Het woord aan raadslid Wim Steketee Wijktafels in november Verlenging parkeervergunningen Buurtbijeenkomsten met de wijkmanager Raadsvergadering 12 en 13 november Werkzaamheden Arnestein Pakjesboot brengt Sinterklaas weer naar Middelburg Peiling naam park aan het Molenwater GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Dienstverlening Het is jammer dat de dienstver lening in het algemeen, ook voor de inwoners van Middelburg, achteruitgaat. Ik wil het nu met name hebben over het verdwijnen van pinautomaten in de wijken en dorpen en het contante geld. Maar er is natuurlijk nog veel meer. Zelfs de Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich ook al zorgen dat contant geld, immers nog steeds een wettig betaalmiddel in tegenstelling tot pinnen, aan het verdwijnen is. Ook de LPM ontvangt hierover klachten. Het betreft dan met name ouderen, visueel gehandi capten en laaggeletterden, waar van er 2,5 miljoen in Nederland zijn. Ook wijst DNB op storingen en hackers, wanneer er nog uitslui tend gepind zou kunnen worden. We zijn het met DNB eens dat op deze manier de samenleving te kwetsbaar wordt. De laatste vijf wijktafels van de najaarsronde staan weer voor de deur. U bent als bewoner of onder nemer van harte welkom deze te bezoeken. Woensdag 7 november: wijktafel Griffioen in Wijkcentrum 't Seijs Woensdag 21 november: dorps tafel Arnemuiden in de Arne Donderdag 22 november: wijkta fel Zuid in Palet (grote zaal) Dinsdag 27 november: dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland in het dorpshuis Donderdag 29 november: wijk tafel Klarenbeek/Veersepoort in Café Willem (Hof van Buren) De bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). Uitzondering Klarenbeek/ Afgelopen week ontvingen alle jaarvergunninghouders van bewo ners-, bedrijven-, service-, woon- werk- en marktkoopliedenvergun- ningen een brief over de jaarlijkse verlening. Ook de houders van ontheffingen en ontheffingen blauwe zone ontvingen zo'n brief. Als u voor het jaar 2019 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt hebben, dan moet u het voor u vermelde bedrag uit de brief overmaken/betalen voor 18 no vember. Daarna wordt de nieuwe vergunning/ontheffing uiterlijk 19 december naar u opgestuurd. De nieuwe vergunning/onthef fing kunt u direct gebruiken en achter de voorruit van uw voertuig plaatsen. Wijzigingen per 1 januari Wijzigt er per 1 januari 2019 iets in uw situatie? Dan kunt u dit voor 18 november aan ons doorgeven via het wijzigingsformulier bij deze brief. U kunt een scan van het Vaak wordt om deze dienstver lening af te schaffen gewezen naar de toenemende criminaliteit. Dat kan zo zijn, maar dan hapert er toch iets aan de bestrijding hier van. De LPM vindt dat dit vervol gens niet kan worden afgewenteld op de kwetsbare groepen. Snelle jongens zullen zeggen, dat stilstand achteruitgang is. De oudere generatie zal zeggen, dat elke verandering geen verbetering is. Laten we, wat dit onderwerp betreft, het maar op het laatste houden. Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl Veersepoort, met inloop 20.00 uur en start 20.15 tot 22.30 uur. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. ingevulde formulier e-mailen naar publiekszaken@middelburg.nl of maak gebruik van een ongefran- keerde enveloppe. Nadat u een wijziging per 1 januari 2019 aan ons heeft doorgegeven, ontvangt u direct opnieuw een brief met de gegevens om te be talen. U krijgt dan na de betaling de aangevraagde vergunning of ontheffing opgestuurd. Als u geen vergunning of onthef fing meer wenst voor 2019, dan hoeft u geen actie te ondernemen. Deze maand zijn er verschillende bijeenkomsten in de wijken en dorpen waar onze wijkmanagers bij aanschuiven. Heeft u vragen, klachten, suggesties of complimenten over uw wijk of buurt dan bent u van harte welkom. Nieuw Middelburg In Nieuw Middelburg is er op vrijdag 9 november van 10.00 tot 12.00 uur een koffieochtend in de speeltuin Van Epenpark. Tijdens de koffieochtend kunnen inwoners, onder het genot van een bakje koffie of thee, gezellig met elkaar in gesprek. De wijkmanager is daarbij aanwezig. Hebt u vragen over deze koffieochtend dan kunt u die mailen naar de wijkmanager Henk Huige h.huige@middelburg.nl Sint Laurens De dorpsvereniging organiseert op 14 november van 10.00 tot 12.00 uur een koffieochtend. Dit keer zijn daarbij ook Welzijn Middelburg, de dorpsagent en dorpsmanager aanwezig. Inwoners kunnen tijdens de kof fieochtend vragen stellen aan de dorpsagent of -manager of aan de boa. Als het algemene vragen zijn, wordt het in de groep bespro ken. Bij persoonlijke vragen wordt het gesprek in een aparte ruimte gevoerd. Klarenbeek en Veersepoort Op donderdag 15 november kun nen de inwoners van Nieuw Middel burg, Klarenbeek en Veersepoort terecht op het wijkspreekuur. Het spreekuur vindt plaats van 15.30 tot 17.00 uur in café Willem aan de Oranjelaan 17. Tijdens het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de medewerker van Woongoed, de wijkmanager, de wijkagent of de boa's. Wijktijd 't Zand - Stromenwijk Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van de wijken 't Zand - Stromenwijk op maandag 19 november tussen 10.00 en 11.30 uur op het spreekuur terecht in het Getij. Tijdens het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager, de wijkagent of de boa's. Kent u de Facebookpagina van de Middelburgse wijkmanagers al? U kunt deze pagina volgen via www. facebook. com/ middelburgsewijkmanagers De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 12 en dinsdag 13 november om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen. De vergadering begint op maandag met de algemene beschouwingen en vervolgens hel vaststellen van de programmabegroting 2019. Het vervolg van de behandeling van de overige agendapunten vindt plaats op dinsdag. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderin gen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinfor- matiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Het gedeelte van de Herculesweg tussen de Ampèreweg en de aanslui ting bij Eastman is tot het einde van het jaar afgesloten vanwege het verleggen van de elektra, water- en gasleidingen. Tijdens deze werkzaamheden wordt het zuidelijke deel van Arnestein ontsloten via de Ampèreweg, terwijl het noordelijke deel bereikbaar is via de Waldammeweg. Fietsers volgen de omleiding via de Elektraweg en de Voltaweg. De werkzaamheden worden uitgevoerd door DNWG (voorheen Delta) en vormen de voorbereiding voor de aanleg van een nieuw fiets pad langs de Herculesweg en een verkeersveiligheidsaanpassing op het kruispunt met de Ampèreweg in 2019. Op zaterdag 17 november brengt de pakjesboot Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zijn Pieten zet Sinterklaas rond 13.30 uur voet aan wal bij de punt (gedenknaald aan de Rouaan- sekaai) en wordt hij welkom geheten door burgemeester Harald Bergmann. Verkeersmaatregelen Door de intocht van Sinterklaas is er van vrijdag 16 november 19.00 uur tot zaterdag 17 november 16.00 uur een parkeerverbod van kracht op de Rouaansekaai ter hoogte van de gedenknaald en op de Dwarskaai aan de huizenzijde. Vanaf 12.00 uur wordt het verkeer van en naar de Veerseweg omgeleid in verband met de afsluiting van de Rotterdamsekaai. Het verkeer wordt ook omgeleid bij de St. Pieterstraat, Molstraat en Londensekaai. Na het passeren van de stoet worden de omleidingen opgeheven. Wat wordt de naam van het park aan het Molenwater? De inwo ners van Middelburg hebben tijdens de wijktafel binnenstad via mail, telefoon en briefjes in groten getale hun mening kenbaar gemaakt. Er zijn 238 stemmen uitgebracht. 26 mensen geven de voorkeur aan Goedaertpark en 212 mensen geven de voorkeur aan Molenwaterpark. Alle stemmen worden nog wel goed bekeken en waar mogelijk ontdub beld zodat zeker is dat elke inwoner maar 1 stem heeft uitgebracht. De Commissie Straatnaamgeving neemt de uitslag van deze peiling mee in haar advies richting het college van B&W. Zij neemt hierover later dit jaar of volgend jaar een besluit. Bedankt voor uw stem en betrokkenheid! Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Herculeswee 14, Schou'sfraaf 57 en Walensingel 65, 67 en 69. Verleende omgevingsvergunningen Doclcweg 2, Arnemuiden, Herengracht 120 en Turfkaai 15: Verkeersmaatregel Koepoorllaan-Molenwatcr Aanwijzing collectieve festiviteit (geluidhinderbepalingen) op 8 november Beleidsregels intrekken omgevingsvergunning voor de activiteiten bouwen, slopen en/of aanleggen

de Faam | 2018 | | pagina 9