Vrijwilligers gezocht bij sportclubs Politiek topoverleg Weer in Westkappele Chalkletteren in De Boekenmolen Bridgen voor Sulawesi De Faam WOENSDAG 24 OKTOBER 2018 Zorg datje club kan blijven bestaan VOORTBESTAAN CLUB VALT OF STAAT MET INZET VAN VRIJWILLIGERS LASTIG OM VRIJWILLIGERS TE KRIJGEN IN DE SPORT Petite messe RUNBALL door Conny den Heijer Als ouder wil je je kind graag laten sporten. Keuze genoeg uit verenigingen en clubs. Als er tenminste voldoende vrijwilli gers zijn die zich voor de club in willen zetten. VLISSINGEN - Het voortbe staan van een amateurclub valt of staat bij de inzet van die vrijwilligers. En dan gaat het niet alleen om de trainers en scheidsrechters op het veld of de mensen achter de bar maar ook om bestuurders, de veld- en kleedkamerplanners en de wedstrijdsecretarissen. De vrees voor het einde van het verenigingsleven is van alle tijden. Nu zeggen steeds meer sportclubs moeite te hebben met het vinden en vasthouden van vrijwilligers. Ouders heb ben het druk met hun. werk, mantelzorgen en andere za ken. Er gaat best wat tijd zitten in het trainen van jeugdjbupil- len. Op doordeweekse avon den maar ook in het weekend en bij uitwedstrijden. Zeker als je zelf voetbalt of je hebt kinderen die dat doen, zal je gevraagd worden of je je ook nog op een andere manier wilt inzetten voor de club. Bij voorbeeld voor het doen van de was na de wedstrijd. En wat is er mooier dan de shirts van jouw club te zien wapperen aan je waslijn. Als clubwerk uitbesteed zou moeten worden dan is de kans groot dat het contributiebe drag omhoog gaat. Door je aan te melden als vrijwilliger kun je dat bedrag dus lager hou den en als je op zaterdag toch langs de lijn staat, kun je mis schien gelijk iets doen voor je club. Daarbij speelt niet alleen sportiviteit maar ook gezel ligheid een belangrijke rol. Je verruimt je sociale contacten binnen de gemeente waar je club traint door deel uit te ma ken van deze groep mensen. Verder kan het vervullen van vrijwilligerswerk er ook voor zorgen dat je je competenties vergroot. Je kunt natuurlijk ook zelf trainer worden. Daan/oor wordt op vrijdag 2 november de landelijke jeugdtrainers avond gehouden bij W Kapel- Ie. Het thema van deze avond is het trainen van jeugdspelers. Het gaat hierbij om zowel de training van pupillen als de ju nioren. Er zal aandacht besteed worden aan zowel techniek training als wedstrijdgerichte training. De jeugdtrainersavond is er voor jeugdtrainers om de jeugd (nog) beter te kunnen trainen en coachen. Hierbij worden praktische tips en trucs besproken en getoond in de praktijk. Ideaal voor zowel de ervaren als beginnende jeugd trainers om aan deel te nemen. De jeugdtrainersavond is voor alle jeugdtrainers toegankelijk. Zie jij een carrière als vrijwillig jeugdtrainer wel zitten? Meld je dan aan voor de landelijke jeugdtrainersavond in Kapelle. FotoConny den Heijer. Deze avond is een aanrader voor zowel de ervaren als be ginnende trainer. Met name de verbinding tussen training en wedstrijd staat centraal, waarbij de coaching afigestemd moet zijn op de spelers. Jeugd trainers van diverse verenigin gen zullen aanwezig zijn dus een ideale gelegenheid om kennis uit te wisselen en nieu we contacten op te doen. Wil je je aanmelden voor deze avond dan kan dat via infb@jeugd- voetbalopleiding.nl. Meer info: www.jeugdyoetbaloplei- ding.nl Op 5 november 2018 vindt de Vlaams Nederlandse top plaats in Middelburg. Deze top is een tweejaarlijks overleg tussen de minister-president van Vlaanderen, Geert Bourgeois, en de minister-president van Nederland, Mark Rutte. MIDDELBURG - Aan deze top zullen verschillende ministers uit het Vlaamse kabinet en het Nederlandse kabinet deel nemen. Doel is een koers uit te zetten voor versterkte sa menwerking op verschillende terreinen zowel op nationaal niveau als ook in de grensre gio. De top illustreert de hech te band tussen Nederland en Vlaanderen. Topoverleg Ontmoetingen op het hoog ste politieke niveau tussen Vlaanderen en Nederland vin den al sinds de jaren negentig plaats. In 2011 besloten minis ter-president Mark Rutte en zijn toenmalige Vlaamse col lega Kris Peeters om voortaan tweejaarlijks een topoverleg te organiseren. In 2016 heeft de Vlaamse Ne derlandse top plaatsgevonden in Gent. Tijdens deze top is toen onder meer de intentieverkla ring voor de havenfusie Gent Terneuzen ondertekent en is het programma Smart Delta Recources gepresenteerd. Abdij Op 5 november 2018 is de Provincie Zeeland gastheer van de top. Hiervoor zal het Abdijcomplex beschikbaar worden gesteld. Aan de in houdelijke voorbereiding van de top wordt dezer dagen nog hard gewerkt. Het voortbestaan van amateurclubs staat of valt met vrijwilligers die zich op alle terreinen in willen zetten voor hun club. Maar mensen hebben het druk. Het kost de dubs dan ook best moeite om vrijwilligers te krijgen en die vast te houden. Ben jij gemotiveerd en wil je helpen? Informeer dan eens bij jouw club in welke functies mensen nodig zijn en meld je aan als vrijwilliger. VLISSINGEN - Het Project koor van de Regionale Zangersbond Zuidwest Nederland voert zaterdag 10 november de Petite Messe Solennelle van G Rossini uit in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Het concert begint om 14.30 uur en eindigt rond 16.30 uur. Het koor telt 93 leden en staat onder lei ding van Rien Balkenende piano en Marien Stouten op Harmonium. Kaarten zijn te koop bij Primera aan de Lange Zelke in Vlissingen of via de web site www.rzzn.nl WESTKAPELLE - Niek van An- del geeft vrijdagavond 26 ok tober een presentatie over de mooie luchten en het weer in Westkapelle. Niek maakte in de loop der jaren mooie fo to's van de bijzondere luchten. Heeft u ooit al eens van lich tende nachtwolken gehoord of wilt u weten wat de wolken in de lucht betekenen? Kas teel van Batavia, Zuidstraat 143, Westkapelle, vrijdag 26 okto ber 19.30 uur. Toegang gratis. MEUSKERKE - Bij Chalklet teren schrijf je met krijtstif- ten op glas, papier, textiel et cetera. Vooral op je ramen is het gaaf en het is ook heel gemakkelijk weer te verwij deren na een tijdje. Leuk om kerstwensen op je raam te 'kalken' en die daarna weer te verwijderen. De Boeken- molenbiedt donderdag 25 ok tober vier workshops, van 10 tot 11 en van n tot 12. Daarna van 13.00 uur tot 14.00 uur en 14.00 tot 1S0O uur. leder een kan chalkletteren na de workshop. Kosten 5 euro, die je terugkrijgt als je chalkpen- nen koopt Tijdens de work shop mag je gebruik maken van alle materialen en is een topdemonstratrice aanwezig. De Boekenmolen, Molenweg i, Meliskerke, 0118- 5G2341. De hele fotoserie staat op www. VLISSINGEN - Voor liefhebbers van ongewone auto's was het moeilijk kiezen. Naar de Tu- ningdub op de Veerse Dam? Of toch naar de Vlissingse Boule vards, waar de Runnball Rally neerstreek? Ricardo Kievit was met zijn camera present in Vlissingen. Zijn fotoserie staat op www.de-feam.nl VLISSINGEN - De Uonsdub Vlissingen gaat de gehele op brengst Lionsdub Vlissingen Bridgedrive doneren als bijdra ge voor de noodhulp aan de slachtoffers van de aardbevin gen en tsunami op Sulawesi. Op zaterdag 10 november is ie dereen welkom in het Atrium van de HZ om mee te bridgen of een donatie te komen doen. Het inschrijfgeld voor deze dri ve, de netto buffetinkomsten en de opbrengst van de loterij komen ten goede aan nood hulp op Sulawesi. Aanmelden kan via de website https// vlissingen.lions.nl/. Jaarlijks zamelt de Lionsdub geld in voor goede doelen. De Lions Vlissingen organiseren daar voor onder andere de Vlissing se Haringparty, de Lionsdub Vlissingen Filmaward tijdens Film by the Sea, het Lentefeest en de Eendjesrace. En de Lions verzorgen dus ook jaarlijks, dit jaar voor de 38e keer, samen met de HZ University of Ap plied Science, een bridgedrive.

de Faam | 2018 | | pagina 5