V Het woord aan raadslid Bas van der Reest Fietsgraveeractie bij station Molenwaterpark of Johannes Goedaertpark? Stem mee! Verkeersmaatregelen Tacx Pro Classic Wijktafel Nieuw Middelburg Netwerkbijeenkomst ondernemers Vlissingen en Middelburg Klachten over voeren vogels gemeentemiddelburg OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Middelburg en Vlissingen hebben de samenwerkingsovereenkomst voor Porthos, de uitvoeringsor ganisatie op het gebied van zorg, opgezegd. Wat betekent dat nou voor u? Voorlopig niet zo veel want in 2019 gaan we gewoon door als vanouds. Voor Middelburg betekent dit bijna 900.000,- bijleggen op een be groting van net 2 miljoen. Dat dit financieel onhoudbaar is mag dui delijk zijn. Meer dan ooit blijkt dat het echt noodzakelijk is dat we de manier waarop we onze inwoners naar zorg begeleiden goed onder de loep moeten nemen. Want geld dat we uitgeven aan de uitvoering "is geld dat we niet uit kunnen Elke dag wordt er in Nederland zo'n 275 keer aangifte gedaan van fietsendiefstal. In Middelburg worden de meeste fietsen gestolen rond het station. Daarom organiseert gemeente Middel burg op donderdag 11 oktober van 11.00 tot 16.00 uur voor het NS-station een graveer- en voorlichtingsactie door het preventie team van Centrum Fietsdiefstal. Bezoekers kunnen tijdens de gra- veeractie gratis hun fiets laten gra veren. Door een fiets te graveren wordt deze geregistreerd. Wanneer de fiets na diefstal wordt terugvon den, is het voor de politie gemak kelijk de eigenaar te traceren. Zo wordt een fiets minder aantrekkelijk voor de fietsendief. Het graveren tijdens deze actie is kosteloos. Er zal echter wel naar een legitimatie bewijs gevraagd worden. Het preventieteam kan bezoekers daarnaast alles vertellen over de meest geschikte sloten voor elk type fiefs. Uit gegevens van de politie blijkt namelijk dat véél fiet sendiefstallen voorkomen hadden kunnen worden met een goed slot. Het preventieteam staat aan de voorkant van het NS-station. Tijdens de wijktafel binnenstad op dinsdagavond 30 oktober vindt er een stemming plaats over de naamgeving van het park aan het Molenwater. Met een smart- phone kunnen de inwoners van de binnenstad aangeven of zij een voorkeur hebben voor de naam Molenwaterpark of voor de naam Johannes Goedaertpark. In novem ber volgt daarnaast een peiling via Facebook. Het park heeft op dit moment geen officiële naam. Een aantai Middelburgers heeft het initiatief genomen om het park te vernoe men naar Johannes Goedaert. Het Wijkteam Binnenstad en de commissie Straatnaamgeving nodigen alle inwoners van de binnenstad uit voor een stemming tijdens de Wijktafel Binnenstad op dinsdagavond 30 oktober in de Kloveniersdoelen. De commissie Straatnaamgeving zal de uitslag van de peiling in haar advies meenemen aan het college van burgemeester en wethouders dat hierover beslist. Ook wordt een algemene peiling via Facebook in november hierbij betrokken. Meer informatie treft u aan op: www.wijkteambinnenstad.nl/ johannes-goedaerl/ Op zaterdag 13 oktober start in Middelburg de wielerronde Tacx Pro Classic. De start van deze wielerronde is om 12.30 uur op de Dam bij het monument van Wouter Weylandt en eindigt, na 200 kilometer rijden op Zeeuwse bodem, op Neeiq'e Jans. Het parcours Na de start op de Dam rijden de renners via de St. Pietersstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen, Seissingel, Sandenburglaan, Leliëndaalseweg, Sint Laurens (Noordweg) richting Serooskerke. De volledige route kunt u vinden op: www.tacxproclassic.nl Verkeersmaatregelen Voor de veiligheid van de ren ners, bezoekers en de bewoners moeten we een aantal (verkeers) maatregelen treffen. We hebben hierbij geprobeerd om zo min mogelijk de dagelijkse gang van zaken te beïnvloeden. Er zijn drie soorten maatregelen: Er geldt die dag een parkeerver bod van 7.00 -13.30 uur op het Damplein, Dam (noordzijde) van de Schuitvlotstraat tot aan het Damplein; De weg of straat kan bij de start langere tijd afgesloten zijn voor verkeer; De weg of straat wordt bij door komst van de renners circa 20 minuten afgesloten. Op plekken waar niet geparkeerd mag worden, staan borden. Auto's die hier op de aangegeven dag toch nog geparkeerd staan, wor den weggesleept. Activiteiten Vooraf aan de start van de wielerronde, zijn er verschillende activiteiten. Zo wordt op de Dam (zuidzijde) van 9.30 -10.30 uur de zogehe ten Dikke Bandenrace gehouden voor de jeugd tot en met 12 jaar. Ook is er een tekensessie met de ploegen op het Damplein en worden er foto's gemaakt. Om 12.15 uur wordt met de op stelling van de ploegen op de Dam begonnen. De wielerronde is live te volgen op televisie via Eurosport. geven aan waar het voor bedoeld is namelijk de zorg zelf. Wij proberen er vanuit onze positie in de raad goed op te blijven zitten maar daar hebben we u ook voor nodig. Laat ons alstublieft weten wat uw zorgen zijn, mail ons met wat u van uw gemeente wil, bel ons over uw ideeën en spreek in als een onderwerp op de raads- agenda u aanspreekt. Zorg is op Walcheren een grote zorg en daar hebben we u bij nodig. Bas van der Reest Raadslid D66 Donderdag llvoktober is er van 20.15 tot 22.30 uur (inloop 20.00 uur) de wijktafel Nieuw Middelburg in Café Willem (Hof van Buren). U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafel te bezoeken. De gemeenten Middelburg en Vlissingen nodigt ondernemers van harte uit voor de jaarlijkse netwerkbijeenkomst op woensdag 24 oktober. Te gast zijn wetenschapsjournalist Diederik Jekel en Korné Walhout van Walhout Civil. De bijeenkomst is van 18.00 uur tot 21.00 uur in CineCity, Vlissingen. Aanmeldingen kunnen gestuurd worden naar Judith Sekewaël' via e-mailadres j.sekewael@middelburg.nl. Maximaal twee aanmeldingen per bedrijf. Uw aanmelding zien wii graag uiterlijk 12 oktober tegemoet. Regelmatig komen bij onze collega's van openbare ruimte klachten binnen over overlast dat voeren aan vogels geeft. De klachten gaan niet alleen over voeren van duiven en andere vogels op straat, maar komen ook van inwoners die klagen over hun buren die in hun eigen tuin of schuurdak de vogels eten geven. Zij ervaren overlast van uitwerpselen en ongedierte wat op de restanten van het voer afkomt. In de Algemene Politieverordening Middelburg (APV) is er een artikel opgenomen waar in staat dat het verboden is duiven en andere vogels te voeren in de openbare ruimte. Maar bij het eten geven van vogels in de eigen tuin kan de gemeente niet handhaven. Voeren van vogels in de eigen tuin is prima, maar veroorzaak geen overlast voor uw buren. De overlast ontstaat meestal doordat er grote hoeveelheden strooivoer, brood en dergelijke in de tuin of op het dak van de schuur wordt gegooid. Dit trekt grotere vogels, zoals meeuwen en kraaien, aan. De uitwerpselen van deze vogels zorgen voor de overlast. Daarnaast blijft er vaak (te lang) voer liggen, wat vervolgens weer allerlei ongedierte, als muizen en ratten, aantrekt. Hoe voorkom je overlast: Zorg dat het strooivoer niet te lang blijft liggen; Voer op verschillende plekken; Voer in kleine hoeveelheden en wat vaker. De grotere vogels halen hier niet voldoende energie uit of vinden het voer niet eens; Voer niet te laat op de dag, zodat het 's avonds niet blijft liggen en onge dierte aantrekt; Houd het ongedierte op de grond weg door het voer te strooien op een verhoogde plaats, zoals een voederhuisje, tafel of een andere verhoging. Ook met een verhoging is het niet verstandig het voer voor een langere- tijd te laten liggen. Muizen en ratten kunnen hier namelijk ook opkomen; Haal het voer weg wanneer het al een aantal uren niet opgegeten wordt. Volg ons ook op Facebook: Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Damplein 23, Doeleweg 2 (Arnemui- den), Etty Hillesumstraat 45, Herengracht 120, Herenstraat 15-17, Kinderdijk 78, Ohmweg Verleende omgevingsvergunningen Albert Aylerstraat 8, Baljuwlaan 10 t/m 96, Rijnstraat 1 t/m 23 en Waalstraat 2 t/m 8 en 16 t/m 24, Burgemeester Baasr ban 11Kinderdijk 54, Sprenckban 14, Veldmaarschalk Montgomeryban 41 43 Verwijdering vaartuig Arnekanaal Keetweg RUD Begrotingswijziging 2019 Verkeersbesluit parkeerterrein tegenover Damplein 30 1

de Faam | 2018 | | pagina 9