Band PEER duikt opnieuw de studio in Stationsbrug op reis Bigfest voor jong en oud Spirituele en gezondheidsbeurs Doipsfeest in Gapinge P t Cleene Hooge De Faam WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2018 Reclamefilm is leuke bijkomstigheid ANDERE ZEEUWSE BANDS GELOVEN IN ONS EN GUNNEN HET ONS PEER BLIJFT BESCHEIDEN door Conny den Heijer Ontmoetten we zanger Gijs twee jaar geleden al vanwege de Zeeuwse Top 40, waar zij binnen kwamen op nummer 15. We zijn toch wel heel benieuwd naar hoe het hen in die tijd ver gaan is. Inmiddels is hun nummer "I don't wanna" onder een reclamefilmpje geplakt waar in Formule 1 coureur Lewis Ha milton de nieuwste Mercedes AMG 4-deurs coupé promoot. Lopen ze nu niet naast hun schoenen van trots? I K OOST-SOUBURG - Geloof het of niet, het zijn nog steeds de nuchtere, ontwapenende mannen van twee jaar gele den. Er is inmiddels een wis seling in de band geweest. Bas er uit, Brian er in. De nieuwe bassist is nog wat terughou dend maar daar helpen Jesper, Gijs en Renzo hem wel vanaf. En hun fans natuurlijk want op het podium komt Brian door de interactie met het publiek prima tot zijn recht. Ze hebben niet stil gezeten dè afgelopen tijd. Zo stonden ze in het voorprogramma van Bl0f en Racoon in Paradiso en Tivoli en waren ze al twee keer op Concert at Sea. Ook hebben ze een concert gegeven in Li verpool en gingen ze 'even' naar India om op te treden. En nu dat beroemde Mercedes filmpje. Het is een geweldi ge bijkomstigheid maar Lewis Hamilton zullen we niet ont moeten denk ik. Al zijn we wel trots dat hij ons gepost heeft op zijn Instagram zegt zanger Gijs. "En dat alles naast de op leiding die we nog volgen. We hebben het druk en geen van ons woont doordeweeks nog in Zeeland." Renzo valt hem enthousiast bij: "We worden altijd aangekondigd als een Zeeuwse band en daar ben ik trots op. Want er komen niet zoveel bands uit Zeeland als je dat vergelijkt met de randstad. Naast Bl0f, Racoon en Dan ny Vera staat PEER. Geweldig toch?" Eind september duiken de he ren weer een week de studio in. Daar doen ze nog een bé- tje geheimzinnig over. Waar ze dan weer mee naar buiten komen krijgen we niet te ho- ren. Jesper zegfc "We willen er nog niet veel óver zeggen, laat je maar verrassen." Ondertus sen puilt de agenda van de mannen uit. Een indrukwek kende lijst met concertdata en radio- en tv optredens op hun website zegt genoeg. "Ik kan me wel voorstellen dat een artiest roept 'Hallo men sen in Arnhem' terwijl hij dan op een podium staat in een andere plaats. We hebben het zelf ervaren met het heen en weer hoppen naar India en Liverpool. Hoe moet dat wel niet zijn voor dj's als Armin van Buuren of Martin Garrix die soms met zo'n groot tijds- 1 t De mannen van PEER in hun oefenruimte bij Boer Vos. Menig Zeeuwse band begon hien VInnJesper, Gijs, Renzo en Brian. Foto: Conny den Heijer verschil zitten tussen de conti nenten dat ze terug gaan in de tijd..." Voorlopig staan de mannen van PEER gewoon met hun voeten in de Zeeuwse klei en timmeren ze vrolijk voort aan de weg die er zoals het er nu naar uit ziet, een hele lange wordt. Bescheiden en zonder sterallures. Als je op deze leef tijd (19 en 20 jaar) in staat bent om zulke muziek te maken dan verdien je alle lof. Meer info over de band, hun geschiede nis en hun optredens: www.peerofficial.com Zelfs nadat hun "I don't wanna" onder een reclamefilmpje van Mercedes is geplakt lopen ze niet naast bun schoenen. Zeeuwse nuchterheid voert de boventoon bij de mannen van de band PEER. Studeren, muziek schrijven, repeteren en optreden. En dan ook nog even tijd maken voor een interview tussen de bedrijven door. Van 22 tot 29 september duiken zij de studio weer in. De Stationsbrug in Middelburg is bijna 70 jaar oud. De ge meente Middelburg wil deze draaibrug in goede conditie houden. Daarom wordt er komende winter hard aan gewerkt. Sterker nog: de brug gaat een tijdje de stad en de provincie uit! In maart 2019 komt de brug weer terug. MIDDELBURG - Het werk aan de brug brengt veranderingen met zich mee voor fietsers en de scheepvaart. Voetgangers kunnen tijdelijk gebruik maken van een beweegbare loopbrug, die plaatselijk bediend Wordt. Deze brug gaat op werkdagen vier keer per dag open voor passerende schepen. Wil je meer weten over de werkzaamheden en wat deze voor je betekenen? Kom dan naar de informatieavond op donderdag 6 september 2018. Om 19.00 bent u van harte welkom in het gebouw van Waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1 in Middelburg. Bezoekers kunnen zich mel den in de ontvangsthal. Aan de hand van tekeningen en planningen krijg je tijdens de avond uitleg over het hoe, wat en wanneer van de renovatie. Ook kun je vragen stellen aan de projectmedewerkers. De avond duurt uiterlijk tot 22.00 uur. Zeeuwen zijn bouwers. Onze ligging op land in zee daagt ons uit om verbindingen te leggen: over zee, onder zee, van land naar land. De Mid delburgse Stationsbrug is zo'n landmark. De huidige brug overspant sinds 1950 het Ka naal door Walcheren en ver bindt centrum en (bus)station. MIDDELBURG - Donder dag 30 augustus om 19.00 uur is er een wandeling van stichting De Cleene Hooge. Verzamelen om 19.00 uur aan het einde van Cleene Hoogeweg, een zijweg van het Lau rens Stommespad. Het 4,5 kilometer lange ommetje gaat over deels verhard en deels onverhard ter rein. Met een trekpontje en via een evenwichts- balk de Domburgse wa tergang oversteken, een beetje avontuurlijk, erg leuk voor (kiein)kinderen. BIGGEKERKE - Zaterdag 8 sep tember is Bigfest, een festival voor jong en oud tegenover de molen in Biggekerke. Het festival" begint om 16.00 uur met een karaoke show en DJ Richard Trimpe. Om 18.30 uur de band Hot Fuzz. Rond 21.00 uur is er de Amstel Live Band en DJ Barry Fest sluit de avond af. Kortom voor iedereen wat wils. De entree is 7,50 euro, tot en met 12 jaar gratis entree. LOGO: LINDA EN DEBORAH VLI5SINGEN - In deze druk ke tijden zijn mensera op zoek naar innerlijke rust. Komend weekend, zaterdag 1 en zon dag 2 september, vind je deze rust door in het Arsenaalthe ater kennis te maken met de spirituele wereld en alter natieve geneeswijzen. Maak kennis met tarot, massage, mediums, zandlezen, edel stenen, magneetsieraden et cetera. Er zyn beide dagen lezingen en workshops. De beurs is beide dagen open van Ti.ö© tot 17.00 uur. De en treeprijs bedraagt 5,00 euro, inclusief een lekker kopje koffie of thee om nog na te praten over wat u heëft mee gemaakt Kinderen onder de 12 jaar onder begeleiding van een volwassene mogen gratis naar binnen. OOSTKAPELLE - Van 16 tot 22 september is er een collecte van de Nierstichting in Oost- kapelle. Daarvoor worden nog collectanten gezocht. Veel vas te collectanten hebben zich af gemeld, juist in het jaar dat de stichting 50 jaar bestaat. Wilt u helpen? Bel dan met Majola Huijben via 06-51293092 GAPINGE - Zaterdag 1 septem ber is in Gapinge het jaarlijkse dorpsfeest. Piekfijn opgetuig de sjezen rijden hun wedstrij den en tussen 10 en 17 uur is er een gemoedelijke braderie met zo'n dertig kramen. Er is een springkussen voor de klei ne kinderen, een schietkraam en een bungee-jump voor alle leeftijden. Ook in de kerktuin zijn weer sfeervolle kramen en de kerk is open ter bezich tiging. 's Avonds is er voor het derde jaar op rij het gezelli ge Muziekfestijn op het plein. De band Woodworks speelt het plein gegarandeerd weer helemaal plat. Het program ma begint om 10.00 uur met de braderie en de diverse at tracties Om 11.00 uur start de sjezenwedstrijd van Ringrij- dersvereniging Gapinge. Deze wordt om 17.00 uur afgeslo ten met de prijsuitreiking door wethouder Schot. Om 20.00 uur begint het Muziekfestijn op het plein. De toegang tot dit festijn is gratis.

de Faam | 2018 | | pagina 5