'Iedereen heeft zijn eigen waarheid!' Dit is niet zomaar een Belisol verkooppunt. BELISOL De Faam WOENSDAG 31 OKTOBER 2018 Feiten versus meningen in filmhuis 'IEDEREEN KAN MEEPRATEN EN MEEDISCUSSIËREN' FEITEN EN FICTIE Dit is een huis van een van onze tevreden klanten. Belisol. Al meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. www.belisol.nl Gerard van der Hoeven De waarheid? Wie heeft die nu in pacht? En wat is de waar heid? Het is een onderwerp dat door verspreiding van 'fake- news' (nepnieuws), sociale media en polarisatie tegenwoor dig vaak de oorzaak is van twijfel. Het thema vormde voor een uniek samenwerkingsverband tussen enerzijds Stichting Cinema Middelburg en anderzijds UCR (University College Roosevelt) in Middelburg. Gekozen werd tussen films over dit thema en discussie. MIDDELBURG - Het project ging vorige week dinsdag van start met het vertonen van de film The Cleaners'. Een onthut sende Nederlandse documen taire over hoe onderbetaalde en overwerkte mensen in de Filipijnen bepalen welke beel- den wel en niet door Facebook worden getoond. Het weerleg gen van feiten, censuur, pro vocatie op bijvoorbeeld sociale media leidt vaak tot manipu latie. Ook de media als televi sie, kranten en Twitter en zelfs de politiek wordt tegenwoor dig vaak manipulatief gedrag verweten. Film en discussie Simon Blaas van Cinema Mid delburg: "Ik kwam in contact met Inez Flameling van UCR en kwamen tot de conclusie dat de combinatie film en dis cussie nuttig kan zijn. Er staan voorlopig vier films op het pro gramma, maar dat kan worden uitgebreid. Het relatief klei ne filmtheater in Middelburg met zo'n go zitplaatsen leent zich daar uitstekend voor. De Stichting Cinema Middelburg wil een stabiele en inspireren de schakel zijn in het culture le, sociale en maatschappelijke leven door een uiteenlopend filmaanbod." Feiten en fictie Inez Flameling: "De waarheid is tegenwoordig een veelbespro ken onderwerp. 'Alternatieve feiten' zijn een algemeen be grip, maar op allerlei terreinen wordt het steeds lastiger om feiten van fictie te onderschei den. Zo spelen zelfbenoemde experts een prominente rol in TICKETS BESltLLEN De voorstellingen zijn nog op 20 ndvember en in het vooijaar van 2019. De exacte data van die laatste twee voorstellin gen zyn nog niet bekend. Toegangskaarten voor de voorstellingen zijn te bestellen bij Stichting Ginema Middelburg, Achter de Houttuinen 30, Middelburg via 0118 613482 of via www. cinemamiddëlburg.nl De volgende discussiefilm staat geprogrammeerd op 20 november. Het is de Noorse speelfilm 'What will people say' FOTO: PR debatten over bijvoorbeeld kli maatverandering, vaccinaties, gezondheid en voedselveilig heid. Het internet *geeft een platform aan iedereen, waarbij het onderscheid tussen feiten en meningen vaak vervaagt en mensen in 'filterbubbels' met eenzijdige informatie worden gevoed." Volgens haar leent een filmzaal zich tot een maat schappelijke discussie. Flame ling, universitair docent aan de UCR: "Inleiders kunnen die dis cussie aanzwengelen. De be doeling is iemand te betrekken Inez Flameling: "De waarheid is tegenwoordig een veelbesproken onderwerp. 'Alternatieve feiten' zijn een algemeen begrip, maar op allerlei terreinen wordt het steeds lastiger om feiten van fictie te onderscheiden." of uit te nodigen, die heeft te maken met het maatschappe lijke onderwerp in de film." Volgende voorstelling Voor 20 november staat de Noorse speelfilm 'What will people say' geprogrammeerd. Flameling: "Een film over ethi sche waarden. Het gaat over de 16-jarige Pakistaanse Nisha die een dubbelleveVi leidt. Thuis is ze voor haar ouders de perfec te dochter. Maar wanneer ze uitgaat met vrienden is ze een doorsnee Noorse tiener. Dat leidt tot problemen. Ik probeer daarvoor iempnd te benaderen die haar eigen soortgelijke ver haal kan vertellen in een korte lezing vooraf. Dat leidt hopelijk tot veel discussiestof." Cinema Middelburg directeur Simon Blaas voegt daar nog aan toe: "Deze filmavonden zijn beslist niet alleen voor stu denten. ledereen is welkom en kan daarover meepraten en meediscussiëren." De overige twee films worden geprogrammeerd in het voor jaarvan 20ig. De thema's daar voor zijn nog niet bekend. En het kan ook uw huis zijn. Belisol komt graag langs bij u thuis, wanneer het u uitkomt Dat is niet alleen makkelijk voor u, maar ook beter. Omdat we dan een goed beeld krijgen van uw wensen, budget en situatie. Nodig ons vrijblijvend én gratis uit voor een advies op maat Ga naar belisol.nl en maak een afspraak. Sr*" Belisol Goes Nobelweg 2-24 4462 GK Goes T 0113-211.811 goes@belisol.com kozijnen en deuren

de Faam | 2018 | | pagina 19