De luxe van een prachtig verlicht plafond Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen PLAMECO' Plafonds Sierlijsten Verlichting E R F R E C PLAN. www.erfrcchtplan.nl 085 - 8000 100 ONVERWACHTE VOORDELEN VAN EEN VERNIEUWD PLAFOND Uitnodiging PLAFONDSHOW WOENSDAG 7 NOVEMBER 2018 De Faam ADVERTENTIE Estate planner Alex van IJsseldijk geeft 19 november een heldere lezing in ZB Bibliotheek Middelburg MIDDELBURG - Er bestaan veel misverstanden over de verdeling van een nalatenschap wanneer één van de twee partners overlijdt. Het merendeel van de vijftigplussers denkt dat de afwikkeling van een erfenis in Nederland prima bij wet geregeld is. Maar niets is minder waar, stelt estate planner Alex van IJsseldijk van Erfrechtplan. Volgens hem kan het opstellen van een testament mensen veel familieleed én geld besparen. 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weieens gezegd. Toch kan het leven van een achterblijvende partner na een overlijden, los van alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op een regelrecht drama uitlopen. Door diverse wetswijzigingen in de afgelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu eigenlijk wettelijk is geregeld. "Met het opstellen van een testament, weten mensen vooraf al precies waar ze aan toe zijn wanneer een dierbare wegvalt", zegt Alex van IJsseldijk. "Bij verhalen over testamenten, erfenissen en nalatenschappen wordt onterecht vaak gedacht dat het iets is voor vermogende mensen", gaat Alex van IJsseldijk verder. "Binnen de huidige generatie vijftigplussers heeft dan misschien niet iedereen een kapitaal in geld op de bank opgebouwd, een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheekvrij is. Ook dat is vermogen waarover (eventueel) erfbelasting verschuldigd is." In de wet is inmiddels geregeld dat bij het overlijden van één van de ouders, de overblijvende ouder en de kinderen samen erven. De langstlevende is eigenaar van alle eigendommen en de kinderen zijn weliswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende ouder. Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Alex van IJsseldijk uit dat bij het ontbreken van een testament, het overlij den van een partner tot een financieel drama voor de achterblij vers kan leiden. "De nog levende partner heeft weliswaar een grote vrijstelling van erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over de erfdelen van de kinderen al wel direct afreke nen. Zo'n acht maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat uit het huis, hoe ga je dan die erfbelasting betalen?" Alex van IJsseldijk kent meerdere voorbeelden van mensen die hierdoor in financiële problemen zijn gekomen. "Onnodig familie leed, dergelijke schrijnende situaties zijn te voorkomen door het opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een notaris voor veel mensen nog een erg grote stap. Dat ziet Alex van IJsseldijk ook. "Mensen vrezen vaak dat het ze handenvol geld gaat kosten of dat de materie erg ingewikkeld is. En nadenken of praten over een testament is ook niet de leukste bezigheid die je kunt beden ken, dus schuiven ze het opstellen van een testament voor zich uit. Soms té ver." Erfrechtplan heeft daarom in samenwerking met een groot aantal gerenommeerde notariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opgesteld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze specialist komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. Na eventuele aanpassingen gaat de specialist samen met de klant naar de notaris om het definitieve testament te laten bezegelen. We verlagen niet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen ook. Naast een gewoon testament, dat pas na een overlijden in werking treedt, kan ook een levenstestament familiedrama's voorkomen, legt Alex van IJsseldijk uit." "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan beschikken en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Het is daarom verstandig om bij leven samen een volmacht vast te laten leggen in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de praktijk op uitdraaien dat de partner van iemand die bijvoorbeeld door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." De kosten voor het opstellen van een testament wegen niet op tegen de lasten die mogelijk anders voor rekening van nabestaan den en partners komen" zegt Alex van IJsseldijk tot slot. "Laat staan het onvoorziene leed dat er mee gemoeid kan zijn. Dat wens je niemand toe." Maandag 19 november om 13:30 uur geeft Alex van IJsseldijk een lezing over de noodzaak van een actueel testament en levenstes tament. U kunt deze lezing kosteloos bijwonen door u in te schrijven op www.erfrechtplan.nl of te bellen met 085 - 8000 100. Locatie: Datum: Aanvang: ZB Bibliotheek Middelburg Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg maandag 19 november 13:30 uur Inschrijven kan via: www.erfrechtplan.nl 085-8000100 Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Kent u de befaamde flexi bele plafonds van Plame- co al? Het is de ideale oplossing voor iedereen die vindt dat het huidige plafond niet meer bij het interieur past, of te lelijk is geworden door vocht- plekken of scheuren. Het op maat gemaakte plafond kan eenvoudig worden voorzien van een uitgekiend verlicht ingsplan en het geheel wordt bovendien zonder al te veel overlast in één dag aangebracht. Plameco is een ideale en duurzame oplossing, voor elke ruimte in huis. Natuur lijk voor de woonkamer of kantoorruimte, maar het unieke vochtbestendige en bacterie- en schimmel- werende materiaal maakt het plafond ook uitstekend geschikt voor toepassing in keuken of badkamer. Maatwerk van de vakman Elk plafond wordt op maat gemaakt en volgens afspraak in één dag als een strak geheel gemon teerd. Zonder hak-en breekwerk, want het wordt vlak onder het bestaande Diafond gemonteerd. Benno van Gilst voorziet u graag van advies De bestaande verlichting kan daar prima zijn plek in vinden, maar er kan ook gekozen worden voor in- bouwverlichting, halogeen of led. Of wat te denken van een ronde wentelring of vierkant, met kristallen of Swarovski-spots. Naar wens is alles zelfs op afstand bedienbaar. Meer voordelen Daarnaast heeft een plafond van Plameco nog veel meer voordelen: het materiaal is geschikt voor gebruik in natte ruimtes, zoals badkamers of keukens, de plafonds zijn gemakkelijk schoon te houden en zijn goed bestand tegen droogte, kou en warmte. Een Plameco-plafond heeft een isolerende werking en zorgt voor akoestische op timalisatie, zodat u geen last meer heeft van galm of echo's. Wat betreft kleur, struc tuur, randafwerkingen en ornamenten is er ook keus uit onnoemelijk veel mogelijkheden. Zelfs een foto op het plafond is mo gelijk. Met recht geldt dat Plameco voor elke smaak en stijl een plafond heeft. Tel. 0113-270000 www.plameco.nl/goes De koffie staat voor u klaar! Informeer vrijblijvend bij uw Plameco-adviseur naar de vele mogelijkheden. Bijvoorbeeld aanstaande vrijdag en zaterdag (9 10 november): Plameco Plafonds Van Gilst nodigt u uit om eens een kijkje te komen nemen in onze showroom aan de Columbusweg 3 in Goes. Vrijdag 9 november van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 10 november van 10.00 tot 16.00 uur. Schone montage in één dag Voor elke interieurstijl Zonder hakken en breken Verlichting naar wens De meubels kunnen blijven staan Uit één geheel op maat gemaakt PLAFONDS

de Faam | 2018 | | pagina 4