Week van de veiligheid: burgercontact Mode en lifestyle Netwerken voor werkzoekenden Gratis les Uirnschool Moricone in concert BB Herfstdiner RestoRank De Faam WOENSDAG 17 OKTOBER 2018 N57 DICHT Een dag op stap met de wijkagente ZICHTBAARHEID EN DIRECT CONTACT MET DE BURGERS IS BELANGRIJK VEILIGHEID IS EEN BREED BEGRIP door Conny den Heijer Veiligheid is een breed begrip. Waar de een denkt aan inbra- "ken denkt de ander aan het verkeer. De Faam ging een dag op stap met wijkagente Maaike van Osta in Oost-Souburg en Vlissingen om te kijken welke vragen er leven onder burgers over veiligheid. OOST-SOUBURG - Resto Rank verzorgt een diner op vrijdag 19 oktober voor als je alleen bent of als je het financieel moeilijk hebt, om samen met an deren van een warme maaltijd te genieten. RestoRank is in De Rank achter De Wijngaard-kerk in de Kanaalstraat. De maaltijden beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Opgave vooraf via 0118-465978 re st 0 ra nk@ gmail.com. Deelname kost 2,50 euro per persoon. Voor alweer hef vierde jaar wordt is zaterdag 20 oktober hét Walcherse Mode- en Lifestyle event in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Dit jaar belooft de organisatie nog meer in petto te hebben dan de vorige edities. VLISSINGEN - Zo wordt de St. Jacobskerk omgetoverd tot een Duits dorp met muziek en lek ker eten. Dit alles omlijst door diverse activiteiten en bele venissen, die dit spektakel tot een uniek evenement maken. Naast de alom bekende mode shows en een prachtige kap persshow kan er bijvoorbeeld live een bodypaint sessie be keken worden. De kinderen kunnen zich ondertussen ver maken in de speciaal ingerich te kidshoek. De dag heeft modeshows om 11.00, 12.30, 14.15 en 15.30 uur. Om 13.15 uur treedt Sessadan- ce op, met aansluitend de start van de actie voor Stichting Kin derDiabetes. Om 14.00 uur is er een kappersshow en om 15.00 uur is er wederom een optre den van Sessadance. Uniek voor dit jaar is dat tijdens het Mode- en Lifestyle event de kickoff plaatsvindt van de Vlissingse actie #Vlissingen- steuntstichtingkinderdiabetes Deze actie wordt gedragen door Vlissingse ondernemers, basisscholen en sportvereni gingen. In november staat de binnenstad van Vlissingen in het teken van Stichting Kinder Diabetes en kan er bij winkels daarvoor gedoneerd worden. Het gratis Mode- en Lifestyle event is van 10.00 uur tot 17.00 uur in de St. Jacobskerk, Oude Markt 2 in Vlissingen. MIDDELBURG - Donderdag 25 oktober zijn in de bibliothe ken in Middelburg en Vlissin gen netwerkbijeenkomsten voor werkzoekenden. Die kunnen daar samen met el kaar aan de slag te gaan om het cv te verbeteren. Je leert je kernkwaliteiten te benoe men, zodat jouw cv scherper wordt Ook leer je je cv logisch op te bouwen en de lay-out aantrekkelijker te maken. Dit alles natuurlijk met als doel uitgenodigd te worden voor een sollicitatiegesprek. De bij eenkomst in Vlissingen is van 10.00 tot 12.00 uur en in Mid delburg van 14.00 tot 16.00 uur. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden via cur- susvlissingen@dezb.nf (Vlis singen) of rnedia-educatie@ dezb.nl (Middelburg). MIDDELBURG - Het Dam poortaquaduct is in beide richtingen afigesloten van maandag 22 oktober 20.00 uur tot dinsdag 23 oktober 06.00 uur en van dinsdag 23 oktober 20.00 uur tot woensdag 24 ok tober 06.00 uur. De 'oude N57' kan ook niet gebruikt worden, dus volg de omleidingsborden. VLISSINGEN - Meisjes vanaf 6 jaar die graag op hoog niveau willen leren turnen zijn van harte welkom bij Turnschool Zeeland voor een gratis proef les op dinsdag of donderdag van 16.00 tot 17.30 (niet in de schoolvakanties).Turnschool Zeeland leidt op voor de 1e en 2e divisie. Meer informatie op www.turnschoolzeeland. nl. Aanmelden voor de gratis proefles via tszsecretariaat@ gmail.com of via 06 21 56 6911. MIDDELBURG - Vorige week meldden we dat de Zeeuwse Accordeonvereniging Concerti na een bijzonder optreden ver zorgt. Helaas ontbraken wat gegevens. Onderstaand vind u de complete informatie. De 43 accordeonisten verzorgen op 10 november in de Zeeuwse Con certzaal aan de Verwerijstraat in Middelburg een optreden waarin ze 17 werken vertolken van de filmmuziekcomponist Ennio Morricone, de man van Once upon a time in the west. Medewerking aan deze bijzon dere avond verlenen Popkoor X-Stream, sopraan Rosemary van de Velde-Nieuwenhuize en de instrumentalisten Ro nald Baljeu, Wim van Berkel, Marijke Poppe, René Passenier en Bernadette van Steijn. De entreeprijs bedraagt 7,50 euro, de aanvangstijd is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De entreeprijs bedraagt 7,50 euro en u kunt reserveren via info@concertinazeeland.nl of bellen naar 0118 470532 OOST-SOUBURG - Sinds de cember 2017 is Maaike samen met enkele collega's wijkagen te in Souburg. We hebben af gesproken op het Oranjeplein, daar staat zè met haar pop-up bureau in de betonnen con structie voor de bejaardenwo ningen. Haar aanwezigheid valt goed op en binnen enke le minuten meldt zich al een dame die overlast heeft van het dealen in de bomenbuurt en rond de flats. "Het is ver velend als je 's avond niet nor maal naar buiten durft omdat mensen rond het portiek han gen die niet in onze buurt thuis horen. Kan de politie daar iets aan doen?" Maaike neemt de melding op en belooft daar 's avonds een extra rondje te rijden. "Mensen verwachten van ons dat we met een pasklare op lossing komen in dit soort ge vallen. Dat gaat niet maar wij adviseren wel om altijd een melding te doen zodat we we ten wat er speelt in een buurt." Een meneer die ergens val selijk van beschuldigd is wil graag weten of hij niet ver ward is met iemand anders. "Al kom ik net voor dit geval vanaf het bureau, ik vind het handig dat de politie hier staat. Je. kunt er zo naartoe, ze zijn direct aanspreekbaar." zegt hij. Dan krijgen we bezoek van een schoolklas. De juf zegt: "We za gen jullie staan en ja, dan wil len we wel even weten wat jullie allemaal doen voordat we weer geconcentreerd aan het werk kunnen." Maaike be antwoordt de vragen van de kinderen, laat haar uitrusting zien en zegt dat ze haar pistool gelukkig nog nooit heeft hoe ven gebruiken. Daarna helpt ze de rij kinderen weer netjes naar de overkant van de straat. "Leuk he, zo'n onverwachts bezoekje, Dat kan dus ook ge- woon tussendoor. En kinderen zijn nieuwsgierig, daar hou ik van." We gaan naar het Kroonju weel waar parkeerproblemen zijn bij de school. Enkele ou ders hebben zich opgeworpen om hier een einde aan te ma ken. "De overlast is groot," zegt Jeanet Steenbeek, een van de vrijwilligsters op de school. "En die wordt hoofdzakelijk toch veroorzaakt door de ouders zelf." Maaike spreekt af dat er contact opgenomen kan wor den met een collega die zich er mee bezig gaat houden. Ook adviseert zij contact op te ne- Wijkagente Maaike van Osta aan het werk op het Oranjeplein in Oost-Souburg. De meldingen gaan ook gewoon door. Foto: Conny den Heijer men met Veilig Verkeer Zeel and die lespakketten hebben. Terug op het Oranjeplein volgt er een verzoek om eens een rondje mee te fietsen naar Rit- them en omstreken door een meneer die zich ergert aan de paardenpoep die overal ligt en aan het verkeersgedrag van tractoren en scooters. "Dat gaan we binnenkort doen, ik maak een afspraak met u." zegt Maaike. Dan naar Vlissin gen, waar melding is gedaan van een gevaarlijke kruising in een 30 km zone. "Misschien maar eens snélheid beperken de maatregelen nemen in de wijk" oppert de melder. Veiligheid in en rond het huis, verkeersveiligheid, babbeltrucs, overlast, iedereen heeft er wel op een of andere manier eens mqe te maken. Daar wil je over praten. En met wie kan dat beter dan met de wijkagent die weet wat er speelt in je buurt? In de Week van de Veiligheid gingen wij een dag op stap met Maaike van Osta, wijkagente in Oost-Souburg. Wat hoort zij zo allemaal van burgers op straat en wat wordt er gemeld?

de Faam | 2018 | | pagina 5