Voor mij is het nu of nooit' 0 Doe je tegoed aan lekker Formule 1 kijken Kies voor 6 maanden gratis Ziggo Sport 5 dagen! '1 Stoptober: 28 dagen niet roken Walcherse steppers in De Faam Bij Alles-in-1 Premium eerste A maanden per maand ma delta.nl/zomeractie De Faam WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2018 FACEBOOK, EEN SPECIALE APP EN MAGAZINE HELPEN DESTOPPERS MEEDOEN AAN STOPTOBER ■PW N09 maar f Van de redactie Voor het vijfde jaar op rij staat de maand oktober in Neder land in het teken van Stoptober. Dankzij de positieve aanpak, de gratis Stoptober-app en de dagelijkse steun van Stoptober via social media hebben al bijna een kwart miljoen Nederlan ders de afgelopen jaren meegedaan. Ook de steun van de stoppers onderling draagt bij aan het succes. REGIO - Actrice- en presen tatrice Katja Schuurman, pre sentator Kees van der Spek en Omroep MAX-directeur Jan Slagter gaan vanaf 1 oktober de uitdaging aan om 28 dagen niet te roken. Gelegenheidsro ker Katja Schuurman wil graag helemaal stoppen: "Het is een gewoonte waar ik graag vanaf zou zijn. Samen stoppen is fijn, het sterkt in het volhouden. Het gevoel dat je niet alleen bent en soms even chagrijnig naar elkaar kan kijken en dan elkaar lachend lief omhelzen." Kees van der Spek rookt sinds zijn 16e en weet zeker dat Stoptober hem het laatste zetje kan geven: "Als je een maand kunt stoppen, is de kans dat je echt helemaal kunt stoppen enorm groot." Voor Jan Slagter is dit een kans die hij met bei de handen aangrijpt: "Ik rook al 40 jaar tussen de anderhalf en twee pakjes per dag. Volgend jaar word ik 65 jaar en ik heb het gevoel: het is nu of nooit." Staatssecretaris Paul Blokhuis (VWS) "Stoppen met roken doe je voor jezelf maar ook voor je kinderen en de familie en vrienden om je heen. Het helpt enorm bij stoppen als je om je heen zo weinig mo gelijk mensen een sigaret ziet opsteken. Rookvrij is onder tussen gelukkig steeds gewo ner. In de trein, het stadion, op het schoolplein, in en om het ziekenhuis. Sinds deze maand zijn zelfs 550 sportclubs geheel rookvrij. Stap voor stap bren gen we zo samen de eerste rookvrije generatie dichterbij. Ik wens iedereen die meedoet heel veel succes!" Stoptober werkt! Uit onderzoek blijkt dat 80% van alle rokers in Nederland graag wil stoppen met roken, Stoptober is een lande lijke actiemaand, die ook op Walcheren deelnemers kent. De komende weken volgen we in deze krant drie Walchenaren tijdens hun poging om het ro ken eraan te geven. Gaat het hun lukken? Over vier weken zijn we een stuk wijzer. Stoptober start 1 oktober maar stopper kunnen ook op een later moment instappen. maar dit is nog niet zo een voudig. Voor een roker lijkt er eigenlijk nooit een juiste gele genheid om te stoppen. Stop tober creëert dit moment op 1 oktober en biedt positieve steun aan alle stoppers. Rokers die 28 dagen stoppen hebben 5 keer meer kans om blijvend te stoppen doordat ze door de periode met de zwaarste ont wenningsverschijnselen heen zijn. Bovendien is een periode van 28 dagen goed te overzien. Uit onderzoek van het Amster dam UMC van vorig jaar blijkt m Iedereen die aan Stoptober wil meedoen kan zich inschrijven via de website www.stoptober.nl en kan vanaf 28 september de bijbehorende gratis app downloaden die vanaf 1 oktober dagelijkse steun biedt. De 28-dagen-niet- roken-reis begint op t oktober 2018. dat Stoptober werkt. 70% van de deelnemers heeft Stoptober volgehouden en niet gerookt. Ongeveer de helft daarvan is zelfs na 3 maanden nog steeds gestopt. Dat percentage is vele malen hoger dan een stoppo ging zonder hulp. Gratis app en magazine De gratis Stoptober-app stuurt elke dag berichten stuurt en geeft tips en advies geeft. Nieuw in de app is dat stoppers nu onderling kunnen chatten. Ook op de Facebookpagina worden dagelijks tips en be richten gedeeld. Alle deelnemers kunnen het Stoptober Magazine, zolang de voorraad strekt, gratis op halen bij een Kruidvatvesti ging bij hen in de buurt. In het magazine staan inspirerende verhalen van bekende en on bekende Nederlanders en van zelfsprekend veel tips om de 28 dagen door te komen. Op zoek naar meer informatie? Check de website: https://stoptober.nl 3Ö9-

de Faam | 2018 | | pagina 19