Vanaf 12 november zijn alle polisvoorwaarden bekend. Je mobieltje heb je altijd bij je. Eeri goede gezondheidsapp erop kan reuze handig zijn. Een recordaantal mensen wisse t de komende maanden van zorgverzekeraar, blijkt uit onderzoek van Zorgwijzer. Switchen kan écht voordelig uitpakken. Vergelijken is besparen Hoe ziet de basisverzekering er in 2019 uit? Vijf fijne gezondheidsapps Ben je mantelzorger of krijg je mantelzorg? De MiessAgenda kan veel tijd besparen. In deze gedeelde agenda kunnen de leden afspraken noteren en anderen hiervoor uitnodigen. Simpeie icoontjes geven aan of afspraken zijn geregeld. Ook andere belangrijke informatie - hoe verliep het bezoekje aan de huisarts, de medicatie is veranderd - is op te slaan Wordfeud, eigenlijk het ouderwetse Scrabble, is een absolute klassieker. Je wordt er niet alleen bloedfanatiek van - bij een verloren spelletje gaat je klassering omlaag - je vergroot spelenderwijs je woordenschat, én je brein blijft aan het werk Om precies te weten wat je per dag binnenkrijgt, lanceerde Het Voedingscentrum Mijn Eetmeter. In dit eetdagboekje vul je in watje eet en drinkt, de app toont het aantal calorieën en of je voldoende voedingsstoffen en energie binnenkrijgt We willen allemaal gezond leven, maar vergeten weieens dat ontspanning daar ook bij hoort. Calm geeft rust in het hoofd door oefeningen, rustgevende geluiden - een stromend beekje, fluitende vogeltjes - en verhalen om bij in slaap te vallen. Er is een gratis versie, voor de uitgebreide premiumversie moet je betalen. Beweging houdt je fit Met FysiOtherappy train je gericht bepaalde spiergroepen. Last van rugklachten7 Als je de app opent kun je de gewenste spiegroep uitkiezen. De oefeningen worden precies voorgedaan door een poppetje. Je kunt je persoonlijke oefenschema op je eigen tempo uitbreiden. OVERSTAPPEN LOONT VAAK DE MOEITE Je moet er even voor gaan zitten, maar vergelijken loont. Welke verzekering past het beste bij je dekkingswensen? Welke zorgkosten denk je te maken? Wil je zelf kunnen kiezen naar wie je toegaat (restitutiepolis}? Heb je genoeg aan een basisverzekering of liever aanvullende dekking7 Hoe zit het met de tandartsvergoeding? Vanaf 12 november zijn alle polisvoorwaarden bekend. Via bijvoorbeeld lndepender.nl of de Consumentenbond is een vergelijking zo gemaakt. verruiming van de mogelijkheid van zittend ziekenvervoer en vergoeding voor oefentherapie bij COPD vanaf behandeling 1. Het verplicht eigen risico blijft 385 euro. Tip: als je dit vrijwillig verhoogt, gaatje premie omlaag. In welke levensfase zitje? Het klinkt als een open deur, maar toch is het goed je te realiseren datje als jong gezin andere dingen nodig hebt dan als vijftiger Als je tegen je pensioen aan zit, zijn gunstige polisvoorwaarden in het geval van zwangerschap bijvoorbeeld irrelevant. Tot wanneer kan ik overstappen? Je moetje oude zorgverzekering uiterlijk op 31 december opzeggen. Tot 31 januari 2019 kun je een nieuwe verzekering afsluiten, je bent dan met terugwerkende kracht verzekerd vanaf 1 januari. Paracetamol, vitaminen en mineralen, zijn uit het basispakket. Nieuw zijn vergoedingen voor begeleiding van mensen met overgewicht.

de Faam | 2018 | | pagina 23