Het woord aan raadslid Jeroen Louws Werkzaamheden Adelaarstraat, Leeuwerikstraat en Nachtegaalstraat Gezamenlijk spreekuur gemeente en politie Zaterdag 8 september Open Monumentendag Raadsvergadering in stadskantoor Informatiemarkt schuldhulpverlening Veiligheidsmarkt op de Markt OFFICIËLE PUBLICATIES 7 GEMEENTE MIDDELBURG Samenwerken Samenwerken is vertrouwen. Andermans kwaliteiten samen met die van jou laten leiden tot meer, tot beter of tot een mooier resultaat. Eén plus één is meer dan twee. Niet denken aan eigen belang, want het gemeenschappe lijk belang staat voorop. Ondanks de grote woorden over samenwerking, mist de PvdA de bovenstaande tiouding van het Middelburgse college soms volledig. Afgelopen zomer werd de verstandhouding met Veere op scherp gezet door het opzeggen van onze deelname in Porthos. Pro forma, werd gezegd, "want we moesterl als Middelburg voorko men straks ergens aan vast te zitten..." Het Middelburgse belang kreeg even voorrang. Juist het wantrouwen dat een ander voordelen probeert te halen ten koste van ons, is funest. Samen werken is niet, altijd met 1-0 willen winnen. De PvdA denkt dat college een andere houding zal moeten aannemen om samenwerking op Walcheren en daarbuiten tot een succes te maken. Anders komt er niets terecht van Porthos, de woningbouwafspraken of nieuwe kansen tot samenwerken bij bij voorbeeld beschermd wonen. En trekt iedereen zich straks weer terug achter zijn gemeentegrenzen. De PvdA denkt dat samenwerken onontkoombaar is om de uitda gingen van de komende tijd het hoofd te bieden. Samenwerken in Zeeland is nodig om aandacht (en geld!) van Den Haag te krijgen. Ook voor Middelburg! Jeroen Louws PvdA Middelburg Email: jeroenlouws@kpnmail.nl In de week van 24 september starten er werkzaamheden voor het vervangen van het vuilwater- riool, het aanleggen van een regenwaterriool en het herstraten van de Adelaarstraat, Leeuwerik straat en de Nachtegaalstraat en omgeving. Het werk wordt in fases uitgevoerd: le fase: Gedeelte kruising Oude Koudekerkseweg-Nachtegaal- straat t/m kruising Leeuwerik straat-Nachtegaalstraat, duur ca. .4 weken; 2e fase: Leeuwerikstraat vanaf Nachtegaalstraat tot Koningin- nelaan, duur ca. 4 weken; 1 3e fase: Nachtegaalstraat vanaf Leeuwerikstraat tot de Adelaar straat, duur ca. 3 weken; 4e fase: Adelaarstraat, duur ca. 7 weken; 5e fase: Gedeelte Koningin- nelaan vanaf Adelaarstraat t/m Wellinkwervestraat, duur ca. 2 weken; Devwerkzaamheden zijn begin februari £019 klaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas, tel. (0118) 67 52 11. Onder de naam Wijktijd kun nen inwoners van de wijk Grif fioen op donderdag 6 septem ber van 10.00 tot 11.30 uur in Hof 't Seijs (Griffioenstraat 44) terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager van de gemeente Middelburg en de wijkagent. Ook zal een buitenge woon opsporingsambtenaar (hand having) van de gemeente en een welzijnsmedewerker aansluiten. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreekuur te bezoeken. Doel van het spreekuur is om sa men met de inwoners de leefom geving te verbeteren. Op zaterdag 8 september is het Open Monumentendag. Tiental len monumenten in de gemeente Middelburg zijn tussen 10.00 en 17.00 uur gratis te bezoeken. U bent van harte welkom een kijkje te komen nemen. Op de Open Monumentendag zijn er verschillende wandelingen door de stad, rondleidingen en activitei ten zoals: Een wandeling langs mooie monumentenpanden vanaf het stadhuis -• Wandeling historische huisna men vanaf de Vismarkt Rondleidingen in Van de Perre- huis, Hofplein 16 Rondleidingen in het Abdijcomplex Lezing van de gebroeders Ant- heunisse over de naoorlogse tijd Middelburg, Doopsgezinde kerk, Noordstraat Lunchconcert Vocal Group Key- change en miniconcert barok muziek in Doopsgezinde kerk, Noordstraat 1 Open dag SCEZ aan de Looiers singel 2 1 In scheepswerf C.A. Meerman In Arnemuiden vertellen medewerkers hoe de structuur van de loods bijdraagt in de bouw van schepen. Ook is te zien dat scheepsbou wer Cees Droste een gang brandt voor de hoogaars Seepaerd en hem aanpast. Ook over het werk aan het andere varende monument, de Atalante, wordt voorlichting gege ven. Met een derde, de Nieuwe Zorg, kunt u een rondje varen. Folder Het programma leest u in de door de drie Walcherse gemeenten ge maakte folder. Deze is af te halen bij de Tourist Shop aan de Markt. Ook kunt u deze folder downloa den via www.middelburg.nl. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 10 septem ber om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. Op de. agenda staat onder meer de herbeëdiging van burgemeester mr. H.M. Bergmann en de regiovisie beschermd wonen, maatschappelijke opvang en vrouwenopvang. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. Op woensdag 12 september is er in de raadzaal van het stadskantoor een informatiemarkt over schuldhulpverlening. Raadsleden en betrokke nen gaan met elkaar in gesprek over verbeteringen. Ze gaan het onder meer hebben over samenwerking tussen organisaties en preventie en vroegsignalering. De bijeenkomst duurt van 19.30 uur (inloop vanaf 19.00) tot 21.45 uur. U bent van harte welkom om aan deze informatie markt deel te nemen. U kunt zich aanmelden via griffie@middelburg.nl. Op vrijdag 7 september is er een veiligheidsmarkt op de Middel burgse Markt. Óp deze markt vindt u in de voorlichtingstruck van de politie informatie over veiligheid in en om de woning. De brandweer geeft u brandpreventietips; Politieagenten en specialisten uit de bouw geven u advies hoe u de kans op woninginbraak kunt ver kleinen. Ook kunt u in gesprek met de wijkagent, de wijkmanagers van gemeente Middelburg en buurtbemiddeling. De veiligheidsmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Breedmede 22, Nieuwe Burg 3-5, Kinder dijk 30, Pieter Boddaertstraat 10, Poproute 1-61 Verleende omgevingsvergunningen Amnestylaan 19, Bree 46, Segeerssingel 6 Kennisgeving verlengde beslistermijn Poproute 1-61 Verleende exploitatievergunning Kinderdijk 84, Plein 1940 nr. 15 Melding Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval Kruitmolenlaan 60 Kennisgeving ontwerp omgevingsvergunning met projectbesluit (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Hoek Quarleshavenstraaf/Sbehavenstraat (Nieuw- en Sint-Joosland) - Voorontwerpbestemmingsplan Veerseweg Oosf In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraak verordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 6 september 2018 tot en met 17 oktober 2018 ligt het voorontwerpbestem mingsplan Veerseweg Oost voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskan toor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het plangebied is gelegen aan de Veerse weg, nabij de afrit van de N57. Het doel van dit plan is het scheppen van een plano logisch - juridisch kader voor de realisatie van maximaal 23 woningen. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront werpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPVPTVWO - VOOl. Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge inspraakreactie is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225 Voor meer informatie over het voorontwerp bestemmingsplan kunt u contact opnemen met T. de Koster telefoonnummer (0118)67 5225.

de Faam | 2018 | | pagina 9