Werken aan het duin op dijk 19/09/18 In Zeeland aan het werk Wat eten we nu en in 2050? Kom ook naar de Statenvergadering ue £wm iseieerweeK Praat mee over bereikbaarheid .Informatierubriek van dë'-Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk.dan op www.zeeland.nl. Publicaties en bekendmakingen vingjt^. u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Het Zwin is een natuurgebied aan de grens van België en West Zeeuws-Vlaanderen. Om de zee meer speling te geven, waar door schorren en slikken blijven bestaan, wordt al vanaf 2016 gewerkt aan de uitbreiding van Het Zwin. De geul is vergroot en verdiept. Er is ook een nieuwe dijk aangelegd die ons zal beschermen tegen mogelijke overstromingen uit zee. Op de nieu we dijk is deze zomer de fundering gelegd van de fiets- en wandelpaden. er een drinkpoel voor vee (hollestelle). Momenteel wordt volop gewerkt aan de aansluitingen van de nieuwe dijk op de oude bestaande dijken aan beide zijden van de grens. Hiervoor wordt de Internati onale dijk stapsgewijs afgegraven. Om de waterveiligheid te garanderen zijn tijdelijke beschermingsdijken aangebracht. Tegelij kertijd gebeurt de aanleg van het 'duin op dijk' op de bestaande dijk aan Nederlandse zijde. In de loop van 2019 zal.naar alle waar schijnlijkheid het eerste zeewater het nieuwe gedeelte in- en uitlopen. Kijk ook op www.zwininverandering.eu voor de laatste stand van zaken van de werken. Duin op dijk? Op de bestaande dijk langs de Kanaalweg Retranchement wordt het afgegraven zand uit de huidige Internationale dijk aange bracht, zodat het er zal uitzien als een duingebied. Dit duingebied dient ook als versterking van de bestaande dijk. In dit nieuwe duin wordt een fietspad aangelegd, dat aansluit op het bestèande fietspad ter hoogte van camping Zwinhoeve. Ook komt De maandelijkse openbare Provinciale Staten vergadering is op vrijdag 21 september 2018 vanaf 9.30 uur in de Statenzaal van het provin ciehuis in Middelburg. U kunt de Statenvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, maar is óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via www.zeeland.nl. Op de agenda staat het Omgevingsplan Zeeland 2018. Hieronder leest u twee uitspraken van Sta tenleden over het Omgevingsplan. "Het omgevingsplan is richting gevend voor het wel en NIET plaatsen van nieuwe grote windmolens in ons prachtige landschap." Mark Faasse (Zeeland Lokaal) "In het omgevingsplan zou ook móeten staan wan neer er een visie ligt om ongebreidelde bebouwing rond de deltawateren, de binnenwateren te voorko men. Dit is urgent, want we zien dat deze openbare ruimte, waar nu nog rust en ruimte is, erg snel wordt ingevuld met recreatie- bouw, zonder dat er heldere kaders worden gesteld." Sylvia Tuinder (SP) In oktober organiseren we drie bijeenkomsten voor scholieren, forensen en senioren die mee willen praten over bereikbaarheid op Schouwen-Duive- land of Zeeuws-Vlaanderen. Wilt u meedoen? Kijk dan op www.zeeland.nl/actueel. Provincie werk Wist u dat er in Zeeland 6.000 vacatures zijn? Zeeuwse bedrijven zetten alles op alles om vacatures vervuld te krijgen. We moeten mensen enthousiast maken voor een baan hier. Onder meer door Zeeland voor het voetlicht te brengen als dé regio om te leven en te werken. In het Aanvalsteam Arbeidsmarkt zijn Zeeuwse werkgevers, overheden en onderwijsinstel lingen verenigd met als doel de vacatures vervuld te krijgen. Om dat te doen, moeten we in ieder geval alles op alles zetten om potentiële Zeeuw se werknemers aan een baan te helpen, zoals statushouders en mensen met een uitkering. Dit kan door te investeren in flexibel en modern werkgeverschap en het bieden van optimale kansen voor ontwik keling en om- en bijscholing. Omdat er te weinig Zeeuwen zijn om alle vacatures te vervullen, zetten we ook in op actieve Zee land promotie en online recruitment van mensen buiten Zeeland. Daarvoor is het nodig dat het beeld dat niet-Zeeuwen van onze provincie hebben, namelijk dat hier weinig banen zijn en er in Zeeland alleen maar strand is, wordt bijgesteld. De Provincie ontwikkelt samen met diverse werkgevers marketingstrategieën op maat voor elke sector. Ook nam zij initiatief voor een webplatform en app om Zeeland op het gebied van leven en werken digitaal te pre senteren. Bruikbaar voor alle werkgevers. Op de netwerkbeurs Contacta in november wordt de eerste versie gepresenteerd. Alle partijen, die willen meewerken aan een sterk imago van Zeeland voor leven en werken, zijn daarbij van harte welkom! Bent u geïnteresseerd in voeding en voedselproductie? Kom dan ontdekken, inspiratie op doen, ontmoeten, leren en vooral genieten van lekker en gezond voedsel tijdens Dutch Agri Food Week (DAFW) van 5 tot 16 oktober 2018. Wat eten we vandaag? Een vraag die we onszelf bijna iedere dag stellen. Boeren en tuinders, ondernemers uit toeleveren de en verwerkende industrie, winkeliers, overheid en wetenschappers laten in deze periode extra zien hoe zij werken aan veilig en gezond voedsel voor onszelf errvoor 9 miljard mensen wereldwijd in 2050. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "De Zeeuwse Foodsector is goed voor 15% van de Zeeuwse werkgelegenheid en dus van grote betekenis voor de Zeeuwse econo mie. Onze landbouw- en visserijbedrijven lopen voorop als het gaat om innovaties. Tijdens de Dutch Agri Food-Week zet een deel van deze bedrijven de deuren voor het publiek open. Ik raad iedereen aan er een kijkje te nemen!" Zeeuwse activiteiten tijdens DAFW Tijdens de DAFW koken leerlingkoks van Scalda iedere dag (van 5 tot 12 oktober) een lunch en een diner uitsluitend met gezonde Zeeuwse producten bij Scalda in Middelburg. Bent u dol op mosselen? Op 6 oktober kunt u mee met de Mossel tour van bodem tot bord, vanaf de mossel veiling in Yerseke. Liever oesters? Reser veer dan een plaats voor een rondleiding langs de oesterputten in Yerseke en beleef hoe vroeger oesters werden geteeld en hoe dat nu op innovatieve manier gebeurt. Ook het Agri Food Centrum Colijnsplaat (AFC) opent de deuren voor een rond leiding op 8 oktober bij de testvelden en geeft uitleg wat het AFC doet. Houdt u van biologisch? Bezoek dan op 13 oktober de Biologische groente- en fruitmarkt bij De Grote Verleiding in Kruiningen en ontdek de nieuwe ontwikkelingen in de biologi sche landbouw. Meer lezen over DAFW en reserveren voor de verschillende Zeeuwse activiteiten? Kijk dan op dutchagrifoodweek.nl Waterdunen en Het Zwin zetten de poorten open. Zaterdag 22 september is de open dag in Waterdunen. De volgende dag, 23 september, is er een werfwandeting in Het Zwin. Wilt u alles weten over het bijzondere gebied Waterdunen en ook eens een kijkje nemen achter de bouwhekken? Bezoek dan zaterdag de open dag tussen 10.00 en 15.00 uur. U kunt deelnemen aan een wandel- of fietsexcursie, de getijdenduiker bezoeken, kennismaken met het project Kustlaboratorium en zilte product en proeven. In het Kinderkustlab kunnen kin deren proefjes doen met zoet en zout water. Deelname aan deze activiteiten is gratis. Kijk voor meer informatie over de dag en de locatie op www.waterdunen.com/open-dag-2018. Meer zien van Het Zwin? Loop dan zondag om 10.00 uur mee met de gratis werfwandeling onder begeleiding op het terrein. De wandeling start ter hoogte van de zwarte poort, gelegen tegenover de toegang tot de parking van Het Zwin Natuurpark, Graaf Leon Lippensdreef 8, 8300 in Knokke-Heist. Tot en met 4 november is hier ook de 53ste editie van de internationa le fototentoonstelling 'Wildlife Photographer of the Year' te zien. Meer informatie vindt u op www.zwininverandering.eu. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Mark Neelemans (oesters). Reageren op deze uitgave van Provineiewerk? Neem dan contact op met de afdeling PrOVÏflCiS Communicatie pertelefoon 0118 - 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar s=.-j g Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provineiewerk verschijnt 10 oktober 2018.

de Faam | 2018 | | pagina 12