Een succeservaring voor jongeren in de knel ]ttemake"me,t J o dementie en wat dan? {3) DNWG Werkzaamheden aan de drinkwaterleiding op Walcheren vanaf 1 oktober 2018 WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2018 GEZONDHEID si* waterbedrijf Wat is bruin water? Hoe gaat u om met bruin water? Planning en contact De Faam Marcel van der Voort In het centrum van Oostka- pelle is de Homebase van Stichting Break Adventure. Initiatiefnemers René en Emma de Pagter vertellen over hun dagtrainingstraject Break Through voor jongeren in de knel dat woensdag 10 oktober van start gaat. OOSTKAPELLE - Jongeren tussen de vijftien en drie entwintig jaar die vastlopen op school of werk vanwege moeilijke omstandigheden, motivatieproblemen of risico gedrag kunnen meedoen aan het nieuwe traject. Emma: "Ze strubbelen met dingen in het leven die ze hebben meege- maakt.-Het zou kunnen dat ze daardoor niet meer in bewe ging komen. Of hebben een verkeerde invloed van vrien den. Het is de bedoeling dat ze bij Break Through een suc ceservaring krijgen." Dankzij training en coaching op een uitdagende en grensverleg gende manier. René, Emma en hun team ervaren mede werkers stimuleren de jonge ren om uit de comfortzone te stappen. Hierdoor overwin- MIDDELBURG - Als je te ma ken krijgt met beginnende de mentie, komen er veel vragen op je af. Niet alleen voor de gene met dementie, maar ze ker ook voor de naasten en de omgeving. Ineens ben je man- telzorger en ziet je toekomst er onzeker uit: Hoe zorg je het beste voor je dierbare met de mentie? Waar vind je uitleg? Wie kan je wegwijs maken in de hulp en ondersteuning die er is? Mensen met dementie en hun mantelzorgers kunnen in Zeeland gebruik maken van een casemanager die helpt om de zaken goed te regelen totdat het thuis niet meer gaat. Nu is er ook een papieren naslag werk: de keuzewijzer Houvast Dementie. In deze keuzewij zer vindt u naast uitleg over dementie allerlei handige .in formatie wat er mogelijk is in Zeeland. ü1 Informatie over verkrijg baarheid via www.zeeuwse- zorgschakels.nl/dementie/ houvast-dementie.htm of 0118 851416. Evides Waterbedrijf produceert en levert drinkwater in Zuidwest Nederland. In opdracht van Evides werkt DNWG aan uw drinkwaterleidingnet. Onlangs nam gedeputeerde Harry van de Maas het eerste ex emplaar van Houvast Dementie in ontvangst, in zijn rol als Zeeuwse ambassadeur Dementie. Emma en René de Pagter in hun Homebase. De thuisbasis waar ze samen met een team medewerkers jongeren in de knel helpen. Ook zijn er uitdagende buitenactiviteiten. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT. nen ze angsten. De deelne mers worden weerbaarder gedurende het traject van vier dagen per week in totaal acht weken. Dat helpt om een gezond zelfbeeld te krijgen. Een deel van de dagen staat in het teken van sport-, spel en outdooractiviteiten in combinatie met tijd voor re flectie of het behandelen van een thema in groepsverband. Eveneens gaan ze naar de Belgische Ardennen. Emma "Ik heb een Sociaal Pedago gische Hulpverlening/Soci- al Work (SPH)-achtergrond en René heeft een defensie achtergrond en is outdoor liefhebber. "BREAK Through zorgt ervoor dat ze sterker worden. Dat doet iets met de geest. Wij geven het geen mi litair karakter", legt René uit. Volgens de initiatiefnemers hebben de jongeren na de Break Through onder andere een gezond dag- en nachtrit me, meer inzicht in de ma nier van denken, gedrag en emoties uiten. René: "Hqt is belangrijk dat ouders en ver zorgenden ook een aantal uren gezin coaching nemen. Dat zit standaard bij het tra ject, maar er is geen dwang." Er is ook nazorg. Daarvoor starten ze een club. Zie ook www.breakadventure.nl Er is nu een papieren naslagwerk: de keuzewijzer Houvast Dementie. FOTO: PR Vanaf maandag 1 oktober 2018 gaat DNWG in opdracht van Evides Waterbedrijf werken aan de drinkwaterleiding op Walcheren. Het werkgebied omvat Oost-Souburg, Vlissingen, Koudekerke, Dishoek en omgeving. Zo heeft u ook in de toe komst schoon en betrouwbaar drinkwater. Wanneer de werkzaamheden in uw buurt worden uitgevoerd, heeft u tijdelijk kans op bruin water en een wisselende waterdruk. De totale werk zaamheden duren naar verwachting ongeveer 6 maanden. Bruin water is kraanwater dat niet helder van kleur is. Het is niet erg als u het drinkt, het is niet schade lijk voor uw gezondheid. De kleur komt door ijzer en eventueel mangaandeeltjes uit de leidingen. Deze mineralen zitten ook in helder water en hebben zich eerder afgezet in het leidingnet. Ze kunnen loskomen als de stroomrichting of -snelheid plotseling verandert. U kunt het kraanwater gebruiken zoals normaal. Draai geen (witte) was op de werkdagen tussen 8:00 en 16:30 uur. Zet u buiten deze tijden de wasmachine aan, controleer vooraf of het water helder van kleur is, om eventuele vlekken te voorkomen. Laat de kraan goed doorlopen als u helder water wilt. - Wilt u meer lezen over het project of weten wanneer wij bij u in de buurt aan het werk zijn? Check dan www.DNWG.nl/walcheren Heeft u geen beschikking over internet of heeft u vragen? Neem dan tijdens kantooruren contact op met het Front Office van DNWG op telefoonnummer 0113 74 11 00. De werkzaamheden staan ook Vermeld op www.waterstoring.nl. Onze excuses voor het ongemak. Meer informatie? Kijk op www.waterstoring.nl

de Faam | 2018 | | pagina 15