Het woord aan raadslid Alex Wöhler Zeeland zoekt pleeggezinnen Mantelzorg filmevent Walcheren Vernieuwende jeugdprogramma's van start Commissievergaderingen Programmabegroting 2019 Wijktafel Griffioen Sportkennismakingsactiviteiten in november Middelburg geeft scholen kans op extra schoolfruit OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Soms zit het tegen in het leven. Dan gebeurt er iets, dat het leven tijdelijk of langduriger op zijn kop zet. Bijvoorbeeld door een ziekte of beperking. Veel van dit soort problemen pakken mensen zelf aan. Er zijn echter ook situaties dat zelf oplossen niet lukt. En dan is het belangrijk dat de gemeente een goed vangnet heeft georganiseerd voor alle mensen met ondersteu- ningsvragen over welzijn, zorg of opvoeden. Op Walcheren hebben we deze WMO-zorg samen met Vlis- singen en Veere georganiseerd via Porthos. Deze samenwerking loopt tot eind 2019 door. Daarna moeten we ons opnieuw buigen over hoe we deze vorm van zorg voor onze inwoners zo goed mogelijk kunnen organiseren. Wat de Middelburgse WD betreft blijft samenwerking met Vlissingen en Veere van belang. Wel kunnen we waar mogelijk verbeteringen aanbrengen in de samenwerking en zorgverlening. Voor ons staat voorop dat de zorg toegankelijk moet zijn voor iedereen en dat we bureaucratie voorkomen door overbodige, tegenstrijdige, nutteloze en niet handhaafbare regels.tegen te gaan. Eind dit jaar is de evaluatie van de huidige werkwijze gereed. Dat is het moment om goed na te denken over de toekomst. Daarbij willen we uw mening, ervaringen en suggesties voor de toekomst graag meenemen. Alex Wöhler Raadslid WD Zeeland heeft een tekort aan pleeggezinnen. In de Week van de Pleegzorg van 31 oktober tot en met 7 november organiseert Pleegzorg Nederland diverse activiteiten om aandacht te vragen voor het tekort en het belang van pleegzorg. Pleegouders zijn van onschatbare waarde én heel hard nodig. Op dit moment zijn er in heel Nederland ruim 19.000 pleegkinderen. Soms kunnen ze tijdelijk niet thuis wo nen, soms is dat voor langere tijd. Het aantal nieuwe pleegouders dat zich aanmeldt, is afgelopen jaar gedaald, ondanks dat de vraag toeneemt. Dit geldt ook voor Zeeland. Er zijn dringend nieuwe pleegouders nodig. Informatieavonden voor nieuwe pleeggezinnen Voor mensen die geïnteresseerd zijn in het pleegouderschap orga niseert Juvent informatieavonden door heel Zeeland. Op 14. novem ber is er van 20.00 tot 22.00 uur (inloop vanaf 19.45 uur) een bijeenkomst in Middelburg, in het centraal kantoor van Juvent (park Veldzigt 43). Een overzicht van alle activiteiten in de Week van de Pleegzorg staat op www.weekvandepleegzorg.nl. Zorgen voor je partner, ouder, kind, buurvrouw/-man of vriend vind je misschien vanzelfsprekend. Als jij een langere tijd intensief zorgt voor een dierbare ben jij -ongeacht je leeftijd- een mantel zorgen Manteling is er voor alle mantelzorgers op Walcheren met hulp, advies, begeleiding, training, activiteiten of de inzet van een vrijwilliger. Voor alle mantelzorgers op Walcheren heeft Manteling Walcheren dit jaar op de Dag van de Mantelzorg een verrassing. Je bent op zaterdag 10 novem ber van harte welkom op het Mantelzorg Film Event in CineCity Vlissingen. Alle informatie over het filmaanbod en het complete programma en tijden vind je op de site www.mantelingwalcheren.nl/ filmevent. Aanmelden kan via de website. Op donderdag 25 oktober gaf wethouder Chris Dekker het start sein voor twee jeugdprogramma's in Dauwendaele: Respons en Cool2Bfit. Met een gezinsgerichte aanpak geven ze een impuls aan het sterker, fitter en weerbaarder maken van kinderen. stok om de benodigde vaardighe den en inzichten over te brengen. Cool2Bfit wordt verzorgd door een team van Kinderfysiotherapie Middelburg, Zorgstroom, Triade en Fit for All. Het is een landelijk programma dat bewezen effectief is om kinderen op een gezond gewicht te krijgen. Zowel kinde ren als ouders gaan aan de slag met het thema gezonde levens stijl. Cool2Bfit maakt kinderen in anderhalf jaar tijd enthousiast voor bewegen, leert ze over gezond eten en werkt aan hun zelfbeeld en het omgaan met pestgedrag. Vernieuwende aanpak Zowel in Respons als Cool2Bfit is een belangrijke rol weggelegd Het programma Respons van Sportschool Geelhoed richt zich op kinderen van groep 6, 7 en 8 van het basisonderwijs. In zeven lessen gaan kinderen aan de slag met zelfbeheersing en grenzen le ren bepalen. Ook leren ze omgaan met pestgedrag en groepsdruk. In 2019 volgen lessen waarin ook de ouders worden betrokken. Sportschool Geelhoed gebruikt in dit programma vechtsport als kap- voorde ouders en andere gezins leden. Met deze vernieuwende aanpak wordt het gemakkelijker voor kinderen om nieuwe gewoon tes op de lange termijn vast te houden. De programma's sluiten op elkaar aan en werken op een leuke manier aan de weerbaar heid, een gezond gewicht en de sportdeelname van kinderen. De Vitale Revolutie Dauwen daele Respons en Cool2Bfit zijn on derdeel van De Vitale Revolutie Dauwendaele. Dit is een pilot- project van de Vitale Revolutie. Met de Vitale Revolutie wil de gemeente Middelburg een vitale omgeving realiseren voor haar inwoners. Met de Vitale Revolutie wil de gemeente Middelburg ook andere gemeenten in Zeeland en daarbuiten inspireren. Dat doet ze door partijen samen te brengen en kennisuitwisseling te stimuleren. Op woensdag 31 oktober is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 5 november vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 6 november. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 12 en dinsdag 13 oktober. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken be kend dat de programmabegroting 2019 (inclusief de meerjarenramingen 2018-2020) vanaf heden voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen kan worden gegeven. De programmabegroting 2019 is ook op de website www.middelburg.nl te raadplegen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van deze programmabegro ting voor 15,00 te kopen. Neem hiervoor contact op met de heer Frank Tillema van de afdeling Planning en Control, telefoon (0118) 67 54 66. Woensdag 7 november wordt de wijktafel Griffioen gehouden in het wijkcentrum Hof 't Seijs (Griffioenstraat 44). Deze bijeenkomst start om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Tijdens deze wijktafel is er bijzondere aandacht voor het thema reanimatie. Er wordt een demonstratie gegeven, er is uitleg over de AED's en inwoners kunnen aangeven belangstelling te hebben voor burgerhulpverlening. Tijdens deze bijeenkomst komen daarnaast de actualiteiten aan bod. U kunt kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom. Middelburg in Beweging organiseert in november sportkennismakings activiteiten voor alle leerlingen van de groepen 3 tot en met 8. Wanneer je meedoet, kun je kennismaken met verschillende sporten. Zo kun je ontdekken welke sport jij leuk vindt. Inschrijven voor de activiteiten kan via www.bredescholenmidelburg.nl. Dat moet dan wel gebeuren uiterlijk een dag voordat de activiteit plaats vindt. Deelnemen is gratis! In mei 2019 ontvangen schoolkinderen 8 weken lang extra schoolfruit. Door het aanbieden van schoolfruit aan kinderen uit de groepen 1 tot en met 4 van de 13 geïnteresseerde basisscholen in Middelburg worden zij gestimuleerd om te kiezen voor een gezond tussendoortje. De gemeente Middelburg is via de Vitale revolutie al aan de slag met Jongeren Op Gezond Gewicht en probeert scholen te stimuleren om deel te nemen aan de Gezonde school. Het schoolfruit sluit goed aan bij deze activiteiten. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op' www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Breesfraat 1Herenstraat 17, Sint Jorisstraat 13, Turfkaai 15, Vismarkt 3 Verleende omgevingsvergunningen Breeslraat 61Etty Hillesumstraat 45, Herenstraat 17, Korte Noordstraat 33-35, Sint Jorisstraat 13

de Faam | 2018 | | pagina 9