Super koopjesdag Black Friday krijgt vaste voet aan de grond Rozenbottel voor promotie van Middelburg rozenstad Het Ze Kom alles te weten over hét Zeeuwse snoepje Ook Souburg doet mee Black friday De Faam WOENSDAG 24 OKTOBER 2018 WINKELS PAKKEN FLINK UIT MET STERK AFGEPRIJSDE ARTIKELEN BLACK FRIDAY OOST-SOUBURG - Black Friday mag dan overgewaaid zijn uit het land van de onbeperkte mogelijkheden, ook de win keliers in Oost-Souburg we ten er ondertussen goed weg mee. Na een ietwat aarzelend begin met deze superuitver koop vorig jaar, waren na af loop zowel de winkeliers als de klanten unaniem óm! De dag was ene groot succes, zo wel voor de Souburse onder nemers als voor het winkelend publiek. Dit jaar was het dus dringen bij de aanmelding bij ondernemersvereniging Actief Ondernemend Souburg (AOS). Maar liefst drie keer zoveel winkeliers als vorig jaar doen nu mee. 'Zeg maar zo'n drie kwart van de Souburgse win keliers' aldus Chris Hanraads van AOS. 'En iedere winkelier komt met een keiharde kor tingsactie voor alleen deze dag. Niet eerder, niet later, gewoon harde euro's korting op Black Friday in Souburg. VLISSINGEN - Black Friday is in de Verenigde Staten de dag na Thanksgiving Day. Die vrijdag hebben de mees te werknemers vrij. Black Fri day wordt beschouwd als het begin van het seizoen voor kerstaankopen. boek over de babbelaar, het Zeeuwse snoepje. 160 pagina's vol weetjes en feitjes, geschiedenis (geschreven door Peter Sijnke), fraaie foto's, blikjesverzamelaars, recepten, verhalen en anekdotes, de toekomst. Het boek is geschreven door Margot Verhaagen, vormgegeven door Martien Luteijn (ook zo bij Kiek Zeeland) en met foto's van Gijs Haak. Prijs van het boek is 19.99 euro, Uitgeverij Het Paard van Troje Illustrator Vincent Hector be dacht speciaal voor Middel burg, passend bij het thema Middelburg Rozenstad, het stripfiguurtje Rozenbottel. MIDDELBURG - Ondernemers, wijken en particulieren die een goed idee hebben, mogen het figuurtje na goedkeuring door de auteur gratis gebruiken in hun uitingen zoals folders, films, websites. Vincent Hector houdt de copyrights. Rozenbottelbeeldje Van het stripfiguurtje wordt een fysiek beeldje gegoten van zo'n dertig centimeter hoog. Om een beeldje te laten gieten heeft Vincent een werkmodel in 3D geprintln de loop van deze week worden de eerste beeldjes gegoten bij een gie terij in Veghel. Het idee is om Vincent Hertor van galerie T bedacht het stripfiguurtje Rozenbottel speciaakvoor Middelburg. BEELD: VINCENT HECTOR een -beeldje vpn Rozenbottel ergens in de openbare ruim te een plekje te geven. De bedoeling is om de inwoners van Middelburg mee te laten denken over een mooie loca tie in de binnenstad, mits de gemeente toestemming geeft voor de betreffende locatie. De kosten van het plaatsen van het beeldje moeten onder andere worden opgebracht uit de verkoop van genummerde exemplaren. Voor en tijdens de feestdagen wordt er door consumenten flink in de buidel getast. Was het in het verleden nog het sin terklaasfeest dat de aftrap vormde voor feestinkjopen, de af gelopen jaren is het stokje overgenomen door Black Friday, een fenomeen uit de Verenigde Staten waar het sinds jaar en dag dé topdag is qua winkelomzet. Ook in Nederland wint Black Friday aan terrein. In het kort gezegd: haal het meeste uitje budget. Stripreeks Op 31 oktober verschijnt de eerste aflevering van een acht- delige stripreeks rondom het rozenbottelpoppetje. Voor het ontwerp van de stripplaatjes gebruikt Vincent steeds twee beeldschermen boven elkaar. Het onderste beeldscherm om met een pen de tekening te maken en het beeldscherm daarboven gebruikt hij voor foto's uit Middelburg die als voorbeeld dienen. Black Friday is onlosmakelijk verbonden met Thanksgiving, in de VS een nationale feest dag die wordt gevierd op de vierde donderdag in novem ber. Van oorsprong is het een oogstfeest dat terugvoert op de Pilgrim Fathers, de eerste kolo- - nisten die in de VS voet aan wal zetten. Samen eten en drinken met familie en vrienden staat centraal, net als de traditionele kalkoen die tijdens het feest maal wordt geserveerd. Omdat veel werknemers de vrijdag na Thanksgiving een vrije dag nemen, maken veel mensen er een lang weekeind van, met de vrijdag als traditionele winkeldag. Stormloop Tijdens Black Friday pakken winkels en winkelcentra flink uit met sterk afgeprijsde ar tikelen. Dat veroorzaakt een enorme toeloop van klanten die een buitenkansje niet wil len laten liggen. Mensen par keren hun auto al dagen van te voren dicht bij de winkels zodat ze op de dag zelf niet al te ver met hun aankopen hoeven te leuren. Niet zelden is er sprake van een enorme stormloop vanaf het moment dat winkels hun deuren ope nen. leder jaar weer zijn er op de Amerikaanse tv beelden te zien van mensen die tijdens Black Friday onder de voet worden gelopen. Zo'n vaart zal het in ons land d/ulk muuy /i oe ungeiezen aag om op koopjesjacht te gaan. niet lopen. Maar Black Friday krijgt ook hier wel steeds meer vaste voet aan de grond. Dat ziet ook Detail Handel Neder land, belangenbehartiger van winkeliers. Hoewel het niet om de miljardenomzet uit de VS gaat, laat 'Zwarte Vrijdag' ook in ons land behoorlijke omzetcijfers noteren bij win kels en webshops. Een trend die komende jaren zal toe nemen, zo is de verwachting. Een andere uitgelezen moge lijkheid om flinke kortingen te scoren, biedt Cyber Monday, de maandag na Black Friday, waar met name online wordt gestunt met acties. In de prak tijk betekent dit in ons land dat koopjesjagers meestal niet tot maandag hoeven te wachten, maar ook op zaterdag en zon dag hun slag kunnen slaan. Black Friday vindt plaats na de dag die volgt op Thanksgiving, de vierde donderdag in november. Dit jaar valt Black Friday op vrijdag 23 november. De liefhebbers van online aankopen kunnen maandag 26 november, Cyber Monday, in de agenda noteren.

de Faam | 2018 | | pagina 17