07/11/18 Werk aan de weg in najaar 2018 Tractaatweg open, nog niet klaar PARIJS OP ZUN ZEEUWS Flora van Houwelingen (59) nieuwe Statengriffier ^Zeeland Kom ook eens naar een Statenvergadering Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Nieuwe website energie en klimaat Zeeland zeeuwsenergieakkoord.nl D ovinciewerk Flora van Houwelingen Elke maand nemen de leden van Provinciale Staten tijdens de Statenvergadering besluiten over onderwerpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar. Wij verwelkomen u graag op onze publieke tribune. De Staten vergaderingen zijn óók live te volgen via Om roep Zeeland televisie en via www.zeeland.nl. De eerstvolgende vergadering vindt plaats op 7 november 2018 en start om 09.30 uur. Onderwerp en die op de agenda staan zijn de Najaarsnota 2018 en de Begroting 2019 De volledige agenda kunt u vinden op onze website www.zeeland.nl. Met ingang van 1 januari 2019 is Flora van Houwelingen de nieuwe Statengrif fier van de Provincie Zeeland. Zij volgt Peter Joosse op. Zij is geboren en gelogen in hel Zuid-Hol landse rivierenlandschap en heeft daarna gestudeerd, gewerkt en gewoond in diverse grote steden in binnen- en buiten land. Zij vervult sinds eind jaren tachtig integrale management en adviesfuncties waarin leiding geven aan strategische beleidsontwikkeling en ontwikkelgerichte organisatieverander ng hand in hand gaat rnet de uitvoering. Zij deed brede ervaring op in de aansturing van tal van interna tionale. Europese, landelijke en gemeen telijke vraagstukken en processen in een politiek-bestuurlijke en maatschappelijke omgeving en begon haar loopbaan ooit als manager bij Novib en directeur bij WEP International. Daarna is zij lien jaar mana ger en plaatsvervangend directeur geweest bij het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De afgelopen elf jaar werkte zij als directeur bij de gemeente Deventer. Flora van Houwelingen woont in het Groene Hart (Giessenburg) en voelt zich persoonlijk verbonden mei Zeeland, omdat een deel van haar familie in onze provincie woont. Dat zal er zeker toe bijdragen dat zij snel zal aarden. Meer lezen over wat de Statengriffier doet? Kijk dan op www.zeeland.nl/provinciale-staten/sta- tengriffie. In het najaar van 2018 werkt de Provincie Zeeland volop aan de weg. Op diverse locaties gaan we aan de slag om ervoor te zorgen dat het asfalt er weer goed bij ligt. Ook worden er andere werkzaamheden uitgevoerd, zoals de aanleg van fietsstro ken, verharden van bermen en vervangen van geleiderails. Vanaf nu volgt u via da nieuwe website zeeuw- senergieakkoord.nl alle ontwikkelingen op het gebied van anergie an klimaat in Zeeland. Duurzame energieopwekking is dé veran dering van deze eeuw. In 2050 zijn benzine, diesel en gas de iconen van hat verleden. Deze brandstoffen veroorzaken uitstoot van broei kasgassan en warmen daarmee de aarde op. Alle regio's, dus ook Zeeland, stellen in opdracht van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ean Ragionala Energiestra tegie op. Met het doel om in 2050 energie- en klimaatneutraal te zijn. Het samenwerkings- platform Zeeuws Energieakkoord richt een proces in om deze strategie te maken. Daarin zijn sectortafels actief die concrete doelen vaststellen per sector om broeikasgassen terug te dringen, voornamelijk C02. In het voorjaar van 2019 gaat deze Regionale Ener- giestrategie naar hat ministarie an vormt het Zeeuwse hoofdstuk in het landelijk Klimaat akkoord: Parijs op zijn Zeeuws. Volg dit proces via zeeuwsanargieakkoord.nl Op drukke routes en kruispunten werkt de aannemer vooral door de week in de avond en nacht. Op die manier proberen we over last zoveel mogelijk te beperken. Toch valt hinder voor weggebruikers niet te voorkomen Ga goed voorbereid op pao: dat scheelt ergernis. En let de komende weken goed op do gele borden met omleidingen. Waar wordt er gewerkt? En wanneer? Tot 6 december wordt er gewerkt aan de N256 Goes-Zierikzee. Van dinsdag 20 november tot en met vrijdag 23 november vernieuwen we het asfalt op de aanslui tingen van de A53 op de A256. Van vrijdag 30 november tot maandag 3 december wordt het asfalt vernieuwd op verschillen de plekken op het kruispunt N256-N664 (Deltaweg). lot 3 november worden er rode fietsstroken aangelegd op de oarallelweg N673 die langs de Zanddijk loopt. Meer lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl/actueel. De N62 Tractaatweg is sinds woensdag 31 oktober van Terneuzen tot de Belgische grens twee keer twee rijstroken open. Gedeputeerde Harry van der Maas bekrachtigde de opening van de weg door het onthullen van het bord 'Tractaatweg 2x2 open'. Veertien maanden Er zijn in veertien maanden tijd vier viaducten gebouwd, zodat het verkeer op de Tractaatweg ongehinderd kan doorrij den. De verdubbeling van de Tractaatweg was nodig om het dagelijkse verkeer vlot en veilig door te laten stromen. Gedepu teerde Harry van der Maas: "Met trots kan ik zeggen: de Tractaatweg is open! Een vlotte én veiligere weg waar maximaal 100 km/u gereden mag worden. Veel lof voor aannemer Boskalis en de Tractaatweg BV die de klus samen op tijd geklaard hebben Het veiiiger maken van de weg was één van de hoofdredenen om de Tractaatweg te verbreden. Al dat werk is soms best ingrijpend en kostbaar, maar ik vind dat elke automobilist 's avonds veilig thuis moet kunnen komen. Daarom blijven we investeren in een veilige reis voor iedereen. Harry van dar Maas an Ton Vrijdag (directeur Tractaat- wag BV) onthuldan hal bord Tractaatwog 2x2 opan' 100% verkeersveilig, daar gaan we voor." Laatste werkzaamheden Het project Tractaatweg is nog niet klaar. De komende tijd zijn er afrondende werk zaamheden door de aannemer. Het gaat dan om werkzaamheden langs de weg. aanplanten van bomen en struiken, het plaatsen van een vleermuis hop-over en het opruimen van werkterreinen Bij een aantal werkzaamheden is het mogelijk aal er verkeersmaatregelen nodig zijn. Begin 2019 volgt een officiële oplevering van het project. Kijk voor de laatste werkzaamheden, de feiten over de Tractaatweg en meer informal e op https://tractaatweg.nl COLOFON Redactie: Icam Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Mark Neelcmans (Iraclaatwegl. Provincie Zeeland. Windpark Bouwdokken (website energie en klimaat) Reageren op deze uitgave van Provir: ewerk' Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 - 63 '0 50. Wilt u inzage van stukken' Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-ma infocentrumgteeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 6001£330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. £331 BK Middelburg. De volgende Provincmwerk verschijnt 21 november 2018 vSV Provincie

de Faam | 2018 | | pagina 14