Het woord aan raadslid Clement Remijnse Peiling naamgeving park aan het Molenwater Denk mee over de communicatie van gemeente Middelburg Verantwoord stoken open haard en kachel !nlJ Wijktafels in oktober IDEE bijeenkomst 8 november Nieuwe melodieën Lange Jan www.nachtvandenachtmiddelburg OFFICIËLE PUBLICATIES 27 oktober GEMEENTE MIDDELBURG Het echte geluk Als ik met de trein terugkom uit de Randstad en Zeeland weer binnenrijd, betrap ik mezelf vaak op een gevoel van thuiskomen en dankbaarheid. Hier kennen we elkaar nog in stad, dorp, buurt, kerk en gezin. Zo kunnen we elkaar dienen en liefhebben. Dat lijkt wat soft, maar is juist enorm krachtig. Tegelijk weten we dat dit liefheb ben - zeker binnen relaties - ook flink onder spanning kan komen te staan. Waarbij de kracht van 'het grote ik' nogal eens de overhand krijgt en leidt tot second love, echt- scheidingen(40%), flitsscheidingen en in te veel gevallen tot vecht- scheidingen(20%). In 55% van de echtscheidingen zijn daar kinderen bij betrokken. Bij niet gehuwden gaat het overigens om 2x zoveel verbroken relaties. ...Verdriet, pijn, ontreddering, gezondheidsklach ten, depressies, wanhoop, en- gezins- en familiedrama's. In Pa- pendrecht, Amsterdam, maar ook dichterbij kwamen gezinnen op een doodlopende weg. Alle reden om maar niet te blijven toekijken, maar juist als man, vrouw, broer, zus, buurtbewoner, inwoner, hulpverle ner en politicus, met volle kracht te gaan voor stabiele gezinnen en ouderschap, spanningen tijdig te signaleren, relaties in hun waarde volle en bedoelde samenstelling te ondersteunen, en met z'n allen te blijven werken aan het echte geluk. C. Remijnse Christenunieraadslid Middelburg Het park aan het Molenwater heeft op dit moment geen officiële naam. De straatnamencommissie wil graag weten of Middelbur gers de voorkeur geven aan de naam Johannes Goedaertpark of Molenwaterpark. Tijdens de wijktafel Binnenstad op dinsdag 30 oktober kunnen men sen hun mening kenbaar maken via stembriefjes of smartphone. Niet iedereen die een mening ken baar wil maken kan op de wijktafel aanwezig zijn. Daarom kun je je voorkeur tot en met 30 oktober mailen naar communicatie@mid- delburg.nl, of in een briefje sturen naar gemeente Middelburg, t.a.v. cluster Communicatie, Postbus 6000, 4330 LA in Middelburg. Vermeld in je bericht je naam en adres en je voorkeur voor de naam van het park. Anonieme briefjes worden niet meegeno men in de peiling. De uitkomst uit de peiling wordt door de straatnamencommissie gebruikt bij het maken van het advies over de naam aan het college van burge meester en wethouders. Het college neemt uiteindelijk een besluit. Wat moeten volgens u de speer punten zijn van de gemeentelijke communicatie? Wat gaat goed en wat kan beter? Hoe wilt u dat wij u betrekken of informeren? We stellen het bijzonder op prijs om met inwoners hierover van gedachten te wisselen tijdens een brainstormsessie op dinsdag avond 20 november in B&B 't Poorthuys. Gemeente Middelburg wil het huidige communicatiebeleidsplan opnieuw bekijken en aan de slag met de speerpunten. Doel is om de communicatie van de gemeen te verder te professionaliseren zodat de verbondenheid met en tevredenheid van de inwoners toeneemt. De avond start om 19.15 uur (inloop 19.00 uur) en eindigt om 21.15 uur. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar: communicatie@middelburg.nl. Door verkeerd gebruik kan een kachel of open haard onnodig overlast en milieu- en gezondheidsproblemen veroorzaken. Zo kunnen bij het stoken bepaalde stoffen vrijkomen die nadelige gevolgen hebben voor de luchtkwaliteit. Mensen met ademha lingsziekten en jonge kinderen lopen extra gezondheidsrisico's bij verkeerd stoken. Stokers kunnen zelf veel doen om de schade lijke effecten te beperken. Tips die bijdragen om de schade lijke effecten te beperken: Maak bij de aanschaf de juiste keuze Uit een open haard verdwijnt 90% van de opgewekte warmte door de schoorsteen, terwijl bij een hout- of kolenkachel 65% a 75% wordt omgezet in warmte in de woning. Kies een kachel die het juiste vermogen heeft afgestemd op de te verwarmen ruimte. Gebruik altijd de juiste brandstof Een allesbrander bestaat niet. Stook alleen die stoffen in de ka chel waarvoor de kachel geschikt is. Stook geen afval of kranten papier. Drukinkt veroorzaakt veel schadelijke emissies. Als hout gestookt wordt, gebruik dan alleen onbehandeld hout dat goed droog is. Hout kan het best enkele jaren drogen voordat het gestookt wordt. Gebruik ook geen multiplex of spaanplaat. Let er op dat de schoorsteen goed trekt Zorg dat de schoorsteen de juiste hoogte en de juiste diameter heeft zodat de schoorsteen goed trekt. Ventileer de ruimte waar uw haard of kachel staat Een kachel zuigt lucht aan van binnen uw woning, zorg daarom voor voldoende aanvoer van verse buitenlucht via bijvoorbeeld ventila- tieroosters. Smoor het vuur niet Smoren ontstaat doordat de zuurstof toevoer geblokkeerd wordt. Als de kachel een te groot vermogen heeft wordt vaak de luchttoevoer dicht gezet waardoor de kachel gaat smoren. Hierbij komen veel meer vervuilende stof fen vrij. Zorg dus altijd voor een zo volledig mogelijke verbranding. Als er een kleurloze of witte rook uit de schoorsteen komt weet u dat u goed bezig bent. Grijsblauwe, grijze of zwarte rook geeft aan dat u verkeerd bezig bent. De najaarsronde van de wijktafels is weer begonnen. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijk team, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Deze maand zijn er drie wijktafels. De bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom de wijktafels terbezoeken. Dinsdag 23 oktober: dorpstafel Sint Laurens in het Van Cittershoff Donderdag 25 oktober: wijktafel Dauwendaele in Ontmoetingscentrum Hof Mondriaan Dinsdag 30 oktober: wijktafel Binnenstad in de Kloveniersdoelen Op donderdagavond 8 november van 19.00 tot 21.00 uur organi seert vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig een IDEE bijeenkomst voor vrijwilligerscoördinatoren en bestuursleden. Het thema verandering staat centraal. Hoe neem je je vrijwilligers mee bij verandering van werkinhoudelijke taken, cultuur, bejegening? Hoe ga je om met veranderingen bij de vrijwil liger zelf, bijvoorbeeld als gevolg van ouderdom? Tijdens de bijeenkomst neemt een gastspreker van Stichting Kenniscentrum Vrijwilligers aanwe zigen mee in dit onderwerp en is er gelegenheid om ervaringen uit te wisselen met elkaar. Meer informatie en aanmelden kan via welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk De stadsbeiaardier laat weten dat er nieuwe melodieën klinken vanaf het carillon op de Lange Jan. In oktober speelt het automatisch speelwerk van de Lange Jan de volgende stukken: Voorafgaand aan de klokslag op het hele uur: Anitra's dance uit de Peer Gyntsuite van Edward Grieg Voorafgaand aan de klokslag op het halve uur: La Vendangeuse geschreven door de Franse barokcompönist Couperin Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunhingen Baljuwlaan (7 woningen), Beenhouwerssin gel 8, Doeleweg 1 (Arnemuiden), Keurhove (50 woningen), Langstraat 2 (Arnemuiden), Regentenlaan (18 woningen), J.G. Schorerstraat (12 woningen), •Spinhuisweg (17 woningen) Verleende omgevingsvergunningen Anodeweg 32, Burgemeester Baaslaan 11 Baljuwlaan, Damplein 23, Herenstraat 15 17, Kinderdijk 78, Rijnstraat, Spanjaard straat 39, Waalstraat Geweigerde omgevingsvergunning Poproute Mortiere (31 woningen) Verleende uitgebreide omgevingsvergunning Aannemingsbedrijf Geldof, Kleverskerkse- weg 22 Publkatie Wijziging arbeidsvoorwaardenregeling 0

de Faam | 2018 | | pagina 9