisch op de uitvoering van dit beleid, want het blijkt makkelij ker gezegd dan gedaan. Plannen voor het fietsparkeren in de binnenstad zijn gemaakt. Nu de bewaakte fietsenstalling er mee stopt, duurt het helaas weer erg lang voordat er een goed alterna tief is. Voor de Christenunie is het geen probleem dat er veel fietsen zijn in de binnenstad. Te weinig goede stallingsplekken wel. We missen tot nu toe de lef om echt te kiezen voor de fiets. Durf autoparkeerplaatsen te verruilen voor goede fietsparkeerplekken, dat is pas fietsvriendelijk. Zorg bijvoorbeeld voor voldoende fiets parkeerplekken bij supermarkten. Verbieden om fietsen te parkeren en niet zorgen voor voldoende parkeerplaatsen kan niet. Op initiatief van de Christenunie heeft het college van burgemees ter en wethouders de opdracht gekregen om onder andere met de Fietsersbond, de Vereniging Ondernemers Middelburg, de ver- keerswerkgroepen en wijkteams een plan te maken om Middelburg echt fietsvriendelijk te maken. Werk aan de winkel! Willemien Treurniet watreurnietcu@gmail.com Gemeente Middelburg is dag en nacht paraat om gladheid te be strijden. Om sneeuw en ijzel zo goed mogelijk te bestrijden is een plan opgesteld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zou den willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schui ven. Inwoners, winkeliers en bedrij ven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Strooizout is verkrijgbaar in de winkel. De strooiroute kun u bekijken op www.middelburg.nl/ gladheidbestrijding. Ook kan sommige overlast worden voorkomen. Als er vorst wordt verwacht is het niet verstandig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Voorkom vastvriezen van afval Om te voorkomen dat het gft- en restafval in uw container vast vriest, kunt u het beste kranten papier of zaagsel onderin de container doen. Stamp het afval niet aan. Zorg ervoor dat er geen nat afval in de container gaat, laat het desnoods eerst uitlekken. Eventueel kunt u op de inzameldag het afval losmaken, maar doe dit voorzichtig. Door de vorst is uw container kwetsbaarder dan an ders. Zet uw container uit de wind of in een schuur. Stel: je fietst over straat en ziet dat een lantaarnpaal kapot is. Dan denk je waarschijnlijk dat jij daar weinig aan kunt doen. De gemeente lost dat wel op. Begrijpelijk, maar ook jij kunt helpen. Een storing aan een lantaarnpaal geef je na melijk simpel en snel door via de website ovstoringzeeland.nl Op een kaartje op je smartphone zie je alle lantaarnpalen bij jou in de buurt. Klik de juiste lantaarn paal aan en klaar is kees. Een monteur lost de storing zo snel mogelijk op. Gewoon melden Bijna alle lantaarnpalen in Zeeland staan op de kaart. Dus zie je een kapotte lantaarnpaal, meld het snel op ovstoringzeeland.nl. Voor je eigen veiligheid, maar ook die van een ander. De gemeente Middelburg start binnenkort de bestemmingsplan procedure voor de bouw van studentenhuisvesting aan de Ka naalweg in Middelburg. Alle direct omwonenden zijn door woning corporatie Woongoed Middelburg en de gemeente uitgenodigd voor een informatiemarkt op woensdagavond 12 december. Omwonenden kunnen tijdens de informatiemarkt tussen 19.00 uur en 20.30 uur binnenlopen in de raadzaal van het Stadskantoor en bij diverse thematafels informatie ophalen. Ze kunnen bijvoorbeeld het ontwerp van het gebouw zien, meer horen over de herinrichting van de Kanaalweg en vragen stel len over de procedure en planning. Vertegenwoordigers van Woon goed Middelburg, de gemeente Middelburg, Rothuizen Architecten Stedenbouwkundigen en de HZ University of Applied Sciences staan de omwonenden te woord. Woongoed wil in 2021 119 studentenwoningen realiseren aan de Kanaalweg in Middelburg. Ze worden verdeeld over drie gebou wen. Woongoed speelt hiermee in op de verhuizing van een aantal opleidingen van de HZ University of Applied Sciences naar Middel burg. De aangekondigde werkzaamheden aan de Mozartweg zijn uitgesteld. Er wordt namelijk een flink dalende temperatuur in combinatie met sterke wind verwacht. Het aanbrengen van de definitieve asfaltdeklaag, belijning en de bermverharding verplaatst hierdoor naar 2019. Het gedeelte van de Herculesweg tussen de Ampèreweg en de aanslui ting bij Eastman is tot het einde van het jaar afgesloten vanwege het verleggen van de elektra, water- en gasleidingen. Tijdens deze werkzaamheden wordt het zuidelijke deel van Arnestein ontsloten via de Ampèreweg, terwijl het noordelijke deel bereikbaar is via de Waldammeweg. Fietsers volgen de omleiding via de Elektraweg en de Voltaweg. De werkzaamheden worden uitgevoerd door DNWG (voorheen Delta) en vormen de voorbereiding voor de aanleg van een nieuw fietspad langs de Herculesweg en een verkeersveiligheidsaanpassing op het kruispunt met de Ampèreweg in 2019. Sinterklaas is goed gearriveerd in Middelburg. Afgelopen zaterdag zette hij voet aan wal bij de Beatrixbrug. Daar zongen honderden kinderen hem toe. Na een grote ronde door de binnenstad heette burgemeester Harald Bergmann de sint officieel welkom. Zaterdag 24 november komt Sinterklaas aan in Arnemuiden. Op woensdag 21 november wordt de dorpstafel Arnemuiden gehouden in De Arne. Donderdag 22 november kunnen inwoners van Zuid naar de wijktafel in de grote zaal van Palet. De bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen A Pojwerstract 8, Etty Hillesumstraat 58 f/m 84, Klein Vlaanderen 91 Koningin Julionalaan 30 (Arnenuiden), Krooneveldweg 2 t/m 12, Ncordweg 191, OosHcerkplein 1Rouaansekaai 21 Turfkcai 3, Scisloan 14, Ohmweg, ongen. Verleende omgevingsvergunningen Slaak 3 (Arnemuiden), Turfkaai 3 Kennisgeving verlengde beslistermijn S'adsambachfswog 6 Verleende exploitatievergunning lange Delft 127, Markt 75 Ingetrokken omgevingsvergunning Herculesweg 18

de Faam | 2018 | | pagina 11