Week van de veiligheid Prijs bij Sinke schoenmode «200 krantenbezorgen.nl Lumileds viert 125-jarig jubileum met boek en drukke open dag I Nog één week! start premie Interesse? Mail: pzcnrc@gmail.com Op woensdag 17 oktober openen wij om 10.00 uur de deuren van een compleet vernieuwde Albert Heijn XL Vlissingen. Graag tot dan! De Faam WOENSDAG 10 OKTOBER 2018 G££M PANIEK, LEES Pg MEigRKASilfKlffgT Startpremie 200,- Prima verdienste 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen voor 07.00 en zaterdags voor 08.00 uur* Gratis de krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar (afhankelijk van wijkgrootte) *vraag naar de mogelijkheden Vitrite VLISSINGEN - Deze week is de Zeeuwse Week van de Veiligheid. Een van de onderwerpen die in de Zeeuwse Week van de Veiligheid aan de orde komen is het zelf snel handelen als er in de nabije omgeving een incident zou plaatsvinden. Een goed hulpmiddel hierbij is een kaartje, dat in de meterkast gehangen kan worden. Die Zeeland Veilig meterkastkaart is als PDF-bestand te downloaden vanaf www.zeelandveilig.nl VLISSINGEN - Mevrouw Bok uit Vlissingen won vorige week een prijs bij Sinke Schoenmo de en Ruitersport in Vlisisn- gen. Zij had van de zomer bij Sinke schoenmode twee paar schoenen van het merk Durea gekocht en maakte daardoor kans op een prijs. Van Durea mocht ze een paar winter- schoenen uitzoeken. Gratis en voor niks. Afgelopen woens dag was het zover. Na de over handiging van de cheque en de bos bloemen kon het passen beginnen. Kijk op www.firma- sinke.nl voor de wintercollectie of loop even binnen. na arte maanden q&ed bezorgen Afgelopen zaterdag kreeg de Open Dag van Lumileds, het vroeger Vitrite, een feestelijk tintje: dankzij een initiatief van oud-medewerkers, bracht de fabriek een boek, een beeldverslag over de 125-jarige geschiedenis, ge combineerd met een tiental interviews en anekdotes. Zo'n 750 mensen bezochten de Open Dag. MIDDELBURG - Burgemees ter Bergmann kreeg het eerste exemplaar van het boek uit gereikt door directeur Michel Klijn. Bergman feliciteerde het be drijf met alle namen die het in de afjgelopen 125 jaar heeft gehad: De Fitting, Vitrite, Phi lips Lighting en Lumileds. Wat jiiet is veranderd is het karak ter van het bedrijf het maakt deel uit van een groot con cern, maar het voelt aan als een familiebedrijf met al haar ups en downs. Klijn noemt het museum, waar in vitrines pro ducten en andere voorwerpen te zien zijn sinds 1893. Ook de fbtowand met een tiental pa nelen waarop foto's te zien zijn uit het archief en het jubile- V.l.n.r directeur Michel Klijn, Jan van Splunder en burgemeester Bergmann. FOTO: LUMILEDS umboek. Zonder oud- mede werkers was dit niet gebeurd. Klijn staat stil bij het plotseling overlijden in juli van de huis fotograaf van het bedrijf Ricar- do Pongajow. Het boek is een boek van en voor medewer kers. Vele (oud-) medewerkers namen het boek, bij voorinte kening, afgelopen zaterdag di rect mee. LED's Het boek is samengesteld door oud-medewerker Jan van Splunder en velen hebben hem daarbij geholpen. De hui dige directeur kwam in 2003 bij Lumileds werken. Dit jaar werd hij door het hoofdkantoor in Duitsland, de Business Groep Automotive, gevraagd direc teur in Middelburg te worden. Momenteel telt Lumileds ca 120 personeelsleden. Het be drijf werkt volcontinu en ziet met vertrouwen de toekomst tegemoet. Of zoals Michel Klijn zegt:Met onze innovaties zijn wij uniek op het gebied van componenten voor (Led-)au- tolampen. Momenteel heeft veertig procent van alle auto's componenten die bij ons zijn gemaakt. Het bedrijf heeft de kennis in huis en is daarom van strategisch belang. Wel moeten we attent blijven op toekomstige ontwikkelingen op het gebied van verlichting".

de Faam | 2018 | | pagina 13