Ket woord aan raadslid Jesse Aarnoutse Informatieavond over renovatie Stationsbrug Ontwerp speelplek Rittenburg Zaterdag 8 september Open Monumentendag Commissievergaderingen Maak kennis met sporten in Vlissingen en Middelburg! Kijkmiddag geruimde fietsen OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Vergrijzing in de Stad Zeeland vergrijst. Een thema wat regelmatig terugkomt. Ook in Middelburg lopen we dit risico. Weliswaar een kans op meer banen, maar dan wel veelal in de zorg. In Middelburg lopen we een risico, maar vooralsnog valt het 'weï mee. Dit heeft zijn oorzaak in onze hogere onderwijsinstellingen. University College Roosevelt en de nieuwe vestiging van de HZ maken dat een fikse hoeveelheid jonge ren deze stad opzoekt. Over het algemeen vertrekken de studenten na de studie weer. Er is te weinig te doen, word dan vaak genoemd. Nu is dit niet helemaal waar, in Middelburg is juist veel te beleven. Helaas is niet alles van dusdanige aard dat studenten, en de jonge ren die uit de stad komen, hier graag blijven. Met als resultaat dus die vergrijzing. Jonge gezin nen groeien elders op, en komen terug als de grijze haren al tonen. Laten we ons nu eens inzetten om die jongeren hier te houden. Opdat de stad levendig blijft. Laten we nu de cultuur, de kunst en de horeca naar een dusdanig niveau tillen, dat die jongeren niets te wensen blijft. Laten we nu eens zorgen dat er voldoende betaalbare wonin gen zijn. Laten we die vergrijzing nu eens stoppen, en Middelburg- bruisend maken. Jesse Aarnoutse Raadslid LPM De Stationsbrug in Middelburg is bijna 70 jaar oud en toe aan een opknapbeurt. Daarom wordt de draaibrug voor de winter naar Krimpen aan den IJssel gebracht voor groot onderhoud. Voetgangers kunnen tijdelijk gebruik maken van een beweeg bare loopbrug, die met de hand bediend wordt. Deze brug gaat op werkdagen vier keer per dag open voor passerende schepen. In maart 2019 komt de brug weer terug. informatieavond op 6 september Wilt u meer weten over de werk zaamheden en wat deze voor u betekenen? Kom dan naar de informatieavond op donderdag 6 september. Om 19.00 bent u van harte welkom in het gebouw van Waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1 in Middelburg. Be zoekers kunnen zich melden in de ontvangsthal. Aan de hand van tekeningen en planningen krijgt u tijdens de avond uitleg over het hoe, wat en wanneer van de renovatie. Ook kunt u de gelegenheid gebruiken om vragen te stellen aan de pro jectmedewerkers. De avond duurt uiterlijk tot 22.00 uur. Op woensdag 29 augustus is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 3 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 4 september. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 10 september. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Nu de nieuwbouw Rittenburg vordert is het tijd om een speel- voorziening aan te leggen voor de kinderen in de buurt. Op woensdag 5 september kunnen bewoners van de wijk Rittenburg kiezen uit twee ontwerpen voor een nieuwe speelplek. In samen spraak met een aantal betrokken bewoners en belanghebbenden is gekozen voor een speelplek voor kinderen tot circa 12 jaar, op een centrale locatie aan de noordzijde op het veld. Het is de bedoeling dat het speelveld medio november klaar is. Alle (nieuwe) bewoners van Rit tenburg hebben een uitnodiging per brief ontvangen. Mocht u in Rittenburg wonen, niet kunnen ko men op dit moment en toch willen stemmen? In dat geval kunt u een afspraak maken om op vrijdag 7 of maandag 10 september tussen 8.30 en 17.00 uur op het stads kantoor langs te komen. U kunt hiervoor contact opnemen met de heer Sakko via j.sakko@ middelburg.nl of 0118 67 52 12. Op zaterdag 8 september is het Open Monumentendag. Tiental len monumenten in de gemeente Middelburg zijn tussen 10.00 en 17.00 uur gratis te bezoeken. U bent van harte welkom een kijkje te komen nemen. Op de Open Monumentendag zijn er verschillende wandelingen door de stad, rondleidingen en activitei ten zoals: Een wandeling langs mooie monumentenpanden vanaf het stadhuis Wandeling historische huisna men vanaf de Vismarkt Rondleidingen in Van de Perre- huis, Hofplein 16 (zie foto) Rondleidingen in het Abdijcomplex Lezing van de gebroeders Ant- heunisse over de naoorlogse tijd Middelburg, Doopsgezinde kerk, Noordstraat Lunchconcert Vocal Group Key- change en miniconcert barok muziek in Doopsgezinde kerk, Noordstraat Open dag SCEZ aan de Looiers singel 2 Het programma leest u in de door de drie Walcherse gemeenten gemaakte folder. Deze is vanaf vrijdag 31 augustus af te halen bij de Tourist Shop aan de Markt. Ook kunt u deze folder down loaden via www.middelburg.nl. De gemeenten Vlissingen en Middelburg organiseren samen met een groot aantal lokale sportaanbieders sportkennismakingsactiviteiten voor volwassenend 8+) en senioren(55+). Van 25 september tot en met 5 november staan de deuren van de sport zalen voor u open. Deelnemen is gratis! Inschrijven Geïnteresseerden kunnen zich voor meerdere sporten inschrijven. Er zijn sporten die op dezelfde datum en tijdstip plaatsvinden, let hierop bij uw inschrijving. Ga naar www.walchereninbeweging.nl/sportkennismaking, log in en bekijk het aanbod. Heeft u vragen over dit aanbod of de wijze van inschrijven? Gemeente Vlissingen, Vlissingen in Beweging Martijn Bour, vlissingeninbeweging@vlissingen.nl of 06-30491235 op ma. 1/m vr. 09.30 uur - 11.30 uur Gemeente Middelburg, Middelburg in Beweging Patrick de Guchteneire, p.de.guchteneire@middelburg.nl of 0646406496 op ma. t/m vr. 09.00 uur - 11.00 uur. Op woensdag 5 september is er een kijkmiddag voor voertuigen die langer dan 13 weken geleden in Middelburg zijn geruimd. De gemeente organiseert op 5 september een kijkmiddag als laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van verwijderde fietsen. Het gaat om fietsen die op 28 en 29 mei 2018 zijn verwijderd. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen rechtmatige eigenaren terecht aan de Kleverkerkseweg 53G (de gele loods achter de Voedselbank). Fietsen kunnen worden opgehaald tegen betaling van de door ons gemaakte kosten, te weten 15 euro voor verwijdering en opslag. Het verzoek is om dit gepast en contant te betalen. Betalen via pin is helaas niet mogelijk. Daarnaast dient een geldig legitimatiebewijs te worden overlegd en een passende fietssleutel. Niet opgehaalde voertuigen worden na de kijkmiddag verkocht, vernie tigd, of geschonken aan een goed doel. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. LI kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Agaat, Korte Noordstraat 33, Kousteense- dijk 5, Rijnstraat 48, Wsudriksbnd 3 Verleende omgevingsvergunningen Herenstraat 15, Korte Noordstraat 49, Nieuwe Kerkgang 1Ramsburgerweg 6, Slaak 9 (Arnemuiden), Woudriksland 3 Kennisgeving verlengde beslistermijn Bierkaai 7

de Faam | 2018 | | pagina 9