Het woord aan raadslid Tony Noom Stationsbrug Middelburg op transport Spreekuur gemeente en politie Najaarsronde wijktafels Servicebus doet ook Griffioen aan Commissievergaderingen OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Vuurwerk - kostbaar cultureel erfgoed of overlast, hoe we het ook ervaren: de Christenunie wil samen goede afspraken maken. In Zeeland is het momenteel nog heerlijk nazomeren, zo ook in de gemeente Middelburg. Met de zomer nog vers in het gejieugen is het alweer tijd om juist nu na te denken hoe we dit jaareinde op een verantwoorde manier omgaan met vuurwerk. Regeren is immers vooruitzien en we zijn de zorgen van de voorgaande jaarwisseling niet vergeten. Als Christenunie vragen we aandacht en bescherming voor Middelburgers die geen plezier beleven aan prachtige kleuren en harde knallen. Laten we dit jaar meer vuurwerkvrije zones afspre ken en gebruik op een juiste ma nier regelen voor gebieden waar rust gewenst is en zelfs nodig. Handhaving is echter complex, vandaar dat we hier tijdig op willen aansturen. Afgelopen jaarwis seling was er per verordening al een vuurwerkvrije zone in het gebied Vlasmarkt. Hoe kunnen we gebieden als de kinderboerderij, dierenopvang de Mikke, Park Too- renvliedt, de verzorgingshuizen en het AZC de komende jaarwisseling vrij houden van vuurwerkoverlast? Uw inbreng is hiervoor nodig! De Christenunie wil verbinden, ook in Middelburg - neem dus gerust contact op met onze fractie nu we nog heerlijk nagenieten van de zomer. Tony Noom Raadslid Christenunie tonynoom74@gmail.com 06 40 63 60 73 De Stationsbrug is bijna 70 jaar oud. Provincie Zeeland wil deze draaibrug in goede conditie houden. Daarom vindt groot onderhoud plaats. De Stationsbrug gaat tijdelijk naar Krimpen aan den IJssel, waar de brug een uitgebreide behandeling krijgt. Met ingang van 24 september 2018 is de Stationsbrug afgesloten voor alle verkeer. De verwachting is dat de gere noveerde Stationsbrug op zijn vroegst in de zomer van 2019 teruggeplaatst wordt. Wat merkt u van de restauratie? Voetgangers kunnen vanaf 24 september gebruik maken van een tijdelijke loopbrug. Deze brug gaat vier keer per dag open voor pas serende schepen. Op zaterdagen, zondagen en feestdagen wordt de tijdelijke noodbrug niet bediend. Fietsers steken het Kanaal door Walcheren over bij de Schroebrug. De werkzaamheden hebben ook gevolgen voor de dienstregeling van Connexxion. Aan de Loskade komen tijdelijke haltes, zodat de bussen die normaal over de Sta tionsbrug rijden niet meer aan de zuidkant van het Kanaal komen. Kijk voor updates over de werk zaamheden op de website van Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van Nieuw Middelburg en Klarenbeek- Veersepoort op dinsdag 25 september van 10.00 tot 11.30 uur op het winkelplein van de Fazantenhof terecht met vragen, klachten, sug gesties of complimenten over hun wijk. Bij het spreekuur kunnen inwoners De najaarsronde van de wijktafels gaat binnenkort van start. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actu aliteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en dé wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Let op: de data van Griffioen, Arnemuiden en Binnenstad zijn gewijzigd ten opzichte van het overzicht dat vorige week geplaatst is. Dinsdag 9 oktober: wijktafel 't Zand/Stromenwijk in De Ver gulde Baars Donderdag 11 oktober: wijktafel Nieuw Middelburg in Café Willem (Hof van Buren) Dinsdag 23 oktober: dorpstafel Sint Laurens in het Van Citters- hoff Donderdag 25 oktober: wijktafel Dauwendaele in Ontmoetings centrum Hof Mondriaan Dinsdag 30 oktober: wijktafel Bin nenstad in de Kloveniersdoelen Woensdag 7 november: wijktafel Griffioen in Wijkcentrum 't Seijs Woensdag 21 november: dorps tafel Arnemuiden in De Arne Donderdag 22. november: wijk- vragen stellen aan de wijkmanager en de BOA's van de gemeente Mid delburg en de wijkagent. Doel van het spreekuur is om sa men met de inwoners de leefom geving te verbeteren. tafel Zuid in Palet (grote zaal) Dinsdag 27 november: dorpsta fel Nieuw- en Sint Joosland in het dorpshuis Donderdag 29 november: wijk tafel Klarenbeek/Veersepoort in Café Willem (Hof van Buren) Wijkteam Mortiere heeft de voor keur voor een keer een wijktafel in het voorjaar. De bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.30 uur (inloop 19.30 uur). Uitzonderingen zijn 't Zand - Stromenwijk, duurt van 19.30 tot 22.30 uur (inloop 19,00 uur) en Klarenbeek/Veersepoort en Nieuw Middelburg, met inloop 20.00 uur en start 20.15 tot 22.30 uur. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Vanaf dinsdag 25 september rijdt de Servicebus een nieuwe - route, waarbij de wijk Griffioen wordt aangedaan. Op maandag 24 september opent wethouder Cees Lodder ais ambassadeur van de Servicebus de route met een rondje langs de nieuwe hal tes. Daar presenteert hij de bus aan de omwonenden. Met de nieuwe route gaat een lang gekoesterde wens in vervulling van bewoners en zorgaanbieders in de wijk Griffioen, namelijk dat de wijk wordt aangesloten op de Servicebus. Elke 40 minuten doet de bus in totaal 17 haltes aan in de binnenstad en Middelburg-Noord. De Servicebus is er voor iedereen. Met een brede doorgang en lage instap is de bus ook goed toegankelijk voor mensen die slecht ter been zijn of wel wat hulp kunnen gebruiken, bijvoorbeeld met de rollator. De chauffeurs van de Servicebus helpen passagiers graag. Een rit met de Servicebus kost 1,-. Betalen kan met een bankpas of de OV-ch~ipkaart. Contant betalen is helaas niet mogelijk. Op zondag en maandag rijdt de bus niet. Op woensdag 26 september is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 1 oktober vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 2 oktober. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 8 oktober. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/a1spraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Albert Aylerstaat 8, Bellinkstraat 5, Herenstraat 44, Etty Hillesumstraat 47, Kbrinetweg 18, Lange Noordstraat 20, Noordweg 349A, Paukenweg 3, Jacob van Reigersbergstraat 3, J.G. Schorerstraat 2, Sprencklaan 14 Verleende omgevingsvergunningen Bellinkstraat 5, P. Boddaertstraat 10, Breed- mede 22, Damplein 44, Lange Noordstraat 2, Lange Noordstraat 20, J.G. Schorer straat 2, Laurens Stommespad 12 Kennisgeving verlengde beslistermijn Kromme Vteele 4-6 en Vlasmarkt 54-56, Rijnstraat 48 Publicaties Wijziging Arbeidsvoorwaardenregeling, Wijziging Mandateringsbesluit 2004, Intrekking Brandbeveiligingsverordening Vaststelling bestemmingsplan 'Binnendijk 10 en 12 Nieuw en St. Joosland' Op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeente raad bij besluit van 10 september 2018 het bestemmingsplan 'Binnendijk 10 en 12 Nieuw en St. Joosland' ongewijzigd heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische regeling om de op voormelde locatie aanwezige tweede bedrijfswoning naar een plattelandswoning te wijzigen. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 20 september 2018 tot en met 31 oktober 2018 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadple gen via de website www.middelburg.nl onder inwoners wonen en verbouwen bestemmingsplannen plannen in proce dure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPBGMBINDUK -VG01 Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenbage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die om trent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebben de die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt irv wer king daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in aijikel 8.4 van de Wst ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist.

de Faam | 2018 | | pagina 9