Schouwburg klaar voor de 21ste eeuw l£3 I 1 Betaal alleen voor je abonnement i <9^kpn 1 jaar Sim Only Onbeperkt bellen, sms'en en tot 20 GB internet /mnd* kpn.com/simonlydeal g3 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2018 De Faam Open Dag zaterdag 6 oktober "IEDEREEN IS HIER BLIJ MEE EN KOMT JUICHEND NAAR BINNEN" OFFICIËLE OPENING Theo Rietveld Een nieuw theaterseizoen in een vernieuwde Schouwburg. Het heeft bijna een jaar geduurd, maar nu staat er een ge bouw met een modern interieur en de nieuwste technische snufjes compleet met warmtepompen. MIDDELBURG - Op 21 septem ber vindt de eerste voorstelling plaats:Toneelgroep Maas tricht komt met een try-out van één van de bekendste to neelwerken van Shakespeare: King Lear. Donderdag 4 okto ber vindt de officiële opening van de Schouwburg aan het Molenwater plaats. Onder de genodigden zijn ook de om wonenden die het afgelopen jaar hinder hebben ondervon den van de verbouwwerk- zaamheden. Na een informele begroeting in de foyer met een muziekduo, wordt in de Grote Zaal het theater geopend door burgemeester Bergmann en directeur Lievens, gevolgd door een spetterende openingsact. Open Dag zaterdag 6 oktober Twee dagen na de officiële opening van de vernieuwde schouwburg zijn alle Middel burgers en daarbuiten, van harte welkom om het gebouw te beleven. Tussen 10-18 uur is er een gevarieerd, sober en doelmatig programma. Er zijn optredens van de Middelburg Se pianiste Margaretha Cle ment, de Domburgse zanger/ gitarist Stan Bor, een fragment uit de nieuwe productie van Peter Adriaanse: De Sneeuw- koning, een optreden van het Middelburgse Dance Center Dazzle en singer/songwriter Bram Houg. Daarnaast lopen er twee acteurs rond die op hila rische wijze het publiek weten te vermaken. Grabbelen voor de kleintjes die ook in de keu ken aan de slag mogen en evt. geschminkt kunnen worden. Amateurtoneelspelers kunnen deelnemen aan een workshop onder leiding van Marcel van As. Op grote schermen is na elk optreden een videorondleiding van de nieuwe schouwburg te zien. Theaterprogramma 2018-2019 Louise Hendrikx werkt al der tig jaar bij de Schouwburg. In Entree, foyer en garderobe zijn geheel vernieuwd. Evenals de toiletten die nu in de kelder zijn. Foto: PR die tijd viel het theater on der verschillende organisaties. Met de gemeente Middelburg is afigesproken dat er jaarlijks honderd voorstellingen wor den geprogrammeerd. Extra voorstellingen zijn denkbaar vanuit het amateurtoneel, schoólevenementen en andere disciplines die via verhuur ge bruik kunnen maken van het theater. Rondleiding Bart Hill werkt al vanaf 1995 voor het theater. Voor de hol- De vernieuwde schouwburg wordt donderdag 4 oktober officieel geopend door burgemeester Bergmann en schouwburgdirecteur Lievens. Onder de genodigden zyn ook de omwonenden die het afgelopen jaar hinder hebben ondervonden van de verbouwwerkzaamheden. ding van Lievens is hij de schakel tussen de werkvloer en de techniek van de the aters in Goes, Terneuzen en Middelburg. Op ICT gebied is hij verantwoordelijk voor het systeem van de kaartverkoop, website, wifi en printers. Be drijfsleider is hij in Middelburg vanaf het moment dat aan Lie vens een nieuw theater werd beloofd. De verbouw van het theater heeft Hill dus op de voet gevolgd en begeleid in samenwerking met anderen. Het vernieuwde theater heeft bouwkenmerken van architect ledereen is welkom tijdens de Open Dag op zaterdag 6 oktober van de Schouwburg. Tussen 10.00 en 18.00 uur zijn er optredens van pianiste Maigaretha Dement, de Domburgse zanger- gita rist Stan Bor en kunnen kinderen grabbelen en gerechtjes maken in de keuken. Video-schermen laten de rondleiding zien door de Schouwburg. Götzen als uitgangspunt geko zen: horizontale en verticale lijnen in blokken. Daarnaast heeft Lievens zijn blauwdruk van het Scheldetheater hier vernieuwd toegepast. Veranderingen Grootste veranderingen zijn de aankleding, de toiletten in de kelder en de moderne kleed kamers. De steensoort van het plein is Middelburg Rood: spe ciaal gebakken voor de Zeeuw se hoofdstad. Met dit gebouw kan mët een gerust hart de 21ste eeuw worden ingegaan. Sim Only 26,- 'Prijs in combinatie met KPN Compleet. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. X

de Faam | 2018 | | pagina 4