\fa0fyr" modemaand De Faam WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2018 Elk nieuw modeseizoen zijn er wel een paar trends waar je letterlijk mee weg loopt. Van hooggehakt tot chunky sneakers. Welke stijlico nen hebben voor deze nieuwe trends gezorgd? Daniel Streim iê verantwoordelijk voor de marketing en inkoop van high end schoenenwinkel Shoebaloo. We vroe gen hem naar de schoenen trends voor komend seizoen. Wandelen met Kate Verder zien we: Met een nieuw modeseizoen en collegejaar voor de deur kon docente Cateleine wel een sei- zoens-opfrisser gebruiken. Ze ging in de stoel bij Rob Peetoom Den Haag voor een mini make-over. Daisy Duke Kim K Jane B. Weglopers De trend specialist Hoe worden bepaalde schoenen trends? "Dat is een complex aan factoren. De ugly fashion trend is bijvoorbeeld ontstaan door de economische crisis waarop de hoofdontwerper van Balenciaga, Demna Gvasalia, inspeelde en de lelijke sneaker, de Balenciaga triple Smaakte. Andere merken volgen en zo werd het een hype.' Hoe komt het dat Nederland een sneaker land is? 'Hier kun je overal gympen aan, naar je werk, als je uitgaat. In andere landen mag je soms met sneakers de club niet in. De sneakertrend kent veel kanten. Van grove zolen tot logomania waarbij veel merken hun logo's terug laten.komen zoals Fendi met hun Zucca logo. Ik zie ook dat de All Star terug gaat komen. Veel merken komen met hun versie daarvan zoals gezien bij Prada en Dior.' Wie: Cateleine (44). Heeft 24 jaar een relatie met René en drie kinderen: Thijs (16), Deine (13) en Cees (11). Woont in Voorburg en is docente op de Haagse Hogeschool Facility Management waar ze lesgeeft in 'zachte' vakken als sociologie en psychologie. 'Ik vind het leuk dat ik met jonge mensen bezig ben, van 16 tot 30 jaar. Zij noemen mij 'mevrouw'. Ik zeg: 'Je mag Cateleine zeggen hoor, maar dat krijg ik er niet meer doorheen'. Stijl 'Ik zou willen dat ik meer stijl heb, ik waai met alle winden mee. Ik houd niet van nieuwe kleding shoppen, ik ben meer van tweedehands. Vriendinnen die hun kast opruimen geven mij vaak hun overschot waar ik blij mee ben. Mijn familie loopt er altijd prachtig bij, maar ik koop liever meer voor minder dan andersom maar je zult mij niet in Primark zien. Ik draag het liefst een blauwe spijkerbroek, een bloesje en gympen. Zo loop ik er eigenlijk al bij vanaf de brugklas. Ik zou wel iets vrouwelijker willen, waarmee je het beste van je lichaam naar voren haalt. Vindt mijn gezin ook, haha.' Wat hoopje uit deze make-over te halen? 'Dat ik straks naar mezelf kijk en denk 'oh wat een leuke vrouw'. Dat ik meer zelfvertrouwen heb gekregen en dat ■ook uitstraal.' Maikel van der Valk van Rob Peetoom Den Haag Rotterdam: 'Cateleine heeft goed stijl haar van haarzelf. Ze heeft nu een vrij zware lok die wat losser en speelser mag. Wanneer ze die laat groeien krijgt ze optisch een langer gezicht. De kleur hoeft niet extreem anders om het mooier te maken.' 'We hebben highlights geplaatst met 2 kleuren blond: Een zacht blond en een frisser blond om meer kleurschakeringen te krijgen. Om het haar meer glans te geven hebben we er nog een spoeling overheen gedaan. Zo spreekt het haar nog meer op een natuurlijke manier en blijft de diepte van haar eigen haarkleur behouden. In de make-up bij Angela van Rob Peetoom: Bij haar huidtype staan warme kleuren mooi, denk aan de kleuren van de herfst. Oranje, rood, groen en bruin zijn tinten die ervoor zorgen dat ze meer gaat stralen. Met de oogschaduw van Ellis Faas kun je verschillende tinten maken, van heel licht tot intensief. Bij haar ogen zijn bruine tinten heel mooi. Zwart maakt ogen harder. Een kleine hoeveelheid donker bruin aan de buitenkant van het oog en met een klein kwastje maak je draaiende bewegingen tot de hoogte van de oogkas, als in een driehoekje. Voor een frisse blik is er een goudkleurtje aan de binnenkant van haar ogen aangebracht. Er is niet veel nodig om ogen te laten spreken. Alle gebruikte producten zijn van Ellis Faas. Kledingadvies: Probeer vrouwelijke kledingstukken te combineren met wat stoerdere items. Deze jurk met print bijvoorbeeld. Die sluit aan bij je schouders en taille en loopt daarna uit. Zo creëer je een vorm en verhul je je buik. Draag er een stoer leren jack op enje vindt de juiste balans tussen vrouwelijk en stoer. Kleurgebruik is belangrijk. De warme tinten geven een wat vrouwelijker uitstraling. Dus probeer volgende keer een bloesje in een warme tint in plaats van blauw op je favoriete jeans. make-over Cateleine over haar make-over: Ik vond het een geweldige middag, wat een verwennerij zo. De haarkleur is prachtig subtiel. Ik moest wel even wennen aan de make-up. Maar WOW, kon eruit zien als een vrouw. Boekje afspraak op www.robpeetoom.nl laarsjes die je als een sok aantrekt. Een trend initiatief van Kim Kardashian. - Steve Madden sock boots - Als Kate Middleton niet op hakken loopt, dan kiest ze voor de wandelschoen. Voor de modieuze wandelaars onder ons verwelkomen we de hiking boot als opvolger van de biker boots (ja, die stoere motorlaarsjes). Afgeleid van de wandelschoen maar dan met een modieus tintje. Zo heb je ze als sneaker of laarsje met vrolijk gekleurde veters. In een combinatie van materialen zoals suède, faux fur en leer. - What For - Lakleer, platform schoenen, krokodillen print, metallics en lu*e stoffen als fluweel. SEPTEMBER Yihaa, verruil zand voor straatstenen want de cowboy boot maakt zijn intrede in het nieuwe mode seizoen. Er zijn diverse varianten; van knielaarzen met een grof silhouette" tot booties (grove enkellaarsjes). Als er maar een spitse neus en grove hak onder zit. Zo zien we veel borduursels en prints zoals de slangen en luipaard print, vrolijke kleuren zoals blauwe laarzen met oranje details. Voor elke cowgirl is er wel een passende boot. - Fabienne Chapot - Het silhouette van de schoen verandert. Met de winter in aantocht willen we aangekleed zijn. Zo worden de schachten van de laarzen wijder (zodat we er warme sokken en dikke panties onder kunnen dragen), dit zorgt voor een fijne seventies vibe a la Jane Birkin. En soms horen de sokken er al bij, zoals bij de soek boots. Puntige

de Faam | 2018 | | pagina 25