Marco van Pagee tussen kaai en schip Wasschappel viert zijn allereerste Mega Oktoberfest v I BB KoM arr xte kaxst~ pa vee Mie* we z*> scMo&f -re poten «setsw De Faam WOENSDAG 10 OKTOBER 2018 42 jaar musicus in Australië IK HEB VEEL TEMPERAMENT. DISCIPLINE MOEST IK LEREN. TEMPERAMENT EN DISCIPLINE löhOTOn DE FAAM ttc. uueer MtAMtc a M gt zo f Marco van Pagee (68) iswereldberoemd klassiek musicus in Australië en nu, na tweeënveertig jaar, keert hij terug naar zijn stad: Middelburg. Of hij blijft? Dat weet hij niet. Sinds hij driejaar geleden Michelle Urquhart ontmoette, leeft hij tus sen twee continenten: Australië en Europa. Of zoals hij zelf zegt: "Tussen kaai en schip." MIDDELBURG - Aan tafel in zijn bescheiden Middelburg se woning, steekt hij van wal. Zijn partner Michelle, afgelo pen maand overgekomen uit Australië, zet koffie. Marco: Ik ben geboren in Middelburg en we woonden aan de Rouaanse Kaai. Mijn vader was architect Thuis hoorde ik veel klassiek. Eén stuk sprong eruit: het Vi oolconcert van Tsjajkovski met violist Zino Fransescatti. Hij is nog steeds mijn held. Toen vond ik het geluid van al die violen schitterend. Thuis had den we een viool die mijn va der ooit ergens kocht. Na jaren aandringen begon ik op m'n achtste met viool lessen aan de Muziekschool destijds bo ven de concertzaal aan de Sin gelstraat. Naast muziek was ik ook een fanatieke schaatser en werd op m'n vijftiende Zeeuws jeugdkampioen. Op mijn vijf tiende werd ik Zeeuws jeugd kampioen. Uiteindelijk had ik maar één doel: violist worden. Na de middelbare school wilde ik violist worden. Den Haag/Amsterdam Om toegelaten te worden bij het Koninklijk Conservatorium in Den Haag moest ik eerst een voorbereidende cursus volgen om mijn viooltechniek en mu ziektheorie bij te spijkeren. Op mijn 18e werd ik toegelaten, studeerde viool met Joachim Röntgen en Davina van Wely en deed na vijfjaar eindexa men. Vlak daarvoor speelde ik m'n recital programma door voor mevrouw van Wely in aanwezigheid van de toen elf jarige Jaap van Zweeden. Zijn commentaar:"Heel muzikaal gespeeld maar het kan wel wat zuiverder." Ik vermeed mi litaire dienst en kreeg de kans Marco Pagee samen met partner Michelle Urquhart FOTO: THEO RIETVELD om twee jaar verder te stude ren; altviool met Jurgen Kuss- maul en orkest directie met Louis Stotijn. Ik studeerde cum cum laude af voor altviool in 1976. Tijdens mijn laatste jaar aan het conservatorium werd ik benoemd tot 2e soloaltist bij het Radio Kamerorkest. En toen kwam Melbourne. Melbourne/Middelburg Na mijn altviool examen ver trok ik in 1967 naar Australië. Daar kreeg ik, na voorgespeeld te hebben, de functie van solo Marco van Pagee richtte het Internationale Kamermuziek Festival in Melbourne op waarvan hij artistiek leider en dirigent was. Kamermuziek is zijn passie en tegenwoordig treedt hij op met zijn partner Michelle Urquhart. Marco van Pagee werkte na zijn cum laude examen aan het Koninklijk Conservatori um in Den Haag één jaar als 2e solist altviool by het Radio Kamerorkest in Hilversum. Als 26-jarige vertrok hij naar Australië. Daar wérkte vervolgens als solo altviolist bij het Opera Ballet Orkest in Melbourne; leidde als gastdirigent vele symfonie orkesten in vele landen. altviolist bij het Opera Ballet Orkest in Melbourne. Uitein delijk woonde en werkte ik 42 jaar in Australië. Ik ben dank baar dat ik mogelijkheden heb gehad in mijn carrière als mu sicus. Met jonge getalenteerde Australische musici heb ik con certen gedirigeerd in Australië, tijdens festivals en in Europa als hoogtepunt een concert met mijn Geminiani Orkest in het Concertgebouw in Am sterdam. Ik was oprichter en artistiek directeur van het Mel bourne International Chamber Music Competition en heb mij ingezet om jonge talentvol le studenten voor te bereiden voor een carrière als professi onele musici. Sinds december vorig jaar woon ik in mijn ge boortestad. Afgelopen maand gaven mijn partner Michel le en ik een huisconcert in de Zeeuwse hoofdstad. Michelle leed jarenlang aan een oog ziekte en had een hoornvlies transplantatie. Voor de Kera- toconus Group UK spelen we een benefietconcert in de Lon- dense "Different Gallery" deze maand. En nu? Middelburg Australië? Tussen kaai en schip. Aan zomerse activiteiten geen gebrek in Wasschappel maar in de wintermaanden is het wat rustiger. De saamhorig heid in het dorp is groot en de bewoners houden wel van een feestje. WESTKAPELLE - Om de stilte de komende weken te door breken is Maarten Sonius van rent4event samen met Ramon de Witte van Brasserie de Fon tein druk bezig met de orga nisatie van hun eerste Mega Oktoberfest. Zij zijn er voor gaan zitten en hebben nage dacht over de invulling van de avond en de muziek. Sonius vertelt: 's Zomers is hier ge noeg te doen, denk aan het Dijkfeest, braderie en activitei ten in het Polderhuis. Maar nu in de herfst en met de winter in aantocht is het een stuk stil ler. Daar wilden we wat mee. Op heel Walcheren wordt het Oktoberfest gevierd, dus waar om hier niet?" ledereen feest mee De Witte is horecaondernemer centraal in het dorp en beheert ook het naastgelegen vereni gingsgebouw, dus een locatie midden in het dorp was snel gevonden. Sonius heeft een evenementen bedrijf en dus was het entertainment ge deelte en de aankleding ook snel geregeld. "Als je het kunt combineren dan wordt het een super gezellig mega feest." zegt Sonius, We verwachten een flinke opkomst, want in de omliggende dorpen en ste den zijn de Oktoberfesten al zo goed als uitverkocht." Het Oktoberfest wordt gehou den op zaterdag 20 oktober in 'Westkapelle Herrijst'- Brasse rie De Fontein aan de Markt. Kaarten kosten 7,50 euro aan de zaal en zijn inclusief een bierpul van een liter die je aan de bar kunt laten vullen. Als je op Facebook het evenement "Mega Oktoberfest Westkapel le" deelt maak je ook nog kans om vier pullen bier te winnen. Dresscode Er zijn giveaways en er is te gekke muziek van zanger Al- win, DJ Carlo en Das Hossaa DJ Team die de tent op z'n kop gaan zetten. In de zaal worden spelletjes gedaan zoals bier pulsjoelen, spijkers slaan en meer. En natuurlijk zullen de bierworsten en pretzels hier niet ontbreken op deze avond. Het dragen van dirndls en le- derhosen, de dresscode voor Het allereerste Westkapelse Oktobeifest.heeft een dringende dresscode. de avond, is verplicht. De zaal gaat om 20.00 uur open eh het feest duurt tot 01.00 uur. Meer informatie lees je op Fa cebook, zoeken op Mega Okto berfest Westkapelle. 8 Advertentieverkoop en media-advies Eadvertising.zeeIand@persgroep.nl T 06-20 5414 55 Redactie r# W liedje nieuws aan op de website via de Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@persgroep.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen knop Schrijf Mee. f Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige reddctiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep.

de Faam | 2018 | | pagina 3