Bent u hét gezicht van Zeeland? Welke Zeeuw nomineer jij? Koninklijk Paar bracht streekbezoek aan Zeeland Kom ook naar de Statenvergadering Bezoek onze stand 1612 tijdens de Contacta in Goes M Zeeland ffÉ Zeeland Gezond-makelaars en Rico f» Nacht van de Nacht: Licht uttr spot aan in fietswiel tHU Provincie ovinc ie werk O 1 f) 1 Q Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt Zi I U I O de Provincie Zeeland Kijkdanopwww.zeeland.nl uopwww.zeeland.nl/provinciaalblad Dan zijn wij op zoek naar u! in aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen van 20 maart 2019 kunt u, net als vier jaar geleden, weer hét gezicht van Zeetand nomineren óf misschien zelf worden! Want u bent er toch ook trots op om in deze provincie te wonen en werken? 9H U kunt tot 15 november het gezicht van Zeeland nomineren Deze trots leggen we graag vast met een foto van u op een plek die voor u belangrijk is. Als hét gezicht van Zeeland bent u dan samen met andere bekende en onbekende Zeeuwen het boegbeeld van de Provinciale Verkiezingen en roept u Zeeuwse inwoners op om net als u op 20 maart 2019 uw stem uit te brengen. Uw portret zal onder ande re te zien zijn op advertenties, affiches en sociale media, Vanaf vandaag kunt u hét gezicht van Zee land nomineren. Witt u dit zelf zijn? Roep dan al uw vrienden, familie en kennissen op om u te nomineren en misschien bent u straks wel hét gezicht! Kent u iemand anders die dit zou moeten zijn? Nomineer dan hem of haar en laat zoveel mogelijk mensen die persoon nomineren! Het nomi neren doet u via het Facebook- en Insta- gramaccöunt van de Provincie Zeeland of via de website: www.zeetandstemt.nl. U heeft tot 15 november 2018 om uw gezicht van Zeeland te nomineren. Daarom zetten we in op actieve Zeeland promotie en online werving van mensen buiten de provincie. Daarvoor is het nodig dat het beeld dat niet-Zeeuwen van onze provincie hebben, namelijk dat hier weinig banen zijn en er in Zeeland alleen maar strand is, wordt bijgesteld. Want die banen zijn er in overvloed. En in alle sectoren, op alle niveaus. De Provincie nam het initiatief voor een webplatfofm en Augmented Reality-app om Zeeland op het gebied van leven en werken digitaal te presenteren. Bruikbaar voor alle werkgevers. De eerste demo versie presenteren we tijdens de gratis Contacta van 6 tot en met 8 november in de Zeelandhallen in Goes. In onze stand 1612 kunt ook in gesprek gaan met Michel Kloeg (Koninklijke Horeca Nederland) en vertegenwoordigers van de toeristische sector die werken aan goed werkgever schap om daarmee makkelijker vacatures vervuld te krijgen. Volg de inspiratiesessie over de offshore wind of laat een leuke foto met een Zeeuws tintje maken bij de Photobox. Meer lezen en aanmelden? Kijk dan op www.zeeland.nt/contacta. Zeeland heeft alles in huis voor een gezond leven. Rust, ruimte, water en vruchtbare aarde. Gezond in Zeeland wil ondernemers en organisaties bij elkaar brengen om die natuurlijke rijkdom uit te bouwen en te vermark ten. Daarvoor zijn tijdens de Contacta vijf Gezond in Zeeland-makelaars actief. Steek uw licht bij ze op en hoor wat zij voor u kunnen betekenen! Verder is er een Gezond-borrel op dinsdag (19.30 uur) en spreekt kick bokser Rico Verhoeven donderdag om 17.00 uur! Koning Will em-Alexander en Koningin Maxima bezochten Schouwen-Duive- land en Thoten vorige week dinsdag, Het Koninklijk Paar ging achtereenvol gens naar Renesse, Kerkwerve, Brui- nisse, Sint PhiUpsland, Sint-Annatand en Thoten. Het bezoek begon in Renesse op Strand- park De Zeeuwse Kust. Commissaris van de Koning Han Polman en burgemeester van Schouwen-Duiveland Gerard Rabelink ontvingen het Koninklijk Paar, Op Schou wen-Duiveland werden zij onder andere bijgepraat over de verduurzaming van toerisme en energieopwekking en over de Zeeuwse kustvisie en natuurontwikkeling. In Sint Philipsland werd het paar verwel komd door de burgemeester van Thoten, Ger van de Velde-de Wilde. Hier spraken zij over ontwikkelingen in de landbouw, over het thema leefbaarheid en over het vestigingsklimaat voor ondernemers en handel Het bezoek eindigde bij de HEMl in Tbolen. Daar namen zij een kijkje bij een bedrijvenmarkt. De maandelijkse openbare Provinciale Staten vergadering is op vrijdag 26 oktober 2018 vanaf 9.30 uur in de Statenzaal van het provin ciehuis in Middelburg. Tijdens deze vergade ring nemen de leden van Provinciale Staten besluiten over onderwerpen die relevant zijn voor de inwoners van Zeeland. U kunt de Statenvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, maar is óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via www.zeeland.nl Op de agenda deze maand: Natuurbeheer in Zeeland, Milieuprogramma Provincie Zeeland en Zeeland Airport. De volledige agenda vindt u op onze website www.zeeland.nl Statenlid Joan van Burg (SGP) over het Milieupro gramma Zeeland: "Het is een kerntaak van de provinciale overheid om te zorgen voor goed en begrijpelijk milieutoezicht op bedrijven en de milieuk waliteit scherp te bewaken. Belangrijk hierbij is dat toezièhthouders benader baar zijn en bereid zijn om uitleg te geven over het hoe en waarom van inspecties en aanbevelingen." Wist u dat er in Zeeland 6.000 vacatures zijn in 2022? Zeeuwse bedrijven zetten alles op alles om vacatures vervuld te krijgen. We moeten mensen, ook van buiten Zeeland, enthousiast maken voor een baan hier. Onder meer door Zeeland voor het voetlicht te bréngen als dé regio om te leven en te werken. i De jaarlijkse Nacht van de Nacht vindt zaterdag 27 oktober 2018 ptaats. Deze avond staat in het teken van het terugdringen van lichtver vuiling. Net als voorgaande jaren is er ook een activiteit van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeetand. Stap op onze ludieke fietsen en laat door te tr appen de fietswielen met beelden spreken en taat uzelf op de foto zetten. U vindt ons in de Mammoet in de Kloos tergangen, te bereiken via het Abdijplein in Middelburg van 19,00 tot 22.30 uur. Het is een gratis activiteit voor iedereen. "Met de ingang van de wintertijd wordt het eerder donker en is goede fietsverlichting nog belangrijker. Controleer uw verlichting en vergeet deze niet aan te zetten. Wel zo veilig voor uzelf, maar ook voor anderen in hot verkeer'aldus Harry van der Maas. gedeputeerde verkeersveilig heid. Meer informatie vindt u op www.rovz.nl. COLOFON Redactie: Team Communicatie Provincie Zeetand Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: QMARC (gezicht van Zeeland). Bart van der Putten (verlicht fietswiel). Reageren op deze uitgave van Provinc tewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail tnfecentnmflfrarelnd,ni of per telefoon op 0118-43 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewet* verschijnt 7 november 2018.

de Faam | 2018 | | pagina 20