1 11 - Het woord aan raadslid Petra de Ruiter Peiling naamgeving park aan het Molenwater Sportkennismakingsactiviteiten in november SPORT KENNISMAKINGS Commissievergaderingen Wijktafels in oktober IDEE bijeenkomst 8 november De tiende Nacht van de Nacht OFFICIËLE PUBLICATIES www.bredescholenmiddelbure.nl GEMEENTE MIDDELBURG GroeriLinks wilde graag een voed- selbos op de plaats waar anderen een bedrijventerrein wilden, de Trekdijk. Een voedselbos waar natuur en landbouw prachtig in elkaar overlopen. Dat idee hebben we los moeten laten. Als het gaat zoals beloofd is, wordt er in goed overleg met omwonenden besloten wat er wèl met de beschikbare grond gaat gebeuren. Om het voor elkaar te krijgen om op andere, minder grote plekken, variatie in bomen of bosjes te creëren, valt nog niet mee. Middelburg heeft geen gebrek aan beschikbare grond, het is alleen niet bestemd voor natuur, want dat levert geen geld op. Nu weten we allemaal dat Middelburg krap bij kas zit en dat er om die reden geen grote uitgaven kun- Het park aan het Molenwater heeft op dit moment geen officiële naam. De straatnamencommissie wil graag weten of Middelbur gers de voorkeur geven aan de naam Johannes Goedaertpark of Molenwaterpark. Tijdens de wijktafel Binnenstad op dinsdag 30 oktober kunnen men sen hun mening kenbaar maken via stembriefjes of smartphone. Niet iedereen die een mening ken baar wil maken kan op de wijktafel aanwezig zijn. Daarom kun je je voorkeur tot en met 30 oktober mailen naar communicatie@mid- delburg.nl, of in een briefje sturen naar gemeente Middelburg, t.a.v. cluster Communicatie, Postbus 6000, 4330 LA in Middelburg. Vermeld in je bericht je naam en adres en je voorkeur voor de naam van het park. Anonieme briefjes worden niet meegeno men in de peiling. De uitkomst uit de peiling wordt door de straatnamencommissie gebruikt bij het maken van het ad vies over de naam aan het college van burgemeester en wethouders. Het college neemt uiteindelijk een besluit. Middelburg in Beweging organiseert in november weer sportkennismakingsactiviteiten voor alle leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs. Wanneer je meedoet, kun je kennismaken met verschillende sporten. Zo kun je ontdekken welke sport jij leuk vindt. Inschrijven voor de activiteiten kan via www.bredescholenmidelburg.nl. Dat moet dan wel gebeuren uiterlijk een dag voordat de activiteit plaats vindt. Deelnemen is gratis! nen worden gedaan. Het is wel heel jammer dat echt alles wordt afgerekend in directe inkomsten. Bomen spekken de rekening niet, toch zijn gevarieerde bosjes zeer waardevol. Ze zorgen voor diver siteit aan kleine dieren en planten. Ze nemen C02 op, ze nemen overvloedig water op, ze houden vocht beter vast. In de zomer is het er verhoudingsgewijs koel. Ze 'kosten niets tot weinig en het is er ook nog heerlijk vertoeven. Samen met onze GroenLinksfractie blijf ik er toch mijn best voor doen! Petra de Ruiter GroenLinks Op woensdag 31 oktober is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 5 november vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 6 november. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 12 en dinsdag 13 oktober. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. De najaarsronde van de wijktafels is weer begonnen. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Deze maand zijn er nog twee wijktafels. De bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). U bent als bewoner of onderne mer van harte welkom cje wijktafels te bezoeken. Donderdag 25 o'ktober: wijktafel Dauwendaele in Ontmoetingscentrum Hof Mondriaan Dinsdag 30 oktober: wijktafel Binnenstad in de Kloveniersdoelen Op donderdagavond 8 november van 19.00 tot 21.00 uur organi seert vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig een IDEE bijeenkomst voor vrijwilligerscoördinatoren en bestuursleden. Het thema verandering staat centraal. Hoe neem je je vrijwilligers mee bij verandering van werkinhoudelijke tekön. cultuur, bejegening? Hoe ga je om met veranderingen bij de vrijwilliger zelf, bijvoorbeeld els gevolg van ouderdom? Tijdens de bijeenkomst neemt een gastspreker van Stichting Kenniscentrum Vrijwilligers aanwezigen mee in dit onderwerp en is er gelegenheid om ervaringen uit te wisselen met elkaar. Meer informatie en aanmelden kan via welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk. Zaterdag 27 oktober vindt in Middelburg de tiende editie van de Nacht van de Nacht (N8vdN8) plaats. In de binnenstad van Middelburg zijn er zeker 60 activiteiten, die te beleven, bekijken of te beluisteren zijn. Van sterren kijken bij de Sterrenwacht, donker tafelen in restaurants, concer ten en dansvoorstellingen, tot aan de inmiddels beroemde en magische Donkere Tocht door de binnenstad van Middelburg. De gemeente Middelburg steunt de Nacht van de Nacht en roept daarom bedrijven en burgers in de gemeente op om op zaterdag 27 oktober de reclame- en sierverlichting van hun gebouw(en) te doven. Bekijk het volledige programma op: www.nachtvandenachtmiddelburg.nl Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter ©Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Turfkaai 3 en 3 A, Vlissingsestraat 5 Verleende omgevingsvergunningen Beenhouwerssingel 8, Dam 2, 2 A en 2 B, Dampoorlweg 2-4, Herenstraat 44, Kerkstraat 1 A (Nieuw- en Sint Joosbnd), Klarinetweg 18-18 F, Molenwater 101, Noordweg 304, Onder den Toren 1-3, Oostperkweg 13 5 en 5 A, Penninghoek- singel 3, Rouaansekaai 4343 E, Rijnstraat 48, Turfkaai 3 en 3 A ewmbcrZttS j SCHAATS- en SKEELERVERENiGING DE POEL1 Inschrijven verplicht via Sport- en Kennismakings Activiteiten Kennisgeving verlengde beslistermijn Rouaansekaai 4343 E Kennisgeving ontwerpbeschikldng(en) (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Vlasmarkf 54-56/Kromme Weele 4-6 Ingetrokken bouwvergunning en sloopvergunning Noordweg 505 Besliiit Grenzen van de bebouwde kom op grond van de Wet natuurbescherming Publicatie Wijziging Delegatiebesluit 2007 Openbare kennisgeving voorbereiding bestemmingsplan en besluit vormvrije m.e.r. beoordeling Kerk, Sandberglaan Zoals bepaald in artikel 1.3.1van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) wordt bekend gemaakt dat voor de realisatie van de Kerk aan de Sandberglaan een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid. Het is op dit moment nog niet mógelijk zienswijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het (voorjontwerpbesiemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op de gemeentelijke website en via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een (voorjontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en, in het geval van een ontwerpbestemmingsplan, ook in de Staatscourant. In aanvulling hierop maakt de gemeen teraad van Middelburg ingevolge artikel 7.17, 5e lid, van de \Afet milieubeheer bekend dat de volgende beslissing is genomen. Op grond van categorie 11.2 van onderdeel D van het Besluit milieu-effect rapportage 1994 geldt bij een stedelijk ontwikkelingsproject een vormvrije mer- beoordelingsplicht. Er dient dan te worden nagegaan of er zich bijzondere omstan digheden voordoen die het noodzakelijk maken dat een milieu-effectrapportage wordt opgesteld. Op basis van de aanmeldnotitie Mid delburg, Kerk Sandberglaan, d.d. 03-09-2018 heeft de gemeenteraad van Middelburg geconcludeerd dat er geen 'bijzondere omstandigheden' zijn die het opstellen van een milieu-effectrapportage vragen. Op 8 oktober 2018 is dan ook besloten dat geen milieueffectrapportage hoeft te worden opgesteld. De beslissing kan met ingang van 25 oktober 2018 worden ingezien in het stadskantoor. Hiervoor dient een afspraak te worden gemaakt via telefoonnummer 0118-675285. Voor meer informatie over de vooraankondiging kunt u eveneens telefonisch contact opnemen. Het m.e.r-beoordelingsbesluit is een voorbe reidingsbeslissing in de zin van artikel 6:3 van de Algemene wet bestuursrecht, waar tegen geen zelfstandig bezwaar en beroep mogelijk is, tenzij een belanghebbende door dit besluit rechtstreeks in zijn belang wordt getroffen. U kunt uw bezwaren te zijner tijd kenbaar maken in het kader van de procedure van het uiteindelijke besluit te weten het bestemmingsplan en de omge vingsvergunning.

de Faam | 2018 | | pagina 9