column Karin Kuijpers SEPTEMBER Lifestylejournalist Karin Kuijpers bezocht de fashionshows in Parijs en geniet ervan dat ze haar dierlijke instincten weer mag volgen. A es uit de d erentum macht en rijkdom te etaleren, wij doen het gelukkig met nepprints zodat er geen dierenleed is. Maar in een dierlijk nepkleedje voelen we ons wel powervrouwen en mannen die er flitsend, luxueus en rock 'n roll uitzien. Highfashion merken als Burberry, Diane von Fürsten- berg, Victoria Beckham en Tom Ford hebben de dieren- prints wakker gekust. En ze zijn te zien in jas, trenchcoat, mantelpakjes, jurken, avondjurken, laarsjes, tassen, pumps en oorbellen. Je kunt ze ook een alleskunner noemen, want ze gaan heel goed samen met andere klassieke patronen zoals ruiten en streepjes, maar ook met een little black dress, leer, jeans of T-shirts met logo's. Je kunt mixen en matchen tot je er zelf duizelig van wordt, want ook dat is de trend. Combineer ook de prints onderling met elkaar, zoals een zebrajurk met een tas van panterprint. Alleen een 'van top tot teen-look' zou ik vermijden tenzij je in de dieren tuin woont. Op een wild seizoen! Groeten Karin Ineens vind ik die jas mezelf weer heel goed staan, dus 'doei second life', ik ga er zelfvan genieten. Op de fashionshows in Parijs, New York, Londen en Milaan do mineerden dierenprints. En wat is er leuker dan je, man en vrouw, te laten inspireren door nieuwe modetrends? Panter, (Bengaalse) tijger, zebra, giraf, hyena, aap... De hele dierentuin komt naar onze urban jungle. En terecht, want de dierenprint is een evergreen die om de zoveel jaar opduikt. Koningen en rijken uit de tijd van onze voorouders liepen nog in echte dierenvellen om hun 'Ik had mijn trenchcoat met ze braprint, gekocht uit de H&M collectie uit 2010 met designer Roberto Cavalli, twee jaar geleden in de doos 'verkoop' gestopt op zolder. Klaar ermee. Gelukkig ben ik zo'n sloompie bij wie het eeuwen duurt voordat ik browse naar Marktplaats of Designer Vintage, dus hij kan nu weer uit de doos.

de Faam | 2018 | | pagina 23