Derde Halloweenrun en wandeltocht Rundergound Plan Waterpark Veerse Meer gaat door W A U Groene Laken zoekt leden Veldo zoekt hulp bij G-gym Clinic Bettine Vriesekoop Jonathan is de beste karateka De Faam WOENSDAG 17 OKTOBER 2018 WALCHEREN SPORT Onderzoek moet half 2019 klaar zijn SINDS 1999 ZIJN PARTIJEN BEZIG GEWEEST MET HET VEERSE MEER. Fase IC 1 l I VLISSINGEN - Biljartverenigin Het Groene Laken zoekt nieu we leden. De club speelt iedere dinsdag- en woensdagmorgen van 8.00 tot 12.00 uur op de President Rooseveltlaan73i Cte Vlissingen, vlak bij de Sporthal Baskenburg. Ook worden in de maanden september tot en met april combiwedstrijden gespeeld tegen verenigingen uit andere plaatsen op Wal cheren. De thuiswedstrijden zijn op donderdagmiddag. De uit wedstrijden zijn op don derdag- en vrijdagmiddag. Info via de secretaris van Het Groe ne Laken, Nico But, via 0118 - 416667 of 0623814552. MIDDELBURG - Veldo zoekt hulp die 's-maandags van 19.30 tot 20.30 uur of van 20.30 tot 21.30 uur in Middelburg kan assisteren bij de G-gym. De G-gym bestaat uit mensen met een lichamelijke of gees telijke beperking, van jong tot oud. leder sport op zijn of haar niveau, maar het plezier erin hebben ze allemaal ge meen. Ze komen binnen met een lach en vertrekken met een lach. De G-gym is ver deeld over 2 groepen op de maandagavond. Normaal ge sproken sporten Veldo in het Calvijn aan de Kruitmolenlaan in Middelburg, tijdelijk wordt er echter gesport in de gym zaal in Klarenbeek. Tijdens de schoolvakanties is er geen les. Er is geen eis voor ervaring. Al kunt u maar een paar keer per maand of maar een uurtje op de maandag, Veldo is blij met alle hulp. Er is een eventuele vrijwilligersvergoeding vanuit de vereniging beschikbaar. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Tom van Dorst via 0118 - 618994, 06-15679878 of penning- meester@veldo.nl MIDDELBURG - Op zaterdag 27 oktober verzorgt Bettine Vrie sekoop, voormalig Europees tafeltenniskampioene en win nares van de Europese Top 12, een training voor 50+ers. Dat doet ze van 13.30 tot 15.30 uur in De Zandkuil, de accommo datie van de TTC Middelburg, aan de Breeweg 94F, 4335 AS in Middelburg. Na een inleidend woord van Bettine is het de bedoeling dat een groep van 50-plussers onder haar des kundige leiding aan de slag gaat om kennis te maken met de tafeltennissport en om de eigen capaciteiten in de ta feltennissport te vergroten. Deelname staat open voor alle 50-plussers. Zowel leden als niet-leden van de TTC Middel burg zijn van harte welkom. In verband met een maxi mum aantal deelnemers van is aanmelding voor de clinic ge wenst. Dat kan voor 21 oktober per mail aan ttcmiddelburg@ hotmail.com of telefonisch 06-81594748 Deelname aan de clinic van Bettine is gratis. Batjes zijn aanwezig, sportieve kleding en schoeisel graag zelf verzorgen. Toeschouwers van alle leeftijden zijn deze mid dag ook van harte welkom in de Zandkuil. OOST-SOUBURG - Op zater dag 13 oktober 2018 vonden de Zeeuwse Open Karatekampi- oenschappen plaats in sporthal De Belt in Oost-Souburg. Er deden meer dan honderd ka- rateka's mee uit Zeeland, Bra bant en België. De 9 jarige Jonathan Wagenmakers uit Vlissingen van karateschool JKA- Vlissingen werd met zijn 5e kyu (groene band) Zeeuws Kampioen kumite, vrijgevecht in de catergorie jongens in de lengte 1,25 t/m MO, 23 t/m 31 kilo. Hij pakte de tweede plek met de kata wedstrijden in de categorie jongens 6e tot en met 4e kyu in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar. Runderground verzorgt voor de derde keer de Halloweenrun Middelburg. FOTO SANDY PLEYTE Vrijdagavond 26 oktober houdt Runderground runninggroup voor de derde keer de Halloweenrun Middelburg. Deze derde editie wordt nog leuker dan de eerste twëe afleveringen. MIDDELBURG - Zo is er een korte afstand, kan er ook ge wandeld worden en om 19.00 uur is er een kidsrun door het centrum van Middelburg. Afgelopen jaar gingen bijna 250 hardlopers en wandelaars verkleed door de straten van Middelburg, langs enge sfeer- puntenen onverwachte Hallo- weenverrassingen. Zombies, verlichte pompoenen, mu ziek, uitgelichte kustwerken en schrikeffecten. Dit jaar is de route 5 kilpmeter lang en gaat voornamelijk door de binnen stad .van Middelburg. Hard lopers mogen ook kiezen om twee rondes te rennen. Denk niet datje dan twee keer het zelfde zal zien. Café Tympaan is de gastheer van de Hallo weenrun Middelburg. The Roadhouse poolcafé aan de Walensingel stelt zich open voor de derde Halloween run. In Speeltuin Epenpark in Nieuw Middelburg krijgen deelnemers een stuk fruit en iets te drinken. Inschrijven via www.inschrij- ven.nl en kost 10 euro per persoon, inclusief een Run derground Halloween gadget en drankje bij de finish in café Tympaan. Bij de start kun je je gratis laten schminken. Theo Rietveld Na jarenlang gesteggel is de kogel door de kerk: een unaniem ingediende motie van de Raad zorgde ervoor dat het nieuw ste Plan Waterpark Veerse Meer doorgaat. De gemeente ver koopt de grond aan investeerder Driestar die er een attractief toeristisch park van gaat maken. Na 1999 kan dit dossier ein delijk worden gesloten. Parse 2N S'%. tttntK 15,11» S Vtów: S,5h*,' FaSe2A 21, Jh» MIDDELBURG - Op de druk bezette publieke tribune za ten jaarplaatshouders van camping De Witte Raaf, ver tegenwoordigers van de Be- wonersgroep Arnemuiden en exploitant Driestar. Zij zagen tijdens de schorsing van het debat hoe alle negen partijen zich achter de motie van de oppositie schaarden. Failliet De inrichting van het gebied rondom het Veerse Meer kent een roerige geschiedenis. On dernemers, projectontwik kelaars, jaarplaatshouders, gemeente en Provincie heb ben sinds 1999, elk op hun eigen wijze, geprobeerd een oplossing te zoeken. Keer op keer kwamen er tegenslagen. Uiteindelijk leidde het in de cember 2015 tot een sursean ce en faillissement van alle vennootschappen rondom het Waterpark.Veerse Meer. In het raadsvoorstel van wethouder Chris Simons wordt voorge steld om de gemeentegrond rondom het Veerse Meer te verkopen aan investeerder Driestar en in te stemmen met de plannen die investeerder Driestar wil realiseren om een Waterpark Veerse Meer te cre- eren. Onderzocht moet wor den of de start/landingsbaan van Airport Arnemuiden moet worden gedraaid. Samenwerking Op de manier waarop de ge meente met het dossier Wa terpark Veerse Meer omging is door belanghebbenden nogal wat kritiek geweest. Het Col lege heeft dit toegegeven en kijkt nu anders aan tegen deze publieke samenwerking. Daar- TemSn: 4,Sha Waur: Fase 18 v- 1 -'''■■Ai W» T 'w- H\- V—ff Totaal: T«T<#r. 99.WS water: JmSeastev© Tenv&ifateBng - Voorsts! DHsstar Het plan van investeerder Driestar hoe de randen van het Veerse Meer eruit moeten komen te zien. FOTO: DRIESTAR j| J A 1 V n- - om is het van belang dat het nieuwste voorstel, een eco nomisch en maatschappelijk verantwoord voorstel, door de raad wordt aangenomen. Motie Na een korte schorsing stel len alle partijen zich achter de motie van de PvdA en de SGP. Daarbij eisen de indie ners van de motie dat er een onderzoek moet komen naar aanpassing van de legesveror dening (leges; het geld wat de gemeente krijgt als gebruikers van vakantiehuizen kopen of huren). Het onderzoek moet halverwege 2019 aan de raad worden voorgelegd. De Bewo- nersgroep Arnemuiden wordt als partner betrokken bij de uitwerking van de plannen in en rond Arnemuiden inclusief de huidige verkeershinder en hen wordt een podium ge boden om hun zorgen uit te werken in het aandragen van structurele oplossingen mid dels burgerparticipatie. Waterschap Het Waterschap zal over deze te voorziene ontwikkelin gen worden geïnformeerd in verband met hun meerja renplannen. Tenslotte zal de Raad periodiek worden geïn formeerd over de vorderingen van het Plan Waterpark Veerse Meer.

de Faam | 2018 | | pagina 13