Stoptober; gestopt of toch niet? Cadeaumarkt Nimmerdor Digicafé in Nimmerdor Poëzie workshop 55+ Vërzameldag postzegels Betoverende Mozart Scherzo zingt in het openbaar Benefiet Veerse Scheepstuig Excursie en lezing bunkers Sinterklaas komt aan De Faam WOENSDAG 31 OKTOBER 2018 Het resultaat na vijf lange weken s ALS DE MOTIVATIE NIET UIT JEZELF KOMT, LUKT HET STOPPEN NIET WALCHEREN KORT „It Conny den Heijer Het zit er op, Stoptober 2018. Vijf weken lang volgden we drie deelnemers, Alie Alink uit Biggekerke, Monica Jóbse uit Kou- dekerke en haar vriend William Furster. Zij delen hun ervarin gen en maken de balans op. VEERE - Voor het eerst in deze vijf weken ontmoetten ze el kaar in levende lijve, de deel nemers aan Stoptober. Het waren weken van afzien, cha grijn, frustraties weg eten en gewichtstoename. Maar ook weken van volhouden of niet: Alie is het gelukt om helemaal te stoppen, William rookt zijn avondsigaartje en Monica blijkt afgelopen week toch weer te zijn begonnen. "Maar, "zegt ze, "Ik rook wel minder dan eerst, niet meer dan twee sigaretten per dag. En ik ben al heel blij met dit resultaat. Nu hopen dat ik de mezelf opgelegde max van twee per dag volhoud. De druk is er voor mij een beetje vanaf nu William toch iedere dag zijn sigaartje rookt. Ik voel me dan ook niet schuldig dat ik toch weer rook." William was niet gemotiveerd om mee te doen maar pro beerde het toch. Hij hield het niet vol en stapte over van acht sigaretten overdag naar een of twee filtersigaartjes 's avonds. "Als ik meer gemoti veerd was geweest, was het vast wel gelukt. Nu ergerde ik mij alleen aan goed bedoel de opmerkingen van mensen als 'volhouden hoor' of 'je kan het'. Wel vind ik nu dat als anderen mensen hebben ge rookt in daarna in mijn buurt komen staan, dat dat stinkt. De gewoonte om hier in huis niet binnen te roken blijft, ook als het straks winter is." Alie had er het minste moeite mee en is de enige van de drie die het volhield. Zij was van meet af aan overtuigd dat het haar ging lukken, ontzettend ge motiveerd en niet oordelend over de andere deelnemers. "Ik weet dat het heel moeilijk is want ik was al eens 15 jaar ge stopt. En daarna zomaar weer begonnen. Ik oordeel dus niet maar ben heel erg trots op me zelf dat het gelukt is. Het afle ren van een gewoonte is lastig, je moet een ander leefpatroon zoeken voor jezelf, andere be zigheden vinden op de mo menten datje normaliter even was gaan zitten voor een siga retje. Mij is dat gelukt." Waar alle deelnemers zich voorna melijk van bewust waren in het begin, was dat ze alle drie een kort lontje hadden. Dat heb ben sommige mensen in hun omgeving moeten ontgelden als was het gelukkig van kor te duur. Zij ergerden zich het meest aan opmerkingen van voornamelijk niet-rokers, die erg makkelijk oordelen omdat ze zelf niet weten hoe lastig het is on? van, een rookversla ving af te korpen. Mensen die zelf ooit gestopt zijn, weten hoe moeilijk het is om te stop pen en- hebben begrip voor je buien en je humeur. Dat Alie een voorliefde heeft voor chips en Monica voor tic-tac was in middels duidelijk. Wij konden het niet laten hen daarmee te bedanken voor hun deelname. Voor William konden we niets anders bedenken dan een rode kaart, die hij heel sportief in ontvangst nam. Dank voor jul lie gastvrijheid en dank dat we jullie vijf weken lang mochten volgen met onze lezers van De Faam. GRIJPSKERKE - De feestdagen komen eraan. Op zoek naar mooie cadeautjes voor Sinter klaas of Kerst, of gewoon zo maar een cadeau aan uzelf? Zaterdag 10 november van 10.00 tot 17.00 uur in buurthuis Nimmerdor in Grijpskerke. Ge zellige kramen, Heerlijk eten en drinken tegen betaalbaar tarief. Voor alle leeftijden is er wat moois, exclusieve kerst versiering, brocante, sieraden, playmobil, speelgoed, parfum, baby artikelen, houten beel den, budha beelden, natuurlij ke zeepjes en nog veel meer. Er zijn ruim 45 standhouders. GRIJPSKERKE - Op donderdag 1 november verzorgt Stichting Welzijn Veere samen met ZB Planbureau een digicafé in Nimmerdor, Bakkersland 29 te Grijpskerke. Hier kan je met al je vragen en problemen te recht betreffende je iPhone of je smartphoneen je iPad of tablet. Wel je eigen apparaat meenemen. Er is vrije inloop van 11.15 tot 12.15 uur. Graag van tevoren opgeven via 0118-583687 of info@welzijnveere.nl. De toegang is gratis. VUSSINGEN - Altijd al iets meer van poezie willen weten? In Vlissingen wordt een poë- zie-workshop georganiseerd voor 55-plussers. U maakt ken nis met de wondere wereld van" de poëzie, u ontdekt son net, haiku, elfje, rondeel en li- merick...en zelf aan de slag. In ieder mens schuilt immers een dichter(es). U ervaart het ver band tussen poëzie en emotie en u leert over poëzie vroe ger en nu. De workshop is in er Reedem, Vredehoflaan 370, Vlissingen op dinsdag 06 no vember van 10.00 tot 12.00 uur. Voor iedereen die iets meer wil weten over poëzie. Geen voor opleiding vereist. Info en aan melden bij docent Ans Leek 0118641767/0625427639 ans- leek@zeelandnet.nl VLISSINGEN - In De Burge rij aan de Van Hogendorpweg 58a, Vlissingen is zaterdag 10 november van 10.00 tot 16.30 uur. een verzameldag voor postzegels, poststukken, an sichtkaarten en munten. Er zijn ook handelarenstands en er wordt informatie gegeven over de vereniging. 'S Middags is er een verenigingsveiling. Bereik baar met buslijn 56. MIDDELBURG - Op 9 novem ber om 20 uur treedt het uit België afkomstige Wolf en semble op in de Sint-Augusti- nuskerk, Zuidsingel 70, 4331RV, Middelburg met een programma rondom het kla rinetkwintet van W.A. Mozart. Wolf is een Belgisch blazers collectief, gespecialiseerd specialiseren in het klassieke repertoire, gebracht op histo rische instrumenten of kopie- en ervan. De specificiteit en de speelwijze van de oude instru menten zijn de leidraad in hun benadering van de 18de- en igde-eeuwse kamermuziek. De leden van Wolf verdien den stuk voor stuk hun sporen bij de meest vooraanstaan de binnen- en buitenlandse ensembles. OOST-SOUBURG - Op woens dagmiddag 7 november om 14.00 uur is iedereen welkom op een koorrepetitie- middag van het koor Scherzo in ge bouw De Kwikstaart, Nagelen- burgsingel 2 in Oost-Souburg. Normaal begint elke repetitie met een kwartier stemvorming en ademtechniek, maar dat zal deze middag ingekort worden. Koor Scherzo zingt liederen die de laatste tijd op hun reper toire stonden en die wekelijks ook thuis geoefend worden. Het mooie Italiaanse "Caro Mio Ben", de heerlijke Elvis Presley meezinger "Falling in love with you", de mooiste spiritual uit het repertoire: "Deep River", alsmede "Home on the range" uit het American Songbook en nog veel meer. Maar ook zul len er een paar Kersliederen klinken, waaronder het Russi sche "Stille Nacht." Na afloop is er steevast een "derde helft" waarbij een drankje wordt ge schonken en vaak nog wat ge zongen wordt. Ook daarbij is iedereen welkom. Scherzo is een gemengd koor dat a capel- la zingt. Dirigente is Emilia Tabachnik-Li. Zie ook www.koorscher- zo.nl VEERE - Shantykoor 't Veer se Scheepstuig geeft een Be nefietconcert ten bate van Stichting Ontwikkelingssa menwerking Veere.Het con cert is plaats in de Kleine Kerk in Veere op 10 november van af 1430 uur.De opbrengst gaat naar arme kinderen in onder andere Brazilië, om de scholen te voorzien van beter meubilair en lesmateriaal. Kaarten van 10 euro per stuk zijn te verkrijgen Op g november treedt het Belgische Wolf ensemble op in de Sint-Augustinuskerk te Middelburg. FOTO: PR bij koorlid H. Vreeke via 0118 611186, koorlid B. Maessen via 0118 501513, bij de BD Store te Middelburg en bij' Saartje te Veere. MIDDELBURG - Bob van der Weel geeft zaterdag 3 novem ber van 14.00 tot 15.30 uur de presentatie 'Slag om de Schel de'. Na deze presentatie kan men deelnemen aan een wan deling langs de elf bunkers in het park Toorenvliedt en een bezoek aan de communica tiebunker 618. Deze bunker is uniek en was van enorm be lang voor de verbindingen van de Duitse divisies in Zuidwest Nederland. Gezien de beperkte capaciteit van de bunker kun nen er niet teveel personen gelijktijdig het complex be zoeken. Omdat er gidsen van de Stichting Bunkerbéhoud Middelburg moeten worden ingezet, is het aantal deelne mers aan deze wandeling en het bunkerbezoek beperkt. De Gevulde Baars, Baarsjesstraat 42,4335hl, Middelburg. DOMBURG - Het Sinterklaas comité van de Ondernemers vereniging Badplaats Domburg verzorgt zaterdag 24 novem ber de intocht van de goed heiligman in Domburg. Om 1400 uur is de Sint aanwezig in het Burgemeester van Tey- lingenpark, waarna hij met alle kinderen richting het oude stadhuis op de Markt gaat. Daar zal hij officieel worden ontvangen door Burgemeester Rob van der Zwaag van Vee re. Uiteraard is er aansluitend weer de feestmiddag in het Schuttershof met de 'Sint zoekt Talent' show. Doorzitten ze dan, onze deelnemers aan Stoptober 2018. V.l.n.r: Alie Alink, Monica Jobse en William Furster. FOTO: CONNY DEN HEIJER

de Faam | 2018 | | pagina 15